مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
اخبارایده عکاسیتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتکنیک و ترفندچاپراهنمای انتخابمشکلات رایجویدئو/پادکست

ژست عکاسی دخترانه

به‌نظر خیلی ساده می‌رسد، رو به دوربین می‌ایستید، لبخند می‌زنید و عکس می‌گیرید؛ اما اکثر اوقات از نتیجه راضی نیستید. اشکال کار کجاست؟ همه جواب‌ها به یک نقطه ختم می‌شود: ژست مناسب. آنچه که عکس‌‌های پرتره یک عکاس حرفه‌ای را از عکاسان آماتور متمایز می‌کند، ژست‌هایی است که سوژه‌های آن‌ها گرفته‌اند. اینجا ما نکات لازم را گفتیم و بیش از ۱۰۰ ژست عکاسی دخترانه را معرفی کردیم.

مجموع بازدید : 40227 زمان مطالعه : ۵
ژست عکاسی دخترانه

 

عکاسی، هنری زیبا و خلاقانه است که به وسیله‌ آن می‌توانیم لحظات خاص و خاطره­انگیز زندگی خود را ثبت نماییم. یکی از موضوعات محبوب در عکاسی، انواع ژست دخترانه است. ژست‌های عکاسی دخترانه، بازتابی از زیبایی و ظرافت زنانه هستند و اگر به درستی انتخاب شوند، تصاویری بسیار جذاب و دلنشین ایجاد خواهند نمود.

 

ژست عکاسی دخترانه ساده

اهمیت ژست در عکاسی دخترانه

ژست‌ها در عکاسی نقش مهمی ایفا می‌کنند. یک ژست عکاسی دخترانه ساده و مناسب می‌تواند زیبایی صورت و قابلیت‌های ظاهری فرد را به نمایش گذاشته و از طرفی، احساس اعتماد به نفس را در او ایجاد نماید. برای همین منظور، لازم است که ژست‌هایی انتخاب شوند که با شخصیت و سلیقه سوژه همخوانی داشته باشند.

 

ایده عکاسی دخترانه

در عکاسی دخترانه، انواع گوناگونی از ژست‌ها وجود دارد که هرکدام دارای خصوصیات و جذابیت‌های خاص خود هستند. در ادامه به برخی از این ژست‌ها اشاره می‌کنیم:

 • لبخند زیبا

یکی از ژست‌های محبوب در عکاسی دخترانه، داشتن لبخندی زیبا است. این ژست می‌تواند صورت دختر را پر از شادی، نشاط و حس زندگی نشان دهد. برای گرفتن این ژست، سوژه باید لبخندی طبیعی و خوشایند بر روی لبان خود داشته باشد.

 

مدل عکس گرفتن دخترانه

 • ژست خیره شدن در دوربین عکاسی

این ژست به دختر اجازه می‌دهد تا به آرامی و با تمرکز در دوربین نگاه کند. همچنین، این ژست می‌تواند حسی از جذابیت و رازآلودی را به تصویر کشیده و زیبایی چهره فرد را دوچندان سازد.

 

مدل عکاسی دخترانه

 • بازی با موها

دختر می‌تواند با موهای خود بازی کند و آن­ها را به صورتی زیبا و جذاب حالت دهد. این ژست می‌تواند حسی از طبیعی بودن و زنانگی را برای مخاطب به تصویر بکشد. معمولا هر مدل عکاسی دخترانه چند نمونه از این ژست را در کارنامه حرفه­ای خود دارد!

 

انواع ژست عکاسی دخترانه

 • صورت در سایه

امروزه قرار دادن صورت در سایه به یک مدل عکس گرفتن دخترانه متداول و البته جذاب تبدیل شده است. در این ژست، دختر می‌تواند با قرار دادن صورت خود در سایه‌ای نرم، حسی از رمانتیسم و زیبایی را به تصویر بکشد. این ژست می‌تواند صورت سوژه را به طور برجسته­تر نمایش دهد.

