متاسفانه در حال حاضر امکان ثبت نام در این دوره وجود ندارد
تور عکاسی معماری در عمارت مسعودیه و نگارستان

آموزش‌های عملی بسیار بیشتر از آموزش‌های تئوری سودمند هستند. در جریان دوره‌های عملی، نه‌تنها اصول و شیوه کار را می‌آموزید بلکه از تجارب دیگران نیز بهره می‌گیرید. این مسئله درباره حرفه‌هایی چون عکاسی بیشتر صدق می‌کند.

تور عکاسی معماری در فضای سنتی عمارت مسعودیه به جهت افزایش توانایی و خلاقیت عکاسان برای خلق عکس‌هایی مبتکرانه برگزار می‌شود. این تور یک روزه به شما کمک می‌کند تا عکاسی در محیط را بیاموزید و سوژه‌های محیط را بهتر دریابید. در طی آن، هم با تجربیات و نقطه نظرهای سایر عکاسان آشنا می‌شوید و هم می‌توانید میزان دانش عملی خود را محک بزنید.

در طی این تور با شیوه عکاسی از معماری بنا و ساختمان آشنا می‌شوید. عمارت مسعودیه به‌عنوان یک معماری قدیمی که از زمان قاجار به یادگار مانده است، نماها و کادرهای خوبی را در اختیار عکاسان قرار می‌دهد. فضای سنتی این عمارت در محیط مدرن شهری می‌تواند به خلق سوژه‌های بکر و خلاقانه‌ای بینجامد. 

عمارت مسعودیه یک ساختمان تاریخی مربوط به دوره قاجار است که در تهران، میدان بهارستان قرار دارد. این بنا در زمینی به وسعت ۱۵۶۰۰ متر مربع و اعیانی حدود ۹۰۰۰ متر مربع احداث شده است. این اثر در تاریخ ۲۷ دی ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۱۹۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.[۱]

باغ عمارت مسعودیه با دستور مسعود میرزا حاکم اصفهان، ملقب به ظل‌السلطان فرزند ناصرالدین شاه ساخته شده است. در واقع نام این عمارت نیز برگرفته از نام مسعود میرزا به "مسعودیه" شهرت یافته است.

این تور یک‌روزه در واقع کارگاهی عملی و تجربی محسوب می‌شود. بنابراین تمام کسانی که علاوه‌بر آشنایی با مفاهیم پایه عکاسی، به ادامه این حرفه علاقه‌مند هستند، می‌توانند در آن شرکت کنند. آشنایی با اصول عکاسی از بناهادر محیطی سنتی می‌تواند مهارتتان را در عکاسی بیش از پیش افزایش دهد. این توره ۳ ساعته فرصت مناسبی است تا در کنار دیگر عکاسان تجربه کسب کنید؛ به‌خصوص آنکه قطعاً از فضای عمارت نیز لذت خواهید برد. 

اطلاعات اصلی دوره
اشتراک گذاری