8 دلیل اهمیت عکاسی

عکاسی خاطرات را ثبت می کند و باعث می‌شود تا حواستان در حین گشت و گذار در جهان اطرافتان جمع باشد. در اینجا 8 دلیل اهمیت عکاسی برای شما آورده شده است.

هدف از عکاسی چیست؟

در اصل، هدف از عکاسی برقراری ارتباط و ثبت وقایع در لحظه است.

وقتی عکسی می‌گیرید و آن را با دیگران به اشتراک می‌گذارید ، لحظه‌ای را نشان می‌دهید که از طریق یک عکس ثبت شده است. این لحظه می‌تواند بیانگر چیزهای زیادی باشد، از محیط گرفته تا کارهایی که مردم انجام می‌دهند.

به عنوان مثال، اگر عکاس روزنامه هستید و در شهر کار می‌کنید ، عکس‌هایی که می‌گیرید برای سال‌های آینده ضبط می‌شود. وقتی مردم 50 سال بعد به عکس‌ها نگاه کنند، می‌توانند ببینند زندگی چگونه بوده است.

اگر عکاس عروسی هستید، زن و شوهری که از آنها عکس می‌گیرید به شما متکی هستند تا یک روز خاص از زندگی خود را ثبت کنند. هدف شما این است که لحظات سرگرم کننده، شادی و عشق را ثبت کنید. این عکس‌ها تا پایان عمر گرامی داشته می‌شوند.

8 دلیل اهمیت عکاسی

عکاسی یک دیدگاه و هنر است. صرف نظر از سطح مهارت شما، ثبت تصاویر برای تاریخ و زندگی افراد مهم است. در اینجا 8 دلیل اهمیت عکاسی آورده شده است.

 

1)عکسها نشان دهنده چیزهای مهم هستند

 

 

ما در گالری تلفن‌های همراه و خانه هایمان تصاویری داریم که برای ما مهم هستند.

دلیل اهمیت عکاسی این است که خاطرات را جاودانه می‌کنند. عکاسی، لحظه‌ای از زمان را ثبت می‌کند که می‌توانید تا سال‌های دور آن‌ را به به یاد آورده و از آن لذت ببرید.

اگر تصاویری که مردم نگاه می‌دارند را ببینید، معمولاً عکس‌های خانواده، دوستان، حیوانات خانگی، مکان ها و اقلام مورد علاقه آن‌هاست. شما از چیزهایی که برای شما مهم هستند عکس می‌گیرید. تمام تصاویری که ضبط می‌کنید برای بیان داستان شما جمع می‌شوند.

 

2) تاریخ از میان تصاویر

 

 

تصاویر قدرتمندند زیرا به ما در درک و آموزش تاریخ کمک می‌کنند. مردم با تصاویر ارتباط برقرار می‌کنند و این نشان می‌دهد که زندگی قبل از زمان حال چگونه بوده است.

در گذشته چیزها چگونه بودند، مردم چه می‌پوشیدند، کجا می‌ماندند، حیوانات و بسیاری چیزهای دیگر در جهان از طریق تصویر و از نسلی به نسلی دیگر منتقل می‌شوند. تصاویر برای یادگیری تاریخ بسیار عالی هستند زیرا مردم معتقدند که یادگیری گذشته از طریق تصاویر آسان تر از متون است.

 

3) عکسها داستان هستند

 

 

پشت هر تصویر داستانی نهفته است. با نگاه کردن به یک تصویر ، می‌توانید چیزهای زیادی در مورد آن به دست آورید:

آن ها چه شکلی هستند؟

آنها کجا هستند؟

آن ها چند ساله هستند؟

آنها چه احساسی دارند؟

اگر به عکس‌هایی که از خانواده خود گرفته‌اید نگاه کنید، آن لحظه خاص برای شما یادآوری می شود و پشت آن یک داستان وجود دارد.

آن روز صبح چه شد؟ کجا رفتی؟ چرا آن عکس را گرفتی؟

 

4) عکسها احساسات را برمیانگیزند

 

 

آیا به عکسی از گذشته نگاه کرده‌اید و فوراً همان احساسی را که در تصویر داشتید احساس کرده اید؟ این قدرت یک عکس است.

دلیل احساسات شما این نیست که یک تصویر از نظر زیبایی شناسی چقدر لذت بخش است، بلکه احساساتی است که در عکس بیان می‌شود.

 

5) بیان خود

 

 

یکی از مهمترین دلایل اهمیت عکاسی این است که به شما امکان می‌دهد خود را بیان کنید. این یک منبع عالی برای خلاقیت شما است که در آن می‌توانید احساس خود، آنچه را که باور دارید، فکر می‌کنید و دوست دارید، بیان کنید.

نکته جالب این است که شما می‌توانید هر کاری که می‌خواهید انجام دهید. صرف نظر از “قوانین” و تکنیک‌ها ، عکاسی هیچ مرزی ندارد. شما می‌توانید بدون هیچ محدودیتی خود را بیان کنید.

 

6) عکاسی الهام بخش است

 

 

عکاسی می‌تواند به شما انگیزه دهد تا سفر کنید، از زندگی لذت ببرید و لحظات را جشن بگیرید. این می‌تواند به آگاهی بیشتر از چیزهای کوچک زندگی کمک کند. گرفتن عکس به شما این انگیزه را می‌دهد که تمایل به تجربه بیشتر و ریسک پذیری را داشته باشید.

 

7) ارتباطات ایجاد می‌کند

 

 

از طریق عکاسی، می‌توانید با افراد زیادی ملاقات کرده و روابطی را ایجاد کنید که قبلاً نداشتید.

عکاسی به دوستان و خانواده‌ای که اغلب شما را نمی‌بینند کمک می‌کند تا دوباره به شما احساس نزدیکی کنند. این یک روش عالی برای ارتباط با کسانی است که دور از شما زندگی می‌کنند.

 

8) عکاسی قضاوت نمی‌کند

 

 

صرف نظر از سن، جنس و نژاد می‌توانید عکس بگیرید و خاطرات خود را ثبت کنید. عکاسی نیازی به دوربین گران قیمت ندارد، می‌توانید از هر دوربینی، حتی دوربینی که در گوشی شماست، استفاده کنید.

شما می توانید عکاسی کردن را در هر زمان و مکان که می‌خواهید شروع کنید.

 

مترجم : سمانه وظیفه

منبع:

https://portraitsrefined.com/why-photography-is-important