 

ژست عکاسی دخترانه ساده

 

 • بازوهای متقاطع

در این ژست، دستان خود را در جلوی سینه قرار دهید و بازوهای خود را متقاطع کنید. این ژست به شما ظاهری شیک و زیبا می­بخشد و در عکس­ها بسیار جذاب و دلنشین به نظر خواهید رسید.

 

ایده عکاسی دخترانه

 

 • دستان در کمر

یکی از دستان خود را روی کمر خود قرار داده و دست دیگر را در جلوی سینه خود قرار دهید. این ژست به شما ظاهری زیبا و جذاب بخشیده و می­توانید با آن عکس­هایی بسیار خاص بگیرید.

 

انواع ژست عکاسی دخترانه

 

 • دست­ها به دور صورت

دست­هایتان را دو طرف صورت خود قرار داده و به آرامی لبخند بزنید. در چنین شرایطی تمرکز مخاطب بیش از هر چیز بر روی چهره شما بوده و ظاهر زیبا و جذابتان بیشتر در خاطر او خواهد ماند!

 

ژست عکاسی دخترانه استفاده از آینه

 

 • استفاده از آینه

در این ژست، جلوی آینه ایستاده و به خودتان نگاه کنید. این ژست بسیار ساده و در عین حال جذاب بوده و حس اعتماد به نفس شما را به خوبی به بیننده انتقال می­دهد.

 

 

نکات مهم در عکاسی با ژست دخترانه

 • انتخاب ژست مناسب

یکی از نکات مهم در عکاسی با ژست دخترانه، انتخاب پوزیشن مناسب برای عکس هست. ژستی که با شخصیت و استایل سوژه سازگاری و تناسب داشته باشد و به بهبود جذابیت او کمک کند. انتخاب ژست مناسب در قدرت ارتباط با بیننده به شدت تاثیرگذار خواهد بود.

 

ایده ژست عکاسی دخترانه

 

 • استفاده از لباس و آرایش مناسب

لباس و آرایشی که در عکس­ها استفاده می­شود نیز نقش مهمی در انتخاب ژست­های عکاسی دخترانه دارد. انتخاب لباس­های با رنگ­های شاد و مناسب با استایل سوژه و همچنین استفاده از آرایشی که به زیبایی و جذابیت تصویر بیفزاید، می­تواند در کیفیت نتایج تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

مدل ژست عکاسی دخترانه

 

 • استفاده از پس زمینه مناسب

پس زمینه­ای که در عکس­ها استفاده می­شود نیز نقش مهمی در ایجاد ژست­های دخترانه خلاق دارد. استفاده از پس زمینه­های رنگارنگ، باز، طبیعی و مناسب با استایل و موضوع عکس، می­تواند به خلق آثاری بدیع بینجامد.

 

ژست عکاسی دخترانه ساده

 

 • استفاده از نور مناسب

میزان و نوع نوری که در عکس­ها استفاده می­شود نیز تاثیر بسزایی در دلربا بودن تصاویر شما خواهد داشت. معمولا بهره­­گیری از نور طبیعی برای اجرای پروژه­های عکاسی مرتبط با ژست­های دخترانه به شدت توصیه می­شود. علاوه بر این، می­توانید از نورهای نرم و فیلترهای گوناگون موجود در بازار نیز در راستای بهبود کیفیت آثار خود استفاده نمایید.

 

 

 • تحرک و شادابی

داشتن تحرک و القای حس شادابی و نشاط در عکس­ها نقش مهمی در جذب مخاطب خواهد داشت. شما می­توانید با استفاده از حرکات طبیعی و زیبا، تصویری دینامیک و پویا تولید نمایید.

