فایل آموزشی ویدئویی وایت بالانس

دوره فیگور،نورپردازی و عکاسی پرتره

در فایل آموزشی ویدئویی وایت بالانس چه چیزی یاد خواهید گرفت؟

در فایل آموزشی ویدئویی وایت بالانس که در انتهای مطلب آمده به طور کامل مفهوم تراز سفیدی بیان شده‌است.

وایت بالانس

وایت بالانس یا تراز سفیدی جیست ؟

وایت بالانس یا تراز سفیدی به مفهوم تعیین تعادل رنگی در تصویر اشاره دارد. در واقع، تراز سفیدی به شما اجازه می‌دهد تا رنگ‌های تصویر را به نحوی تعیین کنید که آن‌ها با رنگ‌های طبیعی شبیه باشند. در عکاسی دیجیتال، هر دوربین دارای یک حسگر رنگ است که رنگ‌ها را به صورت اعدادی ذخیره می‌کند. برای داشتن رنگ‌های دقیق و طبیعی در عکس‌های خود، نیاز است که تراز سفیدی دوربین شما برای شرایط نوری مختلف تنظیم شود.

وایت بالانس

تصاویری که در محیط‌های نوری مختلف گرفته شده‌اند، برای دیدن‌ آن‌ها باید به نحوی تراز سفیدی شوند. برای مثال، اگر عکسی در داخل اتاق با چراغ‌های نور سفید گرفته شود، تصویر ممکن است رنگ زرد روشن داشته باشد. در این مورد، برای تراز سفیدی عکس، نیاز است که بر روی یک قسمت سفید در تصویر فوکوس شده و تراز سفیدی دوربین تنظیم شود. این کار باعث می‌شود که رنگ‌ها در تصویر دقیق‌تر و طبیعی‌تر به نظر بیایند.

وایت بالانس

فایل آموزشی ویدئویی وایت بالانس، به شما نحوه تعیین تراز سفیدی در دوربین عکاسی و نحوه استفاده از تنظیمات تراز سفیدی در نرم افزارهای ویرایش تصویر را آموزش می‌دهد. همچنین در این فایل آموزشی، مفاهیم مرتبط با تراز سفیدی مانند دمای رنگ، تعیین تعادل رنگ‌ها و انواع تنظیمات تراز سفیدی مورد بررسی قرار می‌گیرد. به کعملکرد دوربین دیجیتال برای تعیین تراز سفیدی بر اساس منبع نور محیط، به صورت خودکار یا دستی است. در حالت خودکار، دوربین با استفاده از حسگرهای خود و نرم‌افزارهای خودش، تلاش می‌کند تا تراز سفیدی مناسب را انتخاب کند. این کار با توجه به نور محیط و نوع منبع نور (نور طبیعی یا نور مصنوعی) انجام می‌شود. اما در برخی مواقع، دوربین ممکن است اشتباه کند و تراز سفیدی غیر مناسبی را انتخاب کند.

برای جلوگیری از این مشکلات، می‌توان تراز سفیدی را به صورت دستی تنظیم کرد. در این روش، یک تصویر از کارت تراز سفید (یک کارت با سطح سفیدی است که برای کمک به تعیین تراز سفیدی استفاده می‌شود) گرفته می‌شود. سپس در نرم‌افزار ویرایش تصویر، از تصویر کارت تراز سفید برای تنظیم تراز سفیدی استفاده می‌شود.

در فایل آموزشی ویدئویی وایت بالانس، ابتدا مفهوم تراز سفیدی و اهمیت آن در عکاسی دیجیتال توضیح داده شده و سپس روش‌های تنظیم تراز سفیدی در دوربین و نرم‌افزار ویرایش تصویر معرفی شده است. همچنین در این فایل آموزشی، نحوه استفاده از کارت تراز سفید و تنظیم تراز سفیدی با استفاده از آن نیز به صورت عملی نشان داده شده است.

درک مفهوم تراز سفیدی یا وایت بالانس (White Balance) و نحوه عملکرد آن درعکاسی دیجیتال بسیار مهم است. زیرا تنظیم نادرست آن باعث می‌شود که عکس‌های شما رنگ نامناسبی داشته باشند. اضافه شدن هرگونه رنگ اشتباه باعث می‌شود رنگ‌ها در عکس (مانند رنگ پوست) غیر طبیعی به نظر بیایند.

