کانن EOS RP |رونمایی از دوربین جدید کانن بدون‌آینه-مجله نورنگارReviewed by نورنگار on Feb 10Rating: 5.0تصاویری از دوربین بدون‌آینه‌ی فول‌فریم کانن انتشار یافت. براساس این تصاویر و مشخصات فاش‌شده، کانن EOS RP کوچک‌تر و سبک‌تر از نسخه‌ی پیشین خود خواهد بودشایعات در خصوص کانن EOS RP بالا گرفته است و جدیدترین اطلاعات درز پیدا کرده از این محصول، تقریبا تمامی اطلاعات مهم را در مورد دوربین بدون‌آینه، کامپکت و فول‌فریم کانن به دست می‌دهد. درحالی‌که کمتر از یک هفته با رونمایی دوربین بدون‌آینه‌ی جدید کانن فاصله داریم، مشخصات و تصاویر این محصول منتشر شده است. .یک هفته مانده تا رونمایی از دوربین جدید کانن

تصاویری از دوربین بدون‌آینه‌ی فول‌فریم و کوچک کانن توسط خبرگزاری ژاپنی Nokishita انتشار یافته‌است. که مشخصات این دوربین را افشا می‌کند. براساس این تصاویر و مشخصات فاش‌شده، کانن EOS RP کوچک‌تر و سبک‌تر از نسخه‌ی پیشین خود خواهد بود و ابعادی برابر با ۱۳۲.۵ در ۸۵.۰ در ۷۰.۰ میلی‌متر و وزنی ۴۸۵.۳ گرمی دارد که مشخصا در مقایسه با ابعاد ۱۳۶ در ۹۸ در ۸۴ میلی‌متری و و‌زن ۶۵۷.۷ گرمی EOS R دستخوش کاهش اندازه و وزن قابل‌توجهی شده است.

 

کانن eos rp

 

متأسفانه، کاهش چشم‌گیر اندازه در این محصول باعث حذف نمایشگر فوقانی شده است. نمایشگری که برای بررسی سریع تنظیمات در EOS R بسیار کارآمد بود. در عوض، خبر خوش این است که دوربین جدید به‌نوعی نمایشگر مجهز شده است که قابلیت بیرون آمدن و چرخش ۱۸۰ درجه دارد.

 

براساس گزارشی دیگر از CanonRumors، بدون‌آینه‌ی کانن EOS RP با قیمتی در حدود ۱,۴۹۹ دلار تا ۱,۵۹۹ دلار عرضه خواهد شد که اگر چنین باشد، این دوربین در جایگاه رقیب برای نیکون Z6 و سونی آلفا A7 III با قیمت ۱,۹۹۹ دلار قرار خواهد گرفت و لقب ارزان‌ترین بدون‌آینه‌ی فول‌فریم را به خود اختصاص خواهد داد.

 

مطالعه بیشتر:قبل از انتخاب دوربین‌های بدون‌آینه بخوانید!

 

به گزارش نوکیشیتا، کانن EOS RP به حسگر CMOS فول‌فریم ۲۶.۲ مگاپیکسلی مجهز خواهد بود که این سنسور در واقع همان سنسوری است که در کانن ۶D Mark II مورد استفاده قرار گرفته است.

 

جدیدترین دوربین کانن

 

در صورتی که این موضوع حقیقت داشته باشد، می‌توان انتظار داشت که دوربین جدید کانن بسیاری از ویژگی‌های ۶D Mark II از جمله سیستم فوکوس خودکار دوال پیکسل، پردازنده‌ی تصویر Digic 8، حالت عکسبرداری پی در پی  با سرعت پنج فریم بر ثانیه داشته باشد.

 

علاوه‌بر این، CanonRumors عنوان داشته است که کانن پنج لنز زیر را با مانت RF را نیز درکنار EOS RP معرفی خواهد کرد:

 

کانن RF 85mm f/1.2L USM

کانن RF 15-35mm f/2.8L IS USM

کانن RF 24-70mm f/2.8L IS USM

کانن RF 24-240mm f/4-6.3 IS USM

کانن RF 70-200mm f/2.8L IS USM

 

بیشتر بخوانید:چرا تب فول‌فریم بدون‌آینه بین سازندگان بالا گرفته است؟

 

این دوربین ۵ روز دیگر معرفی خواهد شد و خواهیم فهمید چقدر این مشخصات به حقیقت نزدیک هستند. اما چیزی که کاملا نمایان است، این است که به‌زودی بهترین فول‌فریم‌های دنیا بدون‌آینه خواهند بود؛ نظر شما چیست؟