اسنوت ⭐️ اسنوت چیست و چه کاربردی دارد ؟- فیلم آموزشی | مجله نورنگارReviewed by نورنگار on Mar 10Rating: 5.0اسنوت یکی از لوازم و تجهیزات برای نور پردازی است،که در واقع نوعی منبع نور نقطه‌ای می‌باشد که به آن خرطومی نیز گفته می‌شود.اسنوت یکی از لوازم و تجهیزات برای نور پردازی است،که در واقع نوعی منبع نور نقطه‌ای می‌باشد که به آن خرطومی نیز گفته می‌شود. کاربرد آن برای تمرکز داشتن بر قسمتی از سوژه و نور پردازی در آن قسمت خاص است. البته اسنوت‌ها به تنهایی منبع نور محسوب نمی‌شوند و با اتصال به فلاش ، آن را به یک منبع نور نقطه‌ای تبدیل می‌کند. در این ویدئو هر آنچه باید در مورد اسنوت‌ها و کار با آن بدانید آموزش داده شده است. .اسنوت چیست و چه کابردی دارد؟

اسنوت یکی از تجهیزات پرکاربرد عکاسی در استودیو است که با هدایت نور متمرکز به سمت صورت و موهای افراد در عکاسی پرتره، و ایجاد تاکید با درخشندگی بیشتر اجسام نسبت به محیط پیرامون در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی ، بیشترین کاربرد در عکاسی را دارد. این وسیله دارای پوشش مشکی و به طور معمول مخروطی شکل است.

 

مطلب مرتبط: تجهیزات آتلیه را در چند دقیقه بشناسید

 

دهانه بزرگتر قابلیت اتصال به فلاش یا پروژکتور را دارد و دهانه کوچکتر دایره ای که زاویه تابش نور را محدودتر می کند، امکان اتصال فیلتر رنگی را نیز دارد.در ویدئو زیر با اسنوت و کابرد آن آشنا شوید.