 

ژست عکاسی دختر

 

 

 

عکاسی با ژست دخترانه، یکی از جذاب‌ترین شاخه‌های عکاسی است که می‌تواند زیبایی و شخصیت دختر را با هنرمندی هر چه تمام­تر به تصویر بکشد. با انتخاب ژست‌های مناسب و استفاده از نور و پس‌زمینه صحیح، می‌توان تصاویری بسیار زیبا و دلنشین ایجاد کرد. به یاد داشته باشید که در هنگام عکاسی با دختران، صبر و حوصله بسیار مهم است تا بتوانید لحظاتی خاص و زیبا را به یادگاری­های دائمی تبدیل نمایید!

ابتدا نکاتی در رابطه با ژست‌های عکاسی را بررسی کرده سپس تعدادی ژست عکاسی دخترانه را مرور می‌کنیم. با این قسمت از آموزش عکاسی با ما همراه شوید.

هنگام کادر‌بندی به تصویر راهنمای زیر توجه کنید. بطور کلی از قطع تصویر در نواحی مفصلی خودداری کنید. خطوط قرمز رنگ در تصویر زیر نواحی ممنوعه قطع تصویر و نواحی سبزرنگ نواحی مجاز برای برش تصویر هستند.

 

 

ژست‌های عمومی عکاسی دخترانه

بهترین ژست‌های عکاسی هنگامی بخوبی ثبت می‌شوند که سوژه احساس آرامش کند زیرا فقط در این حالت است که شخصیت و و روحیات سوژه نمایان می‌شود. چند تکنیک ساده که ممکن است از قبل نیز با آن‌ها آشنا باشید به شرح زیر هستند:

ژست تکیه دادن

عکس دخترانه

عکس دخترانه

بهترین روش برای کاهش استرس سوژه این است که از وی بخواهید به دیوار یا چیزی مشابه، تکیه کند. این ژست شروع مناسبی برای یک جلسه عکاسی است. اگر محل تکیه دادن یک دیوار است بهتر است دارای بافت و رنگ قوی باشد. تکیه دادن می‌تواند در حالت نشسته نیز انجام شود که همانند تصویر فوق یک پا بصورت جمع شده و پای دیگر کاملاً کشیده است.

ژست ایستادن

ژست عکاسی دخترانه

ژست عکاسی دخترانه

ممکن است در مکان عکاسی جای مناسبی برای تکیه دادن وجود نداشته باشد. در این حالت لازم است فکری برای دست‌های سوژه بکنید. از گذاشتن دست در جیب تا گرفتن شاخه‌های آویزان یک درخت.

ژست نشستن

ژست عکاسی دخترانه

ژست عکاسی دخترانه

نشستن یکی از آن ژست‌هایی که پتانسل زیادی ایجاد می‌کند. یک ژست متداول نشستن دخترانه، خم کردن یک زانو به بالا و گرفتن آن با هر دو دست است.

بهترین و جدیدترین ژست های عکاسی دخترانه

در این بخش به ژست‌های عکاسی دخترانه در موقعیت‌های خاص می‌پردازیم. از این ژست‌ها می‌توانید در عکاسی روزمره استفاده کرده و کیفیت عکس‌های خود را ارتقاء دهید.

 

 

چاپ عکس

ژست عکس دخترانه سلفی

شاید هیچ ژستی آسان‌تر از ژست عکس سلفی نباشد. تنها مشکلی که در عکس‌های سلفی وجود دارد این است که طبیعی به‌نظر نمی‌رسند. سعی کنید خودتان باشید و از ژست‌های تحمیلی پرهیز کنید. یک لبخند ساده می‌تواند حس خوبی ایجاد کند. همچنین سعی کنید زوایای مختلف را امتحان کنید. ژست‌های از پایین به سمت بالا  جذابیت خاصی دارند. در دست گرفتن گوشی نیز طرفداران خاص خودش را دارد.  در برخی ژست‌های سلفی، نگاه کردن مستقیم به دوربین نه تنها اشکالی ندارد بلکه به جذابیت سوژه اضافه می‌کند.

