10 نفر از مشهورترین عکاسان پرتره جهان

در یک عکس پرتره خوب یک چیز شگفت انگیز وجود دارد: ویژگی‌های خیره کننده یک انسان، نزدیکی و احساسات خام سوژه در تصویر و یک ترکیب‌‌بندی غیرقابل انکار کامل باعث می‌شود احساس کنید که آن شخص را می‌شناسید. قدرت یک پرتره در عکس‌های مشهوری که گردآوری کرده‌ایم  کاملا مشهود است.

بهترین عکاسانی که ما برای لیست آنها انتخاب کرده‌ایم ، پرتره‌های خود را در سراسر جهان و بدون کمک محیط استودیو گرفته‌اند. عکاسی پرتره، در این مورد، در مقایسه با تصاویر صحنه‌ای صادقانه‌تر و صریح‌تر به نظر می‌رسد، زیرا برخی از این افراد ممکن است برای اولین بار در زندگی خود مقابل دوربین قرار گرفته‌اند. سوژه‌های این تصاویر افراد بومی قبایل کوچک از سراسر جهان بوده و نمایانگر شاخه‌ای از عکاسی به نام پرتره‌های سفری هستند. این نوع عکاسی پرتره معمولاً در طول سفر به خارج از کشور انجام شده و مستندات زندگی‌های متوسط و واقعی را ثبت می کند و اغلب نابرابری‌ها و مسائل اجتماعی را نمایش می‌دهد.

 

1) استیو مک کوری  Steve McCurry

 

 

استیو مک کوری به خاطر عکس «دختر افغان» مشهور است که در اردوگاه پناهندگان در پیشاور پاکستان ثبت شده است.

این عکس شناخته شده ترین عکس National Geographic نام گرفت. اما دیگر عکس‌های کمتر معروف او هم واقعاً ارزش یکبار دیدن را دارند.

 

2) لی جفریس  Lee Jeffries

 

 

مجموعه پرتره‌های سیاه و سفید او از افراد بی‌خانمان، بی‌نظیر و خیره کننده است. او چشم‌انداز امید را در نگاه سوژه های خود به تصویر می‌کشد. به سادگی لمس کردن…

 

3) جیمی نلسون  Jimmy Nelsson

 

 

جیمی نلسون به خاطر پرتره‌های سوژه‌های قبیله‌ای و بومی خود که در بیش از 16 کشور جهان گرفته شده است، مشهور است. عکس‌های او برای همیشه روایت‌گر داستان بومیان خواهد بود. کتاب نلسون اکنون یک مجموعه با ارش برای مجموعه‌داران است.

 

4) رهان Rehahn

 

 

رهان تمرکز ویژه‌ای بر عکاسی از ویتنام، راجستان و کوبا دارد. او به خاطر تسخیر روح سوژه‌هایش مشهور است. رهان بی‌شک یکی از بهترین عکاسان پرتره در جهان است.

 

5) اریک لافورگ Eric Lafforgue

 

 

اریک لافورگ که به خاطر عکس‌های گرفته شده‌ در کره شمالی مشهور است، برای هر فردی که از او عکس گرفته است داستانی دارد. از قبایل نامیبیا گرفته تا ایزدی‌های کردستان، داستان‌های او جذاب هستند و عکس های او برخی از احساسات واقعی را به تصویر می‌کشد.

 

6) مانی لیبرودو Manny Librodo

 

 

عکسهای “جادوگر فتوشاپ” مانی لیبرودو فقط یک داستان را بیان نمی‌کند، آن‌ها آثار هنری ناب هستند.

 

7) لیزا کریستین  Lisa Kristine

 

 

لیزا کریستین عکاس بشردوستی است که فرهنگ‌های بومی را در بیش از 100 کشور ثبت می‌کند و کرامت انسانی را در همه ما به تصویر می‌کشد. او به دلیل نقشش در افشای برده‌داری مدرن مشهور است.

 

8) دیوید لازار David Lazar

 

 

این‌ها عکس‌های نفس‌گیری هستند که در برزیل، بنگلادش و کنیا گرفته شده‌اند. دیوید لازار همیشه در پی لحظه‌های زندگی است.

 

9) جوئل سانتوس  Joel Santos

 

 

نگاه معنادار این پرتره‌ها گویای همه چیز است. جوئل سانتوس احساس سوژه‌های خود را نشان می‌دهد.

 

10) فیل بورخس  Phil Borges

 

 

عکس‌های او از پناهندگان تبتی بی‌نظیر است و سختی زندگی در عکس‌هایش کاملا احساس می‌شود.

 

مترجم : سمانه وظیفه

منبع : https://www.boredpanda.com/top-10-photographers-for-travel-portraits/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic