مجموعه ترفندهای عکاسی-مقدمهReviewed by نورنگار on Apr 12Rating: 5.0ترفند عکاسی | برگرفته از کتاب عکاسی دیجیتال/کلبی- مجله نورنگاردر سری پادکست‌های ترفند عکاسی هر بار بخشی از کتاب "عکاسی دیجیتال" اسکات کلبی را خواهیم گفت که به شما در گرفتن عکسهای بهتر کمک خواهد کرد.مجموعه ترفندهای عکاسی-مقدمه

خود اسکات کلبی این کتاب‌ها را اینطور توصیف می‌کند: اگر من و شما با هم بیرون برویم و شروع به عکاسی کنیم و شما سوال کنید که “هی! چطوری از یه گل عکس بگیرم که خود گل توی فوکوس باشد و پس زمینه‌ آن حذف شود؟” من هرگز راجع به تفسیر ماهیت دیافراگم، فاصله کانونی ، عمق میدان و سرعت نخواهم پرداخت. در شرایط واقعی، فقط بیان خواهم کرد: ” لنز تله زوم را روی دوربین نسب کن، دیافراگم را روی f/2.8 تنظیم کن، روی گل فوکوس کن و عکس بگیر!”

 

این همان روشی هست که این کتاب بر پایه آن نوشته شده است. دقیقا مثل این می‌ماند که یکی از دوستانم از من سوالی بپرسد، من آن چیزی را که در طی این سال‌ها یاد گرفته ام، به ساده‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن توضیح خواهم داد. به همین دلیل ،این کتاب بسیار ساده‌تر از کتاب‌های فنی عکاسی است. در این مجموعه پادکست‌ها که هر روز یک قسمت از آن را منتشر خواهیم کرد ، ترفندهای کاربردی عکاسی را یاد خواهید گرفت، پس با ما همراه باشید.