آموزش منوی دوربین

نوع دوره ها
آنلاین
حضوری
آفلاین دانلودی
ورکشاپ تخصصی منوی دوربین سونی
مسعود افشانی 2 جلسه 6 ساعت
390,000 تومان
ورکشاپ تخصصی منوی دوربین کانن
مسعود افشانی 2 جلسه 8 ساعت
390,000 تومان
ورکشاپ تخصصی منوی دوربین نیکون
مسعود افشانی 2 جلسه 6 ساعت
390,000 تومان
فایل آموزشی ویدیویی منوی دوربین های نیکون
مسعود افشانی 26 جلسه ساعت
268,000 تومان
فایل آموزشی ویدیویی منوی دوربین بدون آینه سونی
مسعود افشانی 35 جلسه ساعت
268,000 تومان
فایل آموزشی ویدئویی منوی دوربین کانن
مسعود افشانی 27 جلسه ساعت
268,000 تومان

 

دوربین‌های عکاسی مدرن، شامل قطعات بسیار پیچیده الکترونیکی و مکانیکی هستند. با این حال تنظیمات و کنترل‌های اولیه‌ای که ما به عنوان عکاس برای ثبت بهترین تصاویر به آن‌ها نیاز داریم، محدود هستند. به همین دلیل، دوربین‌های امروزی تقریبا از نظر منو و تنظیمات، مشابه طراحی شده‌اند. دسترسی به سرعت شاتر، دیافراگم، ISO، حالت‌های فوکوس و نوردهی، به راحتی از طریق دکمه‌های روی بدنه دوربین یا نمایشگر لمسی امکان‌پذیر است. در ادامه قصد داریم به منوی دوربین عکاسی نگاهی بیندازیم و اهمیت آموزش امکانات دوربین عکاسی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد دارید از امکانات حرفه ای دوربین عکاسی خود به بهترین شیوه استفاده کنید، می‌توانید در دوره آموزش منوی دوربین‌های عکاسی آکادمی نورنگار، شرکت کنید. 

مزایای شرکت در دوره آموزش منوی دوربین‌های عکاسی نورنگار

آموزشگاه عکاسی نورنگار برای ارتقای سطح دانش علاقه مندان به عکاسی، اقدام به برگزاری دوره‌های متنوع مانند دوره آموزش عکاسی مقدماتی کرده است. دوره آموزش منوی دوربین‌های عکاسی یکی از کاربردی ترین دوره‌های نورنگار است که به معرفی قابلیت‌ها و تنظیمات دوربین‌های عکاسی به هنرجویان می‌پردازد. منوهای دوربین‌های دیجیتال، بسته به دوربین متفاوت است، اما تنظیمات اصلی مشابه هستند. آکادمی نورنگار به عنوان بهترین آموزشگاه عکاسی کشور، دوره جامعی را جهت آموزش امکانات حرفه ای دوربین عکاسی به هنرجویان درنظر گرفته است. اگر قصد دارید به صورت حرفه‌ای از دوربین عکاسی خود استفاده کنید و با تمام تنظیمات و قابلیت های آن آشنا شوید، حتما شرکت در دوره آموزش منوی دوربین‌های عکاسی نورنگار را در برنامه خود قرار دهید. 

نحوه دسترسی به منوی تنظیمات دوربین‌های عکاسی

دسترسی به منو و تنظیمات معمولا در همه دوربین‌های دیجیتالی کاملا واضح است و از طریق دکمه منو انجام می‌شود. معمولا دو منوی مختلف وجود دارد که می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید؛ منوی عکسبرداری و منوی پخش. مورد اول در حالت عکسبرداری یا حالت عادی قابل دسترسی است و دومی هنگامی هنگام بازبینی تصاویر در صفحه نمایش مورد استفاده قرار می‌گیرد. در دوره آموزش منوی دوربین عکاسی آموزشگاه نورنگار، هر دو منو به طور کامل برای هنرجویان شرح داده می‌شود.

منوی دوربین عکاسی شامل چه تنظیماتی است؟ 

قابلیت‌ها و حالت‌های دوربین عکاسی، از دوربینی به دوربین دیگر متفاوت است، اما ما به رایج‌ترین تنظیمات دوربین‌های دیجیتال، از جمله دیافراگم، Ios، سرعت شاتر و ... خواهیم پرداخت. شرکت در دوره آموزش امکانات دوربین عکاسی و آشنایی با تمام این تنظیمات، کلید بازکردن کاملترین پتانسیل و قابلیت‌های دوربین شماست. 

منوی تنظیمات دیافراگم

درک نحوه عملکرد دیافراگم نه تنها به شما کمک می‌کند تا دوربین خود را بهتر کنترل کنید، بلکه به شما آزادی بیشتری برای بروز خلاقیت‌های خود در هنگام عکس گرفتن می‌دهد. آیا تا به حال توجه کرده‌اید که چگونه برخی از عکس‌ها پس زمینه تارتری نسبت به بقیه دارند؟ افکت مشهور و کاربردی "بوکه" که در عکس‌ها می‌بینید توسط دیافراگم یا دهانه لنز دوربین شما کنترل می‌شود. نحوه تنظیم دیافراگم به طور کامل در دوره آموزش منوی دوربین نورنگار‌ آموزش داده می‌شود. 

منوی تنظیماتISO 

تنظیمات بعدی مربوط به ISO است، امروزه در دوربین‌های دیجیتال پیشرفته، ISO بیشتر به عنوان حساسیت دوربین به نور شناخته می‌شود و فرآیند بسیار سریعی در تنظیم نور به شمار می‌آید. تنظیم سطوح ISO به روشن یا تیره شدن تصاویر شما کمک می‌کند. هرچه عدد ISO بالاتر باشد، تصاویر شما روشن تر به نظر می‌رسند و هرچه این عدد کمتر باشد، تصویر تیره تر است. تنظیم درست عدد ISO یک راه سریع و آسان برای رسیدن به نوردهی موردنظرتان است، اما استفاده نادرست از آن ممکن است تصاویر شما را نامطلوب نیز جلوه بدهد. در دوره منوی دوربین عکاسی نورنگار، تنظیمات ایزو به طور کامل پوشش داده شده است. 

منوی تنظیمات سرعت شاتر 

در نهایت سرعت شاتر را داریم که به ما امکان می‌دهد مدت زمان باز ماندن شاتر را کنترل کنیم. سرعت شاتر معمولا به صورت عددی کسری بیان می‌شود که هر چه مخرج کسر بیشتر باشد، سرعت شاتر بیشتر باشد. به عنوان مثال، بسیاری از دوربین‌ها می‌توانند تا 4000/1 ثانیه فیلمبرداری کنند که بسیار سریع است. سرعت شاتر آهسته‌تر مانند 100/1 ثانیه باعث می‌شود نور بیشتری وارد سنسور شود. به خاطر داشته باشید که استفاده از سرعت شاتر آهسته معمولا به سه پایه یا لرزشگیر تصویر نیاز دارد تا از ثبت عکس‌های تار و همچنین لرزش دوربین جلوگیری شود. در دوره آموزش امکانات دوربین عکاسی آکادمی نورنگار، شیوه استفاده از بهترین سرعت شاتر به شما آموزش داده می‌شود.