ژست عکس دخترانه هنری

ژست عکس دخترانه هنری

مدل عکس گرفتن

مدل عکس گرفتن

ژست عکس دخترانه تکی در خانه

ژست عکس دخترانه تکی در خانه

ژست عکاسی

ژست عکاسی

ژست عکاسی

ژست عکاسی

عکس دخترانه

عکس دخترانه

 

ژست عکس دخترانه باحجاب

برای آن دسته از دخترانی که دوست دارند با حجاب ژست بگیرند نیز ژست‌های متنوعی وجود دارد. در برخی از این ژست‌ها می‌توانید با در دست گرفتن قسمتی از روسری و کمی چرخش سر، ژست زیبایی بگیرید. یک ژست زیبای دیگر پوشاندن قسمتی از چهره با روسری است به‌گونه‌ای که تاکید بر روی چشمان باشد. همچنین ژست گرفتن ایستاده در مکان‌های مذهبی و تاریخی نیز می‌تواند جذاب باشد.  نگاه غیر مستقیم یا از ورای شانه را تجربه کنید.

عکس دخترانه

عکس دخترانه

 

ژست عکس دخترانه باحجاب

ژست عکس دخترانه باحجاب

ژست عکس دخترانه باحجاب

ژست عکس دخترانه باحجاب

ژست عکس دخترانه باحجاب

ژست عکس دخترانه باحجاب

ژست عکس دخترانه باحجاب

ژست عکس دخترانه باحجاب

ژست عکس دخترانه باحجاب

ژست عکس دخترانه باحجاب

 

ژست عکس دخترانه لاکچری

ژست گرفتن برای ایجاد یک حس لاکچری معمولاً به دو عامل پوشش لباس و مکان عکسبرداری بستگی دارد. راحت‌ترین ژست عکاسی دخترانه لاکچری، عکس گرفتن با اتومبیل‌های لوکس است. لباس‌های فاخر و مارک‌دار و میکاپ نسبتاً برجسته برای ژست‌های لاکچری لازم هستند. توجه داشته باشید ژست‌های لاکچری سن سوژه را افزایش می‌دهند.

ژست عکس

ژست عکس

ژست عکس

ژست عکاسی دخترانه در آتلیه

اهمیت ژست مناسب در عکاسی آتلیه‌ای بسیار زیاد است و به نحوی اساس عکاسی آتلیه‌ای بر ژست است. این تخصص عکاسان فشن و مُد در شناخت بدن سوژه و طراحی ژست مناسب سوژه است که کار آن‌ها را از هم متمایز می‌کند. در آتلیه می‌توانید ژست‌های مختلف را اجرا کنید. استفاده از پس‌زمینه‌های ساده طرفداران زیادی دارد.

ژست‌های نشسته اعم از نشستن بر روی زمین یا بر روی صندلی، برای عکس‌های دخترانه کاملاً مناسبند. اگر بصورت ایستاده ژست می‌گیرید می‌توانید بدن را به سمت عقب خم کرده یا بصورت نیم رخ ژست بگیرید. یک تکنیک زیبا، عکاسی بصورت High Key است.

در این تکنیک نورپردازی بصورت گسترده انجام شده و همه چیز در هاله‌ای از نور سفید غرق می‌شود. ژست‌های High Key بر معصومیت سوژه تاکید دارند.

ژست عکاسی مدلینگ

ژست عکاسی مدلینگ

ژست عکاسی مدلینگ

ژست عکاسی مدلینگ

ژست عکاسی مدلینگ

ژست عکاسی مدلینگ

ژست عکاسی مدلینگ

ژست عکاسی مدلینگ

ژست عکس تولد دخترانه

مراسمی مثل جشن تولد موقعیتی مناسب برای عکاسی با ژست‌های مختلف است. آنچه که باید در‌نظر گرفت حس شادی و خوشحالی در تمام ژست‌های تولد است. علاوه بر ژست‌های معمول، ژست‌های هنگام فوت کردن شمع‌ها یا در دست گرفتن کیک تولد و کادوها به شکلی آزاد و شاد می‌توانند عکس‌های خاطره‌انگیزی ایجاد کنند.

