معرفی ماژول جدید ISOCELL سامسونگ
راه یافتن دوربین‌ دوگانه به گوشی‌های ارزان

دوربین دوگانه
راه یافتن دوربین‌ دوگانه به گوشی‌های ارزانReviewed by نورنگار on Feb 8Rating: 5.0دوربین دوگانه بر روی گوشی‌ های ارزان | ماژول جدید سامسونگ | مجله عکس نوریاتوبهره‌مندی از دوربین دوگانه که امروزه به ویژگی استانداردی در گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار تبدیل شده است، امکان زوم بهتر و خلق بوکه‌ی مصنوعی (محوشدگی پس‌زمینه) را به ارمغان آورده‌است. این امکان هنوز راه درازی دارد تا برروی ابزار ارزانتر دیده شود،البته تغییراتی در راه است..راه یافتن دوربین‌ دوگانه به گوشی‌های ارزان

بهره‌مندی از دوربین دوگانه که امروزه به ویژگی استانداردی در گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار تبدیل شده است، امکان زوم بهتر و خلق بوکه‌ی مصنوعی (محوشدگی پس‌زمینه) را به ارمغان آورده‌است. این امکان هنوز راه درازی دارد تا برروی ابزار ارزانتر دیده شود، البته تغییراتی در راه است.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، بخش طراحی حسگرهای تصویری سامسونگ به تازگی یک ماژول جدید دوربین دوگانه ISOCELL معرفی کرده است که دقیقا برای استفاده در ابزار ارزانتر طراحی شده است.

 

ماژول جدید با بهره‌گیری از الگوریتم ها و توابعی که درون‌سازی شده است، به دو طریق امکان ساختاربندی دارد:

 

بهبود عملکرد در شرایط نوری کم با ترکیب اطلاعات تصویری گرفته‌شده از دو سنسور و یا شبیه‌سازی بوکه. برای شرایط نوری کم سامسونگ از دو سنسور ۸ مگاپیکسلی و برای خلق بوکه از ترکیب دو سنسور ۱۳مگاپیکسلی و ۵ مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد.

 

خوشبختانه سامسونگ از این ماژول‌ها در ابزار رده‌ی ابتدایی خود استفاده خواهد کرد و البته مثل آنچه که قبلا در خصوص سنسور، RAM و سایر ماژول‌ها انجام داده است، آن را در اختیار کمپانی‌های دیگر نیز خواهد گذاشت.

 

براین اساس کمپانی‌های کوچکتر بدون نیاز به هزینه‌ R&D زیاد می‌توانند از این سیستم برروی ابزار خود استفاده کنند.

 

احتمالا  اواخر امسال شاهد دیدن اولین گوشی‌های هوشمند با دوربین دوگانه ISOCELL باشیم.

 

مترجم: خلیل بیگی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *