توسط کاترین صباغیان

آموزش نگارگری

در هنرهای تجسمی

  • روز هر دوشنبه
  • ساعت 9 الی 18
  • تاریخ شروع 03 مرداد 1401
  • گواهینامه با تایید استاد
  • تعداد جلسه 4
  • ساعت کل دوره 3

آموزش نگارگری

هنر نگارگری، یکی از هنرهای تصویرگری و تزئین صفحات است که از هنرهای باستانی محسوب می‌شود. با فراگیری نگارگری، هنرجویان می‌توانند نکات و روش‌‌های تصویرگری و نگارگری را فرا بگیرند و با خلق آثار زیبا، به کسب درآمد نیز بپردازند. نگارگری شامل هنرهای گوناگونی است که تصویرگری، تذهیب، تشعیر و ... را دربرمی‌گیرد. دوره آموزش نگارگری در نورنگار، اصول و نکات مهم این هنر زیبا را به هنرجویان ارائه می‌دهد.

 

آموزش نگارگری

 

 

سرفصل‌های آموزش نگارگری

دوره نگارگری شامل هنر تذهیب است که از ریشه عربی «ذهب» و به معنای «طلاکاری» و «زراندود کردن» است؛ ‌هرچند که امروزه به هنری ظریف برای ایجاد نقش و نگارهای زیبا برای جلوه بخشیدن به کتاب‌‌ها و صفحات گفته می‌شود. در این هنر، طرح‌‌ها و نقش‌‌های گوناگون و رنگارنگ، اسلیمی، ختایی، طرح و رنگ طلایی و... برای زیباتر کردن صفحات کتاب‌‌های مذهبی، شعر، تاریخی و... استفاده می‌شود. 

 

ملزومات دوره آموزش نگارگری

برای شرکت در دوره آموزش نگارگری، به وسایل خاصی نیاز دارید که برای هنرجویان مبتی و حرفه ای متفاوت است. هنرجویان مبتدی برای شرکت در دوره نگارگری به مداد، کاغذ، پاک کن، خط کش، پرگار و کاغذ کالک نیاز دارند. هنرجویان پیشرفته نیز به گواش، آبرنگ، قلم مو، پالت و مقوای ماکت نیاز دارند. 

با شرکت در دوره آموزش نگارگری نورنگار، می‌توانید به اصول و نکات این هنر محبوب و جذاب مسلط شوید. استاد کاترین صباغیان دوره آموزش نگارگری نورنگار را به هنرجویان محترم ارائه می‌دهد.