بهترین ژست های عکاسی با رینگ لایت

همانطور که بار ها گفته ایم در سبک هایی مانند پرتره که یک طرف دوربین عکاس با استفاده از دانش و تجربه خودش کار می کند و طرف دیگر سوژه قرار می گیرد کار هر دو سمت دوربین باید به نحو احسن انجام شود تا عکسی خارق العاده و هنری و متفاوت ثبت شود در غیر این صورت عکسی که یک عکاس حرفه ای می گیرد با عکس میلیون ها عکاسی که هر روز در شبکه های اجتماعی دیده می شوند فرقی نخواهد کرد. پس مدل ها و سوژه های عکاسی پرتره هم باید در ژست گرفتن و زبان بدن خود به بهترین شکل عمل کنند. در این مقاله قصد داریم ژست های عکاسی با رینگ لایت را که می توانند سطح عکس های شما را ارتقا ببخشند را معرفی کنیم.

ژست عکاسی با رینگ لایت

رینگ لایت ها در حال حاضر یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات نورپردازی دائمی به شمار می روند و نور جذاب آن ها این اجازه را می دهد تا از آن ها برای نورپردازی در سبک های بسیار متنوعی از عکاسی استفاده کرد. در سبک پرتره هم همین گونه است و علاوه بر اینکه می توانید سوژه را بهتر نشان دهید می توانید به کمک خود این رینگ لایت ها جذابیت های بیشتری را به تصویر ببخشید اما ژست های خاصی را هم باید اجرا کنید تا عکس های متفاوتی را ثبت کنید. رینگ لایت مناسب عکاسی پرتره چه نوعی است و چه مشخصاتی دارد ؟ در این مقاله به جواب این سوالات خواهیم پرداخت.

عکس هایی که در ادامه این مقاله به اشتراک می گذاریم به شما ایده های بهتری در رابطه با ژست های عکاسی با رینگ لایت خواهند داد.

در ساده ترین نوع ژست، سوژه می تواند به صورت مستقیم رو به روی دوربین قرار گیرد این حالت می تواند هم برای پرتره های رسمی و هم غیر رسمی استفاده شود. برای مثال در تصویر بالا سوژه مستقیم رو به روی دوربین قرار دارد اما با استفاده از دست خود و حالت ابرو هایش عکس را از حالت یکنواختی و رسمی بودن خارج کرده است.

در عکس بالا رینگ لایت روی به روی سوژه قرار دارد و سوژه به آن نگاه می کند در حالی که دوربین با آن زاویه گرفته است در ضمن ترکیب بندی نیز به خوبی صورت گرفته است و عکاس نیمی از فضا را به صورت فضای منفی تعیین کرده است.

ژست عکاسی سیاه سفید با رینگ لایت

شاید فکر کنید که استفاده از رینگ لایت ها در عکس های سیاه سفید جذاب نمی شود بلکه برعکس با اینکه دما و رنگ نور در این عکس ها نشان داده نمی شود با حالت و ژست سوژه می توانید عکس های زیبایی را ثبت کنید.

در این تصویر رینگ لایت با زاویه نود درجه نسبت به سوژه قرار گرفته است به گونه ای که نصب چهره اش روشن و باقی آن تاریک بماند قرار گرفتن دست روی شانه هم سبب جلب توجه بیشتر به بخش روشن عکس می شود.

فاکتوری که این تصویر را جذاب کرده است بازتاب جالب نور رینگ لایت یا کچ لایت در چشمان این سوژه است که کمتر عکسی در حالت سیاه و سفید آن را ثبت می کند.

ژست سلفی با رینگ لایت

سلفی گرفتن با رینگ لایت ها بسیار محبوب است و هم با دوربین های بدون آینه و هم با دوربین گوشی های موبایل انجام می شود اما بیشتر موبایل ها برای اینکار استفاده می شوند اگر می خواهید بهتر سلفی بگیرید پیشنهاد می کنیم برای سلفی زمان خاصی را تعیین کنید مثلا با زدن روی صفحه دوربین 5 ثانیه بعد عکس ثبت شود و سپس شما سریعا ژست خود را بگیرید. حتما گوشی را هم روی هولدر هایی که مخصوص نگه داری آن هستند نگاه دارید و دقت کنید که گوشی می تواند پشت و یا درست در بین رینگ لایت چای گیرد و جلوتر آمدن آن سبب افتادن سایه در عکس های شما می شود.

برای خرید انواع رینگ لایت ها و لوازم جانبی دیگر عکاسی به سایت فروشگاه نورنگار مراجعه کنید.