 

ژست عکس تولد دخترانه

ژست عکس تولد دخترانه

 

ژست عکس تولد دخترانه

 

ژست عکس تولد دخترانه

ژست عکس تولد دخترانه

 

ژست عکس تولد دخترانه

ژست عکس تولد دخترانه

 

 

 

ژست عکاسی دخترانه در خانه

اگرچه عکاسی در محیط‌های بسته مانند خانه ممکن است آزادی ژست گرفتن را محدود کند اما با چند ترفند ساده می توانید ژست‌های بی‌نظیری در محیط خانه بگیرید. به عنوان مثال می‌توانید بر روی تخت دراز کشیده و به دوربین هم سطح با چشمان خود نگاه کنید. تکیه دادن سر بر روی کاناپه نیز یک ژست جذاب است.

اگر در خانه پلکان دارید موقعیت بسیار خوبی برای ژست‌های خلاقانه از نوع نشستن یا تکیه دادن در اختیار شماست، همچنین از ژست‌های نشستن بر روی صندلی و مبل البته به صورت غیر متعارف نیز غافل نشوید. اما اوج خلاقیت در استفاده از نورهای پنجره است تا ژست‌هایی خاص و زیبا بگیرید.

ژست عکاسی دخترانه در خانه

ژست عکاسی دخترانه در خانه

ژست عکاسی دخترانه در خانه

ژست عکاسی دخترانه در خانه

ژست عکاسی دخترانه روی پله

ژست عکاسی دخترانه روی پله

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

آنچه که یک گشت و گذار عادی در طبیعت را خاطره‌انگیز می‌کند، عکاسی در طبیعت است. دفعه بعد که به طبیعت قدم گذاشتید از ژست‌های پیشنهادی ما استفاده کنید. ژست‌های تمام قد در کنار درختان یا در راه‌های جنگلی می‌تواند شروع خوبی باشد. آرامش خود را با ژست‌های نشسته در میان گل‌ها یا در حالت تکیه دادن به یک درخت، نمایش دهید.

طبیعت مملو از زیبایی است. خود را در میان این زیبایی‌ها قرار دهید و با چرخش سر و بدن ژست‌های غیر مستقیم بگیرید. اگر در مناطق کوهستانی عکس می‌گیرید از ژست‌های ایستاده یا در حال قدم زدن به نحوی که پس‌زمینه نیز به خوبی دیده می‌شود، استفاده کنید. به جهت تابش نور توجه کنید. در بسیاری از اوقات لازم است عکس‌ها را پس از عکسبرداری در محیط نرم‌افزار ویرایش کنید.

 

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

ژست عکاسی دخترانه در طبیعت

 

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست‌های دونفره باید به گونه‌ای اجرا شوند که مکمل یکدیگر باشند. ژست‌های دونفره از نظر تنوع، نامحدود هستند. ژست‌های شاد و مملو از انرژی در حالت ایستاده از ژست‌های محبوب در عکس‌های دونفره می‌باشند. برای ایجاد حس صمیمیت از ژست‌های درآغوش گرفتن استفاده کنید. این ژست‌های صمیمی بخصوص در عکاسی از دوقلوها، حس خاصی ایجاد می‌کند.

اگر طرفدار ایجاد حس دراماتیک هستید ژست‌های همپوشانی را درنظر بگیرید. یک ژست کلاسیک در عکس‌های دونفره، عکاسی از نمای بالا است، به نحوی که سر سوژه‌ها در کنار یکدیگر قرار گرفته و مستقیم به دوربین نگاه می‌کنند. ژست خلاقانه در قرار دادن سر سوژه‌ها به شکل حرف S  یا به شکل نیم‌رخ، یک ژست حرفه‌ای و زیبا در عکس‌های دونفره محسوب می‌شود.

