متاسفانه در حال حاضر امکان ثبت نام در این دوره وجود ندارد
تور عکاسی کاخ گلستان

کاخ موزه گلستان با قدمتی بالغ بر ۴۴۰ سال، یکی از منحصر به فردترین مجموعه‌های تاریخی ایران می‌باشد. اطلاق نام گلستان به این مجموعه، ریشه در بنیان تالاری به نام «گلستان» که از بناهای عهد آقا محمد خان قاجار بوده و در سال ۱۲۱۶ ه‍.ق و در عهد فتحعلی شاه قاجار به پایان رسید، دارد.

کاخ گلستان از عهد صفویه تا دوران معاصر دستخوش تغییراتی گردیده‌است. هر چند که بنیان کاخ گلستان به دوران شاه عباس صفوی و به سال ۹۹۸ ه‍.ق و با احداث چهار باغی در داخل حصار شاه طهماسب و بعدها و در زمان شاه سلیمان صفوی (۱۱۰۹ – ۱۰۷۸ ه‍.ق) با ساخت دیوان خانه‌ای در همان محدوده چنارستان شاه عباسی شکل می‌گیرد، ولی امروزه از آن بنیان‌ها اثری در میان نیست و داشته‌های موجود کاخ گلستان از لحاظ دیرینگی محدود به بخشی از آثار و ابنیه از دوران زندیه بوده و فراتر از آن نمی‌رود.

کاخ گلستان در دوم تیرماه ۱۳۹۲ خورشیدی و در سی و هفتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو در پنوم پن، پایتخت کامبوج به عنوان میراث بشری از جانب یونسکو به ثبت رسید.

دوربین عکاسی و لنز 

 یا گوشی موبایل

این دوره برای تمام افرادی مناسب است

علاقمندان به عکاسی

 

تور عکاسی از کاخ گلستان  توسط مدرس برجسته و پیشکسوت عکاسی، سعید فدائیان طی 4 ساعت برگزار می‌شود. شرکت کنندگان در این تور باید همگی دوربین عکاسی همراه خود داشته باشند . نحوه کادربندی درست، پرسپکتیو عکاسی و سایر مواردی که لازم است به صورت عملی بیاموزید در این تور یک روزه به شما آموزش داده می‌شود. علاوه بر اینها، برای گرفتن عکس‌های مختلف و ایده پردازی می‌توانید از استاد عکاسی که همراه شماست کمک بگیرید. 

در نظر داشته باشید این تور قرار نیست یک تور تفریحی ساده باشد؛ بلکه در پایان روز قرار است عکس‌های متعدد، متنوع و جذابی از نقاط مختلف این مکان تاریخی گرفته شده و به بررسی آن‌ها پرداخته شود. حین عکاسی به جزییات دقت داشته باشید؛ چرا که هر فرد دید متفاوتی نسبت به آنچه پیش رو می‌بیند دارد. سعی کنید این دید را در خودتان زنده کنید و به کمک آن عکاس بهتر و حرفه‌ای‌تری شوید. 

aaaaaaaaaaaaaaa
اطلاعات اصلی دوره
اشتراک گذاری