در فایل آموزشی ویدئویی عمق میدان چه چیزی یاد خواهید گرفت؟

عمق میدان که به اختصار آن را (DoF) می‌نامند یکی از مهم‌ترین مفاهیم در عکاسی است که دانستن آن و نحوه کنترل آن به شما در تبدیل شدن به یک عکاس حرفه‌ای کمک می‌کند. در فایل آموزشی ویدئویی عمق میدان هر آنچه لازم است درباره این مفهوم مهم و کاربردی در عکاسی بدانید را بصورت رایگان به شما آموزش می‌دهیم که شامل موارد زیر می‌شود.

عمق میدان چیست؟

اصطلاح «عمق میدان» در عکاسی بسیار کاربرد دارد. عمق میدان در حقیقت تکنیکی محسوب می‌شود که به کمک آن هم کیفیت عکس‌ها بالاتر می‌روند و هم از دید زیبایی شناسی نیز تصاویر جذابیت بیشتری دارند. بخصوص در عکاسی از مناظر. دانستن اینکه چطور این عمق میدان را تنظیم کرده و حین عکاسی در کنترل بگیرید بسیار کلیدی است. این نکته مهم از جمله مواردی است که در این فایل آموزشی به آن پرداخته خواهد شد.

انواع عمق میدان

عمق میدان انواع مختلفی دارد که شاید در تئوری به نظر متفاوت نباشد اما در نتیجه نهایی تاثیر آن را به چشم خواهید دید. بنابراین شناخت انواع عمق تصویر به شما کمک می‌کند با دیدگاهی متفاوت‌تر به عمق میدان در عکاسی نگاه کنید. در این دوره آموزشی با انواع عمق میدان در عکاسی آشنا خواهید شد و به شما توضیح داده می‌شود با چه تکنیک و روشی این عمق میدان را در عکاسی رعایت و کنترل کنید.

عمق میدان در عکاسی پرتره و مناظر

عمق میدان در عکاسی پرتره به دراماتیک شدن تصویر و زنده‌تر دیدن شدن آن کمک می‌کند. به همین دلیل است که انتخاب لنز برای عکاسی پرتره بسیار کار حساسی است. وقتی با دانش کافی درباره عمق میدان به عکاسی پرتره می‌پردازید تفاوت آن را با زمانی که فقط یک دوربین در دست گرفته‌اید و عکسی را ثبت کرده‌اید خواهید دید. این موضوع در عکاسی مناظر نیز صدق می‌کند. با اینکه عکاسی مناظر به نسبت عکاسی پرتره شلوغ‌تر است اما عمق میدان عکاسی به روی زیباتر شدن تصویر نهایی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

عوامل کنترل میدان عمق

عوامل مختلفی به روی کنترل عمق میدان در عکاسی تاثیرگذار هستند. از لنز دوربین گرفته تا میزان باز یا بسته بودن دیافراگم، همگی مواردی هستند که باید با جزییات کامل به آن‌ها پرداخته شود. در این آموزش ویدیویی، هر عامل به طور جداگانه مورد بررسی قرار گرفته و به تکنیک‌هایی که باید حین کار با آن‌ها در نظر بگیرید نیز پرداخته می‌شود. مزیت این فایل آموزشی این است که همه چیز با تصاویر و به صورت عملی روی دوربین به شما آموزش داده می‌شود و نگرانی بابت اینکه این آموزش فقط تئوری باشد وجود ندارد.

مدل آموزشی دوره

این فایل قابلیت دانلود دارد

مشاهده بیشتر

نظرات

متوسط امتیازات

5
5.00 1 رای
رایگان!
1 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
1
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

1 دیدگاه برای فایل آموزشی ویدئویی عمق میدان

 1. روزبه

  عالی..الان فهمیدم عمق میدان یعنی چی 🙂

  پاسخ
  • parastooforoughi

   🙂 ممنون از نظرتون

   پاسخ
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *