ورود/عضویت

۰۲۱-۷۳۵۶

چهارمین جشنواره عکس نورنگار

چهارمین جشنواره عکس نورنگار

تمدید مهلت ثبت نام :

به اطلاع می رساند بدلیل تقاضای مکرر علاقه مندان به شرکت در جشنواره عکس نورنگار مبنی بر تمدید مهلت ارسال عکس، دبیرخانه جشنواره تصمیم گرفت تا مهلت ارسال آثار را علیرغم میل باطنی خود و فقط در راستای اجابت تقاضای کاربران محترم بخصوص عزیزانی که عازم سفر اربعین هستند، تا پایان وقت روز سه شنبه سی ام آبان ماه تمدید نماید. هرچند این تمدید مهلت باعث تغییرات زیاد در برنامه ریزی جشنواره خواهد شد اما رعایت درخواست این دسته از علاقه مندان عکاسی در اولویت قرار دارد.
لذا خواهشمند است در طی زمان باقی مانده نسبت به ثبت نام و ارسال آثار اقدام نموده تا روند اجرای جشنواره بیش از این دچار تغییرات نگردد.

لینک ثبت نام در جشنواره

دبیرخانه‌ی جشنواره عکس نورنگار بدین وسیله برگزاری چهارمین دوره‌ی جشنواره را با عنوان ایران من اعلام می‌کند.

جشنواره دارای دو بخش، اصلی و ویژه است.

بخش اصلی: هر عکسی با هر موضوعی در هر ژانری امکان شرکت در بخش اصلی را دارد. مانند، عکس پرتره، طبیعت، منظره، هوایی، باستان‌شناسی، معماری، ، قوم‌نگاری، مستند، خیابانی، و … با رعایت این نکته که در ایران گرفته شده باشد.

بخش ویژه: موضوع این دوره از بخش ویژه، به منظور جلب توجه و دقت عکاسان کشورمان، بناهای باستانی و تاریخی ایران، در نظر گرفته شده است. در این بخش فقط عکس‌های بناهای باستانی و تاریخی ایران، اعم از نماهای بیرونی، داخلی و جزئیات، پذیرفته می‌شود. موضوع بخش ویژه در هر دوره از جشنواره تغییر خواهد کرد.

جوایز چهارمین جشنواره عکس نورنگار :

در بخش اصلی : سه نفر برنده خواهد داشت و به هر سه، بدون ترتیب و اولویت یک دستگاه دوربین عکاسی Canon EOS-5D Mark IV (بدنه )(یا معادل ریالی آن)، تندیس‌جشنواره، گواهی شرکت در جشنواره اهدا خواهد کرد.

در بخش ویژه : سه برنده خواهد داشت و به هر سه، بدون ترتیب و اولویت یک دستگاه دوربین عکاسی Nikon D7200 kit 18-140mm ، (یا معادل ریالی آن)تندیس‌جشنواره، گواهی شرکت در جشنواره اهدا خواهد کرد.

هیات داوران:

اسماعیل عباسی، ابراهیم حقیقی، دکتر محمد ستاری

دبیر جشنواره: مسعود افشانی

مشاور هنری: داریوش محمدخانی

گاه‌شمار جشنواره:

آغاز ارسال آثار: شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

پایان مهلت ارسال آثار: ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶

داوری: آذر ۱۳۹۶

آیین اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه آثار برگزیده: آذر ۱۳۹۶

مقررات:

ارسال آثار از ۷ مرداد ۱۳۹۶ آغاز و در ۳۰ آبان ۱۳۹۶ پایان می‌پذیرد.

هزینه‌ی ثبت نام و شرکت در چهارمین جشنواره عکس نورنگار به شرح زیر است:
ثبت نام طی ماه اول فراخوان ( از ۷ مرداد تا ۱۰ شهریور): پانصدهزار ریال

ثبت نام طی ماه دوم فراخوان( از ۱۱ شهریورماه تا ۱۴ مهر): ششصدهزار ریال

ثبت نام طی ایام باقی مانده به پایان فراخوان (از ۱۵ مهر تا ۳۰ آبان): هفتصد و پنجاه هزار ریال

شرکت در این جشنواره برای همگان آزاد است و محدودیت سنی ندارد.

