مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
آکادمیاخبارتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتعمیرچاپراهنمای خرید / عمومیویدئو/پادکست

عکاسان بزرگ به ما یاد می‌دهند؛

امروزه عکاسان میتوانند نکات بسیاری را از عکاسان معروف که قبل از ما راه خود را انتخاب کردند، یاد بگیرند. اکثر این عکاسان، فوت کرده‌اند، اما برخی از آنها هنوز هم تصاویر زیبایی ثبت می‌کنند. در این مقاله با Ansel Adams و Brian Duffy آشنا خواهیم شد.

 

شناخت و دیدن آثار این عکاسان بزرگ برای علاقمندان به عکاسی می‌تواند بسیار جالب باشد و حتما نکات زیادی می‌توان از آن‌ها آموخت. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم هر هفته در مجله نورنگار به معرفی عکاسان معروف بپردازیم. برای شناخت این عکاسان با ما همراه باشید. (بخش دوم)

 

Ansel Adams

 

مجموع بازدید : 1277 زمان مطالعه : 5
عکاسان بزرگ به ما یاد می‌دهند؛

 

فکر میکنم گفتن این جمله صحیح باشد که Ansel Adams ، مشهور‌ترین عکاس تاریخ است. حتی کسانی که به عکاسی علاقه زیادی ندارند نیز، Ansel Adams را میشناسند و تصاویر مناظر او را دیده‌اند.

 

Ansel Adams

 

Adams به عنوان یک ارباب اتاق تاریک شناخته شده است. مناظر سیاه و سفید او از Yosemite و Grand Teton، با کنتراست فریبنده‌ی او، بی نظیر است. او پس از مدتی زندگی عکاسی خود را با استفاده از دوربین‌هایی با فرمت بزرگ، ادامه داد.

 

 

یاد بگیریم: آموزش مرحله به مرحله سیاه و سفید کردن عکس‌ها در فتوشاپ و لایتروم

 

نکاتی که میتوانید از Ansel Adams یاد بگیرید:

 

این تابستان در تعطیلات، من و همسرم کتابی خواندیم که شامل نامه‌ها و ژورنال‌های او بود. چیزی که از خواندن آن نامه‌ها به تقویت عکاسی من کمک کرد، این است که Adams احساس میکرد در زندگی خود حبس شده است، زیرا دیگر دارای قدرت و استقامت فیزیکی گذشته برای گرفتن تصاویر موردنظر خود نبود.

 

سرحال باشید تا بتوانید یک عمر از عکاسی لذت ببرید.

 

 Brian Duffy

 

Brian Duffy

 

Brian Duffy یک عکاس انگلیسی است که شهرت خود را از عکاسی مد در دهه 60 و 70 کسب کرد.

 

Brian Duffy

 

پس از مدتی، Duffy علاقه خود را به عکاسی از دست داد و حتی نیمی از نمونه کارهای نگاتیو خود را آتش زد. خوشبختانه، بعضی از این عکس‌ها از آتش نجات داده شدند و امروز در نمایشگاه نگهداری میشوند. Duffy ،یک سال قبل از فوت، دوباره عکاسی را آغاز کرد.

 

 

نکاتی که میتوانید از Duffy یاد بگیرید:

 

انسان ها در شرایط سخت، بی‌پروا تصمیم گیری میکنند. Duffy با سوزاندن آن تصاویر، بخشی بزرگ از زندگی خود را از دست داد، اما دوباره به هنر علاقه‌مند شد.

 

اگر از عکاسی خسته شدید، تمامی ابزار را در خانه بگذارید و در یک مکان کاملا جدید، به یک گردش عکاسی بروید. دوباره عاشق عکاسی می‌شوید.

 

عکاس مورد علاقه شما چه کسی است؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در مقالات بعدی به معرفی او بپردازیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.