دوربین PowerShot SX70 HS | مشخصات سوپرزوم کانن-مجله نورنگارReviewed by نورنگار on Sep 22Rating: 5.0کانن به تازگی از جدیدترین دوربین سوپرزوم خودش تحت عنوان دوربین PowerShot SX70 HS رونمایی کرده‌است. با این دوربین بیشتر آشنا شوید.کانن به تازگی از جدیدترین دوربین سوپرزوم خودش تحت عنوان دوربین PowerShot SX70 HS رونمایی کرده‌است. در ادامه با این دوربین که به عنوان آپدیت sx60 معرفی شده‌است بیشتر آشنا شوید. .سوپرزوم جدید کانن؛ SX70 معرفی شد

محدوده کانونی دوربین PowerShot SX70 HS نسبت به مدل قبلی هیچ تغییری نکرده و برابر با ۱۳۶۵-۲۱ میلی‌متر است؛ اما سنسور، پردازنده تصویر، منظره‌یاب و قابلیت‌های ویدئویی این دوربین پیشرفت چشمگیری داشته است. کانن در SX70 از سنسور ۲۰٫۳ مگاپیکسلی BSI-CMOS در کنار جدیدترین پردازنده Digic 8 استفاده کرده است.

 

 لنز استفاده شده در این دوربین قابلیت زوم ۶۵ برابر دارد و حداکثر دامنه دیافراگم آن نیز برابر با F3.4-6.5 است.

 

دوربین PowerShot SX70 HS

 

طبق گفته کانن پردازنده تصویر ارتقاء یافته دوربین PowerShot SX70 HS کارایی سیستم تثبیت تصویر را به صورت چشمگیری افزایش داده است. همچنین پردازنده DIGIC 8 از فرمت CR3 RAW نیز پشتیبانی می‌کند. این فرمت نسبت به فرمت CR2 حجم فایل کمتری دارد.

 

دوربین PowerShot SX70 HS

 

با وجود اینکه طراحی دوربین نسبت به SX60 تغییر زیادی نداشته است، اما سه تغییر مهم در آن به چشم می‌خورد:

 

-اول اینکه در دوربین PowerShot SX70 HS از منظره‌یاب OLED با کیفیت ۲٫۳۶ میلیون نقطه استفاده شده در حالی که در مدل قبلی از یک صفحه نمایش LCD با کیفیت ۹۲۲ هزار نقطه استفاده می شد. همچنین در این دوربین از یک سنسور چشم استفاده شده است که در SX60 وجود نداشت.

 

-دومین تفاوت کلید زوم موجود بر روی لوله لنز است.

 

-سومین تغییر این دوربین نیز این است که سوکت موجود برای اتصال فلش در این مدل حذف شده است.

 

بیشتر بخوانید: بهترین دوربین‌های کامپکت در سال ۲۰۱۸

 

دوربین PowerShot SX70 HS

 

در صورت ثابت بودن فوکوس این دوربین می‌تواند با سرعت ۱۰ فریم بر ثانیه اقدام به ثبت عکس نماید. در صورت استفاده از فوکوس خودکار این سرعت به ۵٫۷ فریم بر ثانیه کاهش می‌یابد. ویدئوهای UHD 4K نیز با سرعت ۳۰p و نرخ بیت ۱۲۰ مگابیت برثانیه ذخیره می شوند. خوشبختانه سوکت میکروفون این دوربین حذف نشده است و از اتصالات بی‌سیم وای‌فای و بلوتوث نیز بهره می برد.