مجله عکاسی

علی حامد حقدوست عکاس مستند سال

عکاسی مثل بچه ام می‌ماند

علی حامدحق‌دوست به تازگی اولین دوربین طلا و نشان عکاس سال مستند را از انجمن صنفی عکاسان ایران دریافت کرده است. او همچنین سال گذشته جایزه نفر اول مسابقه بین‌المللی یونسکو را برای عکسی از کودکان افغانستان، از آن خود کرد و جوایزی مثل لومیکس آلمان را نیز در کارنامه دارد. (بیشتر…)

Read more...
ساعد نیک ذات

جشنواره نورنگار می‌تواند گنجینه عکسی از ایران باشد

بخش دوم- ساعد نیک ذات در چهار دوره ای که جشنواره نورنگار برگزار شده، به عنوان مشاور در این جشنواره حضور داشته و یک دوره داوری آن‌را نیز تجربه کرده است. او در این‌باره به مجله عکس نورنگار می‌گوید: «

(بیشتر…)

Read more...
سباستیائو سالگادو ویم وندرس نمک زمین

نمک زمین؛ همکاری دو اسطوره

«نمک زمین» مستند ویم وندرس، کارگردان بنام آلمانی است که به‌همراه خولیانو ریبیرو سالگادو ساخته شده است. وندرس با دنیای مستندسازی بیگانه نیست. او اولین مستند خود را در سال ١٩٨٠ ساخت به نام «آذرخش روی آب» که درباره آخرین روزهای زندگی نیکلاس ری، کارگردان افسانه‌ای آمریکا بود. (بیشتر…)

Read more...
فیاپ چین

حضور عکاسان ایرانی در گردهمایی عکاسی فیاپ در چین

پنجمین گردهمایی عکاسی (فوتومیتینگ) فیاپ در کشور چین، پس از ۱۷ روز برگزاری در ۱۹ آگوست ۲۰۱۷ همزمان با روز جهانی عکاسی به پایان رسید.

(بیشتر…)

Read more...
موزه بیرمنگام

سفر در تصاویر قرن نوزدهم موزه بیرمنگام

مت کالیشاو هنرمند انگلیسی، با استفاده از واقعیت مجازی نمایشگاهی ترتیب داده که در آن مخاطبان می‌توانند گردشی در موزه بیرمنگام در سال ۱۸۲۹ داشته باشند. همچنین برخی صداها و بوها نیز در این نمایشگاه شبیه‌سازی شده که به بازدیدکنندگان حس سفر در زمان می‌دهد.

(بیشتر…)

Read more...