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

ژست عکس دو‌نفره دخترانه

 

ژست عکاسی دخترانه هنری

تعریف ژست‌های عکاسی هنری آسان نیست و با مثال بیشتر مشخص می‌شود. اما چند قاعده در این نوع عکس‌ها به کرات رعایت می‌شود. ژست‌های هنری اغلب با پیچ و تاب‌های خاص بدن و نورپردازی غیر معمول (مثل ضدنور) اجرا می‌شوند. همچنین بسیاری از ژست‌های هنری بصورت سیاه و سفید ثبت می‌شوند.

برای آشنایی بیشتر با این ژست‌های هنری به جلد مجلات مُد و فشن توجه کنید. میکاپ نسبتاً غلیظ و آرایش خاص موها و ویرایش کامل تصاویر پس از عکسبرداری از ویژگی‌های عکس‌های هنری است. ژست‌های هنری را می‌توانید هم در آتلیه و هم در فضای باز اجرا کنید.

ژست عکاسی دخترانه هنری

ژست عکاسی دخترانه هنری

ژست عکاسی دخترانه هنری

ژست عکاسی دخترانه هنری

ژست عکاسی دخترانه هنری

ژست عکاسی دخترانه هنری

ژست عکاسی دخترانه هنری

ژست عکاسی دخترانه هنری

ژست عکاسی دخترانه هنری

ژست عکاسی دخترانه هنری

ژست عکس دخترانه اسپرت

 

پوشش و لباس‌های اسپرت مستلزم ژست‌های اسپرت نیز هستند. ژست‌های غیر رسمی اسپرت را می‌توانید در فضاهای مختلف اجرا کنید اما بیشتر این ژست‌ها در فضای روزمره خیابانی اجرا می‌شوند. اکثر زوایای دید در این نوع ژست‌ها بصورت هم‌سطح با چشم هستند اما زوایای خاص نیز استفاده می‌شود. حالت بدن در ژست‌های اسپرت معمولاً به شکل ایستاده هستند تا نحوه پوشش و لباس بخوبی مشخص شود اما حالات نشسته و به زانو نیز، زست‌های زیبایی محسوب می‌شوند.

ژست عکس دخترانه اسپرت

ژست عکس دخترانه اسپرت

ژست عکس دخترانه اسپرت

ژست عکس دخترانه اسپرت

ژست عکس دخترانه اسپرت

ژست عکس دخترانه اسپرت

ژست عکس دخترانه اسپرت

ژست عکس دخترانه اسپرت

ژست‌های عکاسی محدود نیستند. در اینجا به چند مو.رد از متداول‌ترین زست‌های عکاسی دخترانه اشاره کردیم. آنچه مسلم است مناسب‌ترین ژست عکاسی به شرایط محیطی و شخصیت سوژه بستگی دارد. تجربیات خود را در زمینه ژست‌های گوناگون عکاسی دخترانه با ما در میان بگذارید.

 

 

در پایان به شدت توصیه می­شود در عکاسی­های مربوط به ژست­های دخترانه، همواره دو نکته زیر را به خاطر داشته باشید:

– بهره­گیری از سه پایه دوربین جهت قرار دادن دوربین در زوایای طلایی سوژه!

– داشتن صبر و حوصله برای گرفتن تصاویری با کیفیت و زیبا!

 

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

 

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

 

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

 

ژست عکس دخترانه لاکچری

ژست عکس دخترانه لاکچری

 

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

 

 

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

 

 

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

 

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

لاکچری ژست عکس گرفتن در طبیعت

برای اطلاع از اخبار، تخفیفات و آموزش‌های تولید محتوا، عکاسی، فیلمبرداری، نورپردازی و ... ایمیل خود را وارد کنید.

همچنین یک کوپن تخفیف برای خرید از سایت نورنگار برای شما ارسال می‌شود.

یک پاسخ به “ژست عکاسی دخترانه”

 1. پریا گفت:

  عاااالی، ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.