اخبار نمایشگاه CES 2018 :
رونمایی گوگل از دو دوربین با فرمت VR180

دوربین های جدید گوگل
رونمایی گوگل از دو دوربین با فرمت VR180Reviewed by نورنگار on Jan 11Rating: 5.0دوربین های جدید گوگل | رونمایی گوگل از دو دوربین | نمایشگاه CES | مجله عکس نوریاتوگوگل به تازگی از دوربین های جدید گوگل VR point-and-shoot رونمایی کرده است که با فرمت VR180 یوتیوب نیز سازگار هستند. هر دو دوربین Lenovo Mirage و Yi Horizon VR180 در CES 2018 رونمایی شده اند.

ترجمه اختصاصی نوریاتو: گوگل به تازگی از دو دوربین VR point-and-shoot رونمایی کرده است که با فرمت VR180 یوتیوب نیز سازگار هستند. هر دو دوربین Lenovo Mirage و Yi Horizon VR180 در CES 2018 رونمایی شده اند.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، فرمت VR180 دارای دید ۳۶۰ درجه کامل نمی‌باشد اما در عوض یک میدان دید بسیار وسیعی را ارائه می‌دهد. این ویژگی امکان تصویرسازی با کیفیت بسیار بالایی را می‌دهد که بیننده، درحالی که از یک هدست اختصاصی استفاده می‌کند، می‌تواند به درون نواحی ای که دوربین در آن جهت گرفته شده است، نگاه کند.

 

دوربین Lenovo Mirage دارای یک جفت لنز fisheye 13 مگاپیکسل است که یک میدان دید ۱۸۰*۱۸۰ را فراهم می کنند. این دوربین به راحتی می‌تواند از ویژگی point-and-shoot استفاده کند.

 

 Lenovo Mirage

 

 

 

Lenovo دوربین را تا حد ممکن، ساده ساخته است. دوربین تنها دارای سه دکمه است که عبارتند از دکمه روشن/خاموش، شاتر و دکمه عملکردها. دوربین دارای سه وضعیت متفاوت است که عبارتند از عکس، ویدئو و پخش زنده.

 

این دوربین تنها ۱۳۹ گرم وزن دارد و بسیار فشرده است به طوری که برای سفرهای شما بسیار مناسب است.

دوربین کامپکت گوگل

 

دوربین Lenovo از پردازنده ی Qualcomm Snapdragon 626 SoC استفاده می‌کند تا توانایی کافی برای کنترل تصاویر با وضوح بالا و فراهم نمودن توان مناسب برای ضبط ویدئو تا دو ساعت را داشته باشد. شما می توانید فایل های خود را درون حافظه ی داخلی ۱۶GB دوربین ذخیره نمایید یا از کارت حافظه ی microSD با حداکثر ظرفیت ۱۲۸GB استفاده نمایید. همچنین امکان استفاده از Wi-Fi و Bluetooth نیز وجود دارد.

 

دوربین Yi Horizon VR180 توانایی ضبط فایل های ویدئویی با وضوح ۵٫۷K در ۳۰ fps را دارد.

 

 

Yi Horizon VR180

 

این دوربین در پشت خود دارای یک صفحه نمایش LCD لمسی ۲٫۲ اینچی است. این صفحه نمایش را می توان برای گرفتن سلفی بالا و پایین کرد و یا آن را چرخاند. این ویژگی دوربین امکان دید حرفه ای و انعطاف پذیری بیشتری برای تصویربرداری VR فراهم می کند.

 

دوربین گوگل

 

 

Yi Horizon VR180 مطابق با ZDNet دارای ۴ میکروفون شبکه بندی شده ی حرفه ای می باشد که به گونه ای طراحی شده اند که نویزهای خارجی را کاهش دهند.

 

گوگل می گوید: “ما در حال سرمایه گذاری در زمینه ی تجربیات واقعیت مجازی هستیم که قانع کننده و مناسب برای همه هستند”

 

رونمایی گوگل

 

هر دو دوربین با اپلیکیشن VR180 که توسط گوگل ارائه می شود کار خواهند کرد که این امکان را فراهم می‌کند که تصاویر و ویدئوها به سادگی به اشتراک گذاری و سازمان دهی شوند. این اپلیکیشن برای دوربین Lenovo نیز به عنوان یک صفحه نمایش LCD کار خواهد کرد.

 

دوربین Point and shoot

 

انتظار می رود که هر دو دوربین در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شوند. انتظار می رود که Yi Horizn VR180 در بهار ۲۰۱۸ و Levovo در فصل بعد ارائه شود. با آنکه هنوز قیمت این دوربین ها مشخص نشده است اما Lenovo می گوید که دوربین آنها قیمتی زیر ۴۰۰ دلار خواهد داشت.

دیدگاه شما