دوربین فیلمبرداری حرفه ای | راهنمای خرید دوربین | قیمت دوربین پاناسونیک|قیمت انواع دوربینReviewed by نورنگار on Jul 11Rating: 5.0.راهنمای خرید دوربین فیلمبرداری

دوربین فیلمبرداری حرفه ای

امروزه علیرغم توانایی گوشی های هوشمند در فیلمبرداری و امکانات فیلمبرداری قابل توجه دوربین های عکاسی، هنوز داشتن یک دوربین فیلمبرداری مستقل طرفداران زیادی دارد. انواع دوربین فیلمبرداری را می توان در دو گروه کلی دوربین فیلمبرداری حرفه ای و دوربین فیلمبرداری خانگی طبقه بندی نمود. دوربین های فیلمبرداری حرفه ای را معمولاً افرادی که در حوزه شغلی فیلمبرداری هستند مانند فیلمبرداران مجالس و تولیدکنندگان فیلم های مستند و داستانی مورد استفاده قرار می دهند. این در حالی است که کاربران خانگی برای ثبت وقایع روزمره مانند سفرها و مهمانی ها از دوربین های فیلمبرداری کوچک و سبک استفاده می کنند.

برای خرید دوربین فیلمبرداری حرفه ای لازم است در ابتدا نیاز خود را مشخص کرده سپس با بررسی مدل های گوناگون دوربین خود را انتخاب کنید. امروزه دوربین های فیلمبرداری خانگی را که عموماً بنام دوربین فیلمبرداری هندی کم می شناسند به لحاظ امکانات و قابلیت ها قابل مقایسه با دوربین های نسل اول نیستند. می توان گفت در حال حاضر پیدا کردن یک دوربین فیلمبرداری خانگی با قابلیت ضبط بر روی نوار مغناطیسی بسیار مشکل است زیرا کارت های حافظه جایگزین خوب و مظمئنی برای ضبط فیلم شده اند. درواقع اصطلاح هندی کم که برای اولین بار توسط شرکت سونی برای دوربین فیلمبرداری کوچک به کار گرفته شد به سرعت بعنوان اصطلاحی فراگیر برای نامگذاری دوربین فیلمبرداری خانگی از سمت کاربران بدل گشت.

قیمت انواع دوربین فیلمبرداری با توجه به گروه دوربین و امکانات و قابلیت های آن ها تعیین میگردد. از آنجایی که محدوده قیمت دوربین ها گسترده است بهتر است با بررسی دقیق نیازها نسبت به خرید دوربین فیلمبرداری حرفه ای یا خانگی اقدام نمایید. از سازندگان پیشرو معتبر دوربین های فیلمبرداری می توان به سونی، پاناسونیک و کانن اشاره نمود. همه این سازندگان هم در رده حرفه ای و هم در رده خانگی دوربین های بی نظیری تولید می کنند که قطعاً مدل مورد نیاز خود را به آسانی خواهید یافت. بعنوان مثال برای خرید یک دوربین فیلمبرداری سونی یا دوربین فیلمبرداری پاناسونیک به ویژگی های بارز آن ها مثل رزولوشن (Full HD, 4K )، قابلیت پخش تصویر بصورت پروژکشن، قابلیت زوم اپتیکی بالا، امکان فیلمبرداری در نور کم، قابلیت اتصال میکروفن خارجی و غیره توجه داشته باشید.

انواع دوربین فیلمبرداری حرفه ای را می توانید در سایت نورنگار خریداری نمایید.