10 تا از بهترین عکاسان خیابانی که باید آنها را دنبال کنید

 

1) توماس لوتهارد  Thomas Leuthard

 

توماس عکاس خیابانی اهل سوئیس است. او واقعاً به سوژه های خود نزدیک می شود.پس از خواندن کتاب الکترونیکی او با نام «رویکردی غیرمتعارف در عکاسی خیابانی» می‌توانید سبک عکاسی او را بهتر درک کرده و شیفته شیوه نوشتن و عکس‌های باورنکردنی او شوید. او یک هنرمند واقعی با سبک بصری متمایز است و برای شروع این فهرست کاملا مناسب است.

 

 

2) JT در سئول

 

 

JT در سئول نام مستعار عکاسی جاش وایت، عکاس کانادایی ساکن کره جنوبی است. تصاویر او به دل مردم می‌نشیند مخصوصا کسانی که چندین سال در کره زندگی کرده‌اند. با این حال گفته می‌شود‌، شما نیازی به دانستن چیزی در مورد کره جنوبی ندارید تا لذت زیادی از تصاویر مسحور کننده خیابانی او دریافت کنید. وبلاگ زیبای وردپرس او و اینستاگرام این عکاس ارزش دنبال کردن را دارد.

 

 

3) مجله برن و دیوید آلن هاروی   David Alan Harvey

 

 

دیوید آلن هاروی عکاس افسانه‌ای آمریکایی است. او عضو آژانس عکس مگنوم است و عکس‌های زیادی برای نشنال جئوگرافیک گرفته است. دنبال کردن او فرصتی برای دیدن عکاسی خیره کننده در خیابان و سفر او، و همچنین تصاویری از کارگاه‌های متعدد وی با عکاسان جوان و نوظهور است. دیوید همچنین مجله برن را سرپرستی می‌کند. این مجله به عنوان نشریه‌ای در حال تحول برای عکاسان نوظهور توصیف شده است، برخی از تصاویر واقعاً به یاد ماندنی را هستند، اگرچه همه آن ها عکس‌های خیابانی نیستند، اما به راحتی چیزی برای دوست داشتن پیدا خواهید کرد.

 

 

4) وینیت وورا   Vineet Vohra

 

 

بیایید با رنگ آمیزی ادامه دهیم. کجای دنیا برای عکاسی خیابانی رنگی بهتر از هند است؟ Vineet Vohra به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از عکاسان محبوب جهان است. تصاویر او زیبا، گاهی عجیب و غالباً به طرز عمیقی تکان دهنده است. مجله APF را که Vineet با برادرش Rohit Vohra که عکاس خیابانی است اداره می‌کند را نیز باید حتما بررسی کنید.

 

 

5) روی پالا  Rui Palha

 

 

Rui Palha یک عکاس خیابانی اهل لیسبون، پایتخت پرتغال است. مانند هنری کارتیه برسون، می توان او را استاد لحظه‌های تعیین کننده نامید. اما او فقط لحظات زودگذر خوب با حضور انسان ها (و سگ ها) را به خوبی ثبت نمی‌کند. شما همچنین باید از او به دلیل نیم‌رُخ‌های زیبا ، الگوهای هندسی و قدردانی از معماری دنبال کنید.

 

 

6) جی ام بی آکاش  GMB Akash

 

 

اگر عکس های GMB آکاش مورد توجه قرار می‌گیرند، به این دلیل است که بنگلادش نیز بهشت عکاسی رنگی است. GMB Akash عکاس خیابانی و مستند از داکا، بیش از 80 جایزه بین المللی دریافت کرده است. تصاویر زیر نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با دنبال کردن وی به عکس‌های اینستاگرامی خود روح تازه‌ای بدمید.

 

 

7) شکارچیان خیابانی   Street Hunters

 

گروه عکاسی شکارچیان خیابانی از Spyros Papaspyropoulos ،Andrew Sweigart و Digby Fullam تشکیل شده است. عکاسی خیابانی هر یک از اعضا به تنهایی دلیل کافی برای دنبال کردن آن‌ها است، اما شکل مجله مانند وب سایت www.streethunters.net نیز مملو از آموزش، بررسی و موارد دیگر است. چیزهای زیادی وجود دارد که شما را ترغیب کند هر روز به سایت سر بزنید.

 

 

8) جان لووللی   Jon Luvelli

 

 

جان لووللی به عنوان مستندساز فاین آرت توصیف شده است، آثار هنری او به احساسات و همچنین پیام‌های اجتماعی اشاره می‌کند. سبک عکاسی محاسبه شده او به راحتی با موضوع خام عاشقانه و فضای ترسناک در آثارش متمایز می‌شود. استفاده از اصطلاح «فضای ترسناک» برای توصیف کار این عکاس، روزنامه نگار و هنرمند برنده جایزه از میسوری آمریکا، مناسب است. تصاویر او بدون تردید تاریک و درخشان بوده و دنبال کردن وی بسیار هیجان انگیز است.

 

 

9) یانیدل Yanidel 

 

 

یانیدل را دنبال کنید و ببینید پاریس در جلوی چشمان شما با رنگی باشکوه زنده شده است. چند سال پیش، او شغل خود را رها کرد و در سفری 80 هفته ای به دور دنیا رفت. از طریق وبلاگ نویسی در مورد این سفرها و نوشتن مقالاتی که به عکاسی خیابانی اختصاص داده شده است، خود را در معرض دید قرار داد و شروع به فروش تصاویر کرد.او یکی از هیجان انگیزترین و منحصر به فردترین عکاسان خیابانی است.

 

 

10) لیندا ویزدم   Linda Wisdom

 

 

لیندا ویزدم عکاس خیابانی اهل لندن و هنرمند مستند اجتماعی است. تصاویر سیاه و سفید او لحظات صریح زندگی شهری و خیابانی را به تصویر می‌کشد.او هیجان انگیزترین عکاس خیابانی است که پس از مدت‌ها در  لندن می‌بینیم. به غیر از عکاسی در خیابان، لیندا زمان خود را صرف مسافرت می‌کند، در کارگاه‌هایش به عکاسان جدید آینده آموزش می‌دهد و عکس های خود را به عنوان دکور دیوار به خانه ها به فروش می‌رساند.

 

 

مترجم : سمانه وظیفه

منبع : https://www.photoblog.com/learn/best-street-photographers