اطلاعات دوره
در فایل آموزشی ویدئویی وایت بالانس چه چیزی یاد خواهید گرفت؟
در فایل آموزشی ویدئویی وایت بالانس که در انتهای مطلب آمده به طور کامل مفهوم تراز سفیدی بیان شده‌است.
وایت بالانس یا تراز سفیدی جیست ؟
وایت بالانس یا تراز سفیدی به مفهوم تعیین تعادل رنگی در تصویر اشاره دارد. در واقع، تراز سفیدی به شما اجازه می‌دهد تا رنگ‌های تصویر را به نحوی تعیین کنید که آن‌ها با رنگ‌های طبیعی شبیه باشند. در عکاسی دیجیتال، هر دوربین دارای یک حسگر رنگ است که رنگ‌ها را به صورت اعدادی ذخیره می‌کند. برای داشتن رنگ‌های دقیق و طبیعی در عکس‌های خود، نیاز است که تراز سفیدی دوربین شما برای شرایط نوری مختلف تنظیم شود. تصاویری که در محیط‌های نوری مختلف گرفته شده‌اند، برای دیدن‌ آن‌ها باید به نحوی تراز سفیدی شوند. برای مثال، اگر عکسی در داخل اتاق با چراغ‌های نور سفید گرفته شود، تصویر ممکن است رنگ زرد روشن داشته باشد. در این مورد، برای تراز سفیدی عکس، نیاز است که بر روی یک قسمت سفید در تصویر فوکوس شده و تراز سفیدی دوربین تنظیم شود. این کار باعث می‌شود که رنگ‌ها در تصویر دقیق‌تر و طبیعی‌تر به نظر بیایند.
فایل آموزشی ویدئویی وایت بالانس، به شما نحوه تعیین تراز سفیدی در دوربین عکاسی و نحوه استفاده از تنظیمات تراز سفیدی در نرم افزارهای ویرایش تصویر را آموزش می‌دهد. همچنین در این فایل آموزشی، مفاهیم مرتبط با تراز سفیدی مانند دمای رنگ، تعیین تعادل رنگ‌ها و انواع تنظیمات تراز سفیدی مورد بررسی قرار می‌گیرد. به کعملکرد دوربین دیجیتال برای تعیین تراز سفیدی بر اساس منبع نور محیط، به صورت خودکار یا دستی است. در حالت خودکار، دوربین با استفاده از حسگرهای خود و نرم‌افزارهای خودش، تلاش می‌کند تا تراز سفیدی مناسب را انتخاب کند. این کار با توجه به نور محیط و نوع منبع نور (نور طبیعی یا نور مصنوعی) انجام می‌شود. اما در برخی مواقع، دوربین ممکن است اشتباه کند و تراز سفیدی غیر مناسبی را انتخاب کند. برای جلوگیری از این مشکلات، می‌توان تراز سفیدی را به صورت دستی تنظیم کرد. در این روش، یک تصویر از کارت تراز سفید (یک کارت با سطح سفیدی است که برای کمک به تعیین تراز سفیدی استفاده می‌شود) گرفته می‌شود. سپس در نرم‌افزار ویرایش تصویر، از تصویر کارت تراز سفید برای تنظیم تراز سفیدی استفاده می‌شود. در فایل آموزشی ویدئویی وایت بالانس، ابتدا مفهوم تراز سفیدی و اهمیت آن در عکاسی دیجیتال توضیح داده شده و سپس روش‌های تنظیم تراز سفیدی در دوربین و نرم‌افزار ویرایش تصویر معرفی شده است. همچنین در این فایل آموزشی، نحوه استفاده از کارت تراز سفید و تنظیم تراز سفیدی با استفاده از آن نیز به صورت عملی نشان داده شده است. درک مفهوم تراز سفیدی یا وایت بالانس (White Balance) و نحوه عملکرد آن درعکاسی دیجیتال بسیار مهم است. زیرا تنظیم نادرست آن باعث می‌شود که عکس‌های شما رنگ نامناسبی داشته باشند. اضافه شدن هرگونه رنگ اشتباه باعث می‌شود رنگ‌ها در عکس (مانند رنگ پوست) غیر طبیعی به نظر بیایند.
سوالات متداول
نظرات هنرجویان

1 دیدگاه برای فایل آموزشی ویدئویی وایت بالانس

 1. سعید

  خیلی خوبه حتما ببینید

  • parastooforoughi

   🙂 ممنون از نظرتون

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • نوع برگزاری: فایل آموزشی
 • مدرس: مسعود افشانی
 • مدت زمان: 9 دقیقه
 • نوع دسنرسی: اپلیکیشن اختصاصی اسپات پلیر

قیمت نهایی :

65,000 تومان

دریافت خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار و آموزش‌های آکادمی نورنگار و کدتخفیف 100 هزارتومانی ایمیل خود را وارد کنید

دریافت خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار و آموزش‌های آکادمی نورنگار و کدتخفیف 100 هزارتومانی ایمیل خود را وارد کنید