دوربین سونی a7 III | نمونه عکس‌های گرفته شده با این دوربین-مجله نورنگارReviewed by نورنگار on Jul 3Rating: 5.0شرکت سونی با معرفی دوربین سونی a7 III توانست توجه زیادی را به سمت خود جلب کند. در گالری نمونه عکس‌های گرفته شده با این دوربین که در زیر آمده می‌توانیم کیفیت کارایی این دوربین را مشاهده کنیم.شرکت سونی با معرفی دوربین سونی a7 III توانست توجه زیادی را به سمت خود جلب کند. یک دوربین بدون آینه فول‌فریم که از نظر امکانات، بسیاری از قابلیت‌های پیشرفته دوربین‌های a9 و a7R III در خود دارد اما با قیمت مناسب تر. در گالری نمونه عکس‌های گرفته شده با این دوربین که در زیر آمده می‌توانیم کیفیت کارایی این دوربین را مشاهده کنیم. .بررسی عکس‌های گرفته شده با دوربین a7 III سونی

از جمله امکانات مهم دوربین سونی a7 III استفاده از حسگر BSI ، به کار گیری باطری پرقدرت سری Z، طراحی یک جوئستیک مخصوص فوکوس خودکار و قابلیت EyeAF است که پیش از این آن را روی مدل ۴۲ مگاپیکسلی سری آلفا دیده بودیم.

 

بیشتر بخوانید: بررسی دقیق‌تر دوربین a7III

 

البته حسگر ۲۴ مگاپیکسلی دوربین سونی a7 III اگرچه رزولوشنی برابر با دوربین a9 دارد اما سرعت عکس‌برداری آن به پای ۲۰ فریم در ثانیه آن دوربین نمی‌رسد.

 

قابلیت خوانش اطلاعات در دوربین سونی a7 III به دلیل استفاده از سیستم پیچیده حسگر آن یعنی “stacked CMOS” بود که در این دوربین جدید وجود ندارد و ضمنا قابلیت شاتر anti-distortion در سونی a9 هم در مدل جدیدتر دیده نمی‌شود.

 

دوربین سونی a7 III دارای یک شاتر الکترونیکی با سرعتی حدود ۱/۸ ثانیه است که نمی‌توان آن را با سرعت ۱/۱۶۰ ثانیه در a9 مقایسه کرد.

 

اما به گفته سونی، سیستم فوکوس a7 III از دوربین a9 گرفته شده و سرعت آن تقریبا دو برابر مدل قبلی خودش یعنی a7 II است. سیستم فوکوس ۶۹۳ نقطه‌ای در این دوربین، حدود ۹۳ درصد از سطح کادر را پوشش می‌دهد و با ۴۲۵ نقطه فوکوس تشخیص کنتراست پشتیبانی می‌شود.

 

در زیر گالری عکس‌های گرفته شده با این دوربین را مشاهده می‌کنید:

 

 

دوربین سونی a7 III تقریبا هم اندازه دوربین پرسرعت a9 است و از همان باطری‌ استفاده می‌کند که برای نخستین بار برای a9 ارائه شده بود. حجم این باطری که NP-FZ100 نام دارد، حدود ۲٫۲ برابر باطری دوربین‌های بدون آینه قبلی سونی است و از لحاظ کارکرد طولانی‌تر در محیط‌های خارج از استودیو اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

ضمنا شباهت زیاد این بدنه‌ها اجازه می‌دهد تا عایق‌بندی فوق‌العاده a9 را هم در این دوربین ببینیم. همچنین دکمه جویستیک فوکوس خودکار (AF joystick) و طراحی جالب دکمه‌ها در بدنه a7R III مانند دکمه‌های AF-ON و Protect/Rate (دکمه‌ای برای قفل‌گذاری و رتبه‌دهی به عکس‌ها در حالت نمایش) را نیز در بدنه این دوربین می‌بینیم.

 

سونی بسیار در جلب مخاطب با دوربین‌های بدون آینه خود موفق بوده است. اما آیا توانسته با سونی با a7 III ،پیروز میدان رقابت در برابر کانن باشد؟