ترفند عکاسی | برگرفته از کتاب عکاسی دیجیتال/کلبی- مجله نورنگارReviewed by نورنگار on Apr 12Rating: 5.0در سری پادکست‌های ترفند عکاسی هر بار بخشی از کتاب "عکاسی دیجیتال" اسکات کلبی را خواهیم گفت که به شما در گرفتن عکسهای بهتر کمک خواهد کرددر سری پادکست‌های ترفند عکاسی هر بار بخشی از کتاب “عکاسی دیجیتال” اسکات کلبی گفته شده است. براساس آمار وب‌سایت آمازون، این سری کتاب‌ها، پرفروش‌ترین کتاب‌های عکاسی در 10 سال گذشته هستند و اسکات کلبی، محبوب‌ترین نویسنده کتاب‌ آموزشی عکاسی در طی این دوران بوده است. این کتاب‌ها که تا امروز 5 نسخه متفاوت از آنها نوشته و ارائه شده است، نکاتی فوق العاده مفید و موثر و متنی بسیار ساده و همه فهم دارد.   .مجموعه ترفندهای عکاسی-مقدمه

خود اسکات کلبی این کتاب‌ها را اینطور توصیف می‌کند: اگر من و شما با هم بیرون برویم و شروع به عکاسی کنیم و شما سوال کنید که “هی! چطوری از یه گل عکس بگیرم که خود گل توی فوکوس باشد و پس زمینه‌ آن حذف شود؟” من هرگز راجع به تفسیر ماهیت دیافراگم، فاصله کانونی ، عمق میدان و سرعت نخواهم پرداخت. در شرایط واقعی، فقط بیان خواهم کرد: ” لنز تله زوم را روی دوربین نسب کن، دیافراگم را روی f/2.8 تنظیم کن، روی گل فوکوس کن و عکس بگیر!”

 

این همان روشی هست که این کتاب بر پایه آن نوشته شده است. دقیقا مثل این می‌ماند که یکی از دوستانم از من سوالی بپرسد، من آن چیزی را که در طی این سال‌ها یاد گرفته ام، به ساده‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن توضیح خواهم داد. به همین دلیل ،این کتاب بسیار ساده‌تر از کتاب‌های فنی عکاسی است. در این مجموعه پادکست‌ها که هر روز یک قسمت از آن را منتشر خواهیم کرد ، ترفندهای کاربردی عکاسی را یاد خواهید گرفت، پس با ما همراه باشید.