متاسفانه در حال حاضر امکان ثبت نام در این دوره وجود ندارد
تور عکاسی مستند اجتماعی و عکاسی پرتره محیطی در بازار تهران

یک روز با دیدگاه دیگری در بازار بزرگ تهران قدم بزنید. بدون شک شهرت و قدمت بازار تهران بر هیچکس پوشیده نیست. این بازار بزرگ و پر رمز و راز از دوران قاجار به جا مانده، بنابراین قدمتی تاریخی دارد و داستان‌های زیادی را از سر گذرانده است. گشت و گذار در آن می‌تواند از دیدگاه عکاسی بسیار متفاوت از دیدگاه خرید باشد. بنابراین اگر تا به امروز فقط به قصد خرید به این کوچه پس کوچه‌های باریک سر می‌زنید، این بار چهره دیگری از بازار تهران را خواهید دید. از معماری تاریخی و جاذبه‌هایی که در پسشان داستان‌های زیادی برای گفتن دارند تا مردمانی که امروزه در آن به دلایل مختلف، از کار گرفته تا خرید، پرسه می‌زنند، همگی سوژه‌های نابی برای عکاسی خواهند بود. 

در این تور یکروزه عکاسی ، تمرکز به روی عکاسی پرتره است، بنابراین شما با در دست داشتن دوربین عکاسیتان در این تور حضور یافته و خود را برای چالشی لذتبخش آماده می‌کنید. در پایان روز مطمئنا با تجربه متفاوتی این بازار را ترک خواهید کرد و درس‌های زیادی حین عکاسی پرتره خواهید آموخت. در این تور یکروزه مدرس خبره و برجسته عکاسی مستند اجتماعی، سعید فدائیان ، شما را همراهی خواهد کرد و نکات مهم عکاسی در چنین فضایی را به شما خواهد آموخت. 

این برنامه طوری تنظیم شده که همه شرکت کنندگان بتوانند به راحتی در آن حضور پیدا کنند. مجموعه بازار تهران در ضلع جنوبی خیابان 15 خرداد، حد فاصل آن با خیابان‌های مولوی، خیام و 17 شهریور قرار گرفته است. دسترسی به این منطقه از طریق دو ایستگاه مترو ممکن است. علاوه بر اینها، بازار تهران در بافت قدیمی و تاریخی شهر تهران قرار گرفته است بنابراین در اطراف آن نیز سوژه‌های بسیاری برای عکاسی خواهید یافت. اما به شما توصیه می‌شود در طی سه ساعت زمانی که برای گشتن در بازار تهران دارید به اطراف آن نروید تا بتوانید اطلاعات بیشتری درباره عکاسی پرتره از استاد همراهتان کسب کنید. 

مجموعه بازار تهران در ضلع جنوبی خیابان 15 خرداد و حد فاصل آن با خیابان های مولوی، خیام و 17 شهریور، در بافت قدیمی و تاریخی شهر واقع شده و چون گذشته مهم ترین مرکز تجاری و بازرگانی است. این منطقه غیر از جاذبه‌های تاریخی و معماری پر از سوژه‌های ناب برای عکاسی از مردم است.

بازار تهران یکی از پر رمز و رازترین و زیباترین و پر رفت و آمدترین جاذبه‌های گردشگری ایران است. اگر به این بازار فقط به قصد خرید مراجعه کنید و از دیدن اطراف خود غافل شوید قطعا ضرر خواهید کرد. زیرا این بازار پر است از جاذبه‌هایی که دیدن تمام آنها روزها و شاید هفته‌ها به طول می‌انجامد و برای دیدن آنها باید علاوه بر حجره‌ها و مغازه‌های اطراف نگاهی عمیق‌تر هم به دالان‌ها تنگ و تودرتوی بازار و البته بالای سر خود برای دیدن معماری تهران قدیم بیندازید.

دوربین عکاسی یا موبایل

تمامی افرادی که به عکاسی، بخصوص عکاسی پرتره علاقه‌مند هستند و دوست دارند اطلاعات و دانش بیشتر و حرفه‌ای‌تری در این زمینه کسب کنند می‌توانند با همراه داشتن دوربین عکاسی در این تور یکروزه شرکت کنند.

گالری تصاویر استاد

اطلاعات اصلی دوره
اشتراک گذاری