چهارمین جشنواره عکس نورنگار

هر عکاس می‌تواند حداکثر ۴ تک عکس در بخش اصلی و ۴ تک عکس در بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال کند (دبیرخانه مجموعه عکس نمی‌پذیرد.)
دریافت آثار تنها از طریق سایت به نشانی www.noornegar.com/festival امکان‌پذیر است و برای ارسال آثار باید در سایت چهارمین جشنواره عکس نورنگار ثبت نام و طبق دستور کار درج شده در سایت عمل کنید.
دبیرخانه‌ی جشنواره از پذیرش آثار بر روی دیسک یا به هر صورتی غیر از بارگذاری در سایت جشنواره، معذور است .

عکس‌ها می بایست با فرمت jpeg در اندازه‌ی، ضلع کوچک حداقل ۲۴۴۸ پیکسل و حداکثر حجم فایل ۱۰ مگابایت، بر روی سایت جشنواره بارگذاری شوند. حداقل رزولوشن عکس‌های موبایلی باید ۸ مگاپیکسل باشد.

ویرایش عکس در حد اصلاح نور و رنگ و کراپ تا آنجایی مجاز است که به اصالت عکس خدشه‌ای وارد نکند. دبیرخانه‌ی جشنواره از پذیرش عکس‌های فتومونتاژ، کولاژ، پانوراما، و HDR معذور است.
عکس‌های ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، حاشیه، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هرنشانه‌ی تصویری باشند.

در صورتی که کیفیت آثار ارسالی برای چاپ در کتاب و نمایشگاه مناسب نباشد، اصل فایل با کیفیت بالاتر درخواست خواهد شد. در صورت عدم ارائه‌ی فایل اصلی، عکس از جشنواره حذف خواهد شد.
‌عکس‌ها باید دارای عنوان بوده و اطلاعات مربوط به مکان و زمان عکس‌برداری و مدل دوربین مورد استفاده در هنگام بارگذاری در سایت جشنواره در قسمت توضیحات درج شوند.

از نظر برگزار کننده، ارسال کننده‌ی عکس مالک اثر شناخته می‌شود. هرگونه مسئولیت ناشی از آن و پاسخگویی به پیامدهای حقوقی ناشی از آن با ارسال کننده‌ی اثر خواهد بود.

برگزار‌کننده حق استفاده از عکس‌های پذیرفته شده را برای چاپ در کتاب، بروشور یا انتشارات مربوط به جشنواره، با ذکر نام عکاس برای خود محفوظ می‌دارد.

ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات این جشنواره و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی نشده با برگزارکننده است.
آثار برگزیده به صورت کتاب چاپ و منتشر خواهد شد. به تمام هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه پیدا می‌کند، گواهی شرکت در جشنواره و یک جلد کتاب نمایشگاه در دبیرخانه‌ی جشنواره اهدا خواهد شد.

نشست خبری چهارمین جشنواره عکس نورنگار دوشنبه ۱۶ مرداد با حضور محمد فروغی مدیرعامل مجموعه نورنگار، مسعود افشانی دبیر جشنواره، ابراهیم حقیقی یکی از داوران، داریوش محمدخانی مشاور دبیر جشنواره و امید محمدنژاد مدیر روابط عمومی جشنواره در هتل بهار برگزار شد. برای آگاهی کامل درباره ی این نشست و اطلاع از تمام جزئیات جشنواره عکس نورنگار در سال ۱۳۹۶، به این لینک مراجعه کنید.

لینک ثبت نام در جشنواره

تلفن دبیرخانه: ۷۳۵۶-۰۲۱

0
سبد خرید
Your cart is empty.