آموزش عکاسی دیجیتال (آنلاین )

آموزش عکاسی مقدماتی آنلاین؛ اصول عکاسی برای مبتدیان ( مجازی)

چند دلیل برای یادگیری عکاسی دیجیتال به صورت آنلاین

 

1. دسترسی آسان: با یادگیری آنلاین، شما می‌توانید از هر کجا که باشید به دوره‌ها و منابع آموزشی دسترسی پیدا کنید. این امر به شما امکان می‌دهد تا بدون نیاز به حضور فیزیکی در کلاس‌ها، به یادگیری عکاسی دیجیتال بپردازید.

2. زمان بندی انعطاف پذیر: آموزش آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که زمان‌بندی خود را بر اساس فرصت‌های خود تنظیم کنید. شما می‌توانید در هر زمانی که بخواهید و بر اساس برنامه‌ی خود، به یادگیری عکاسی دیجیتال بپردازید.

3. هزینه کمتر: یادگیری آنلاین معمولاً هزینه کمتری نسبت به حضور در کلاس‌های حضوری دارد. شما نیاز به هزینه‌های مربوط به حمل و نقل، اقامت و سایر هزینه‌های مرتبط با حضور حضوری در کلاس‌ها ندارید.

4. منابع گسترده: با یادگیری آنلاین، شما به منابع گسترده‌ای از ویدئوها، مقالات، تمرینات عملی و منابع دیگر دسترسی پیدا می‌کنید که به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های عکاسی دیجیتال خود را بهبود بخشید.

5. تعاملات آنلاین: با استفاده از فروم‌ها، گروه‌های چت و سایر وسایل ارتباطی آنلاین، شما می‌توانید با سایر دانشجویان و مربیان خود در ارتباط باشید و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

بنابراین، یادگیری عکاسی دیجیتال به صورت آنلاین مزایای بسیار زیادی دارد که ممکن است برای شما جذاب باشد.

 

این آموزش برای چه کسانی مناسب است

این آموزش برای هر کسی که عاشق هنر عکاسی و طالب یادگیری بیشتر و تبدیل شدن شما به یک عکاس حرفه ای که هدف مجموعه و اکادمی نورنگار می باشد .

ملزومات دوره

کامپیوتر یا گوشی تلفن همراه  
اینترنت
دسترسی به گوگل میت یا اسکای روم، تنها ابزارهای مورد نیاز شما برای شرکت در آموزش های آنلاین می باشند . 

پیش نیاز دوره

برای شرکت در این دوره نیاز به پیشنیازی  ندارید چون آموزش این دوره از پایه می باشد .

مدل آموزشی دوره

بعد از ثبت نام به شما دسترسی ورود به کلاس آنلاین داده میشود و بعد از اتمام هر جلسه فایل کلاس در برنامه اسپات پلیر ذخیره می شود و هنرجو میتواند دسترسی به فایل کلاس هم داشته باشد. 

در دوره آموزش عکاسی دیجیتال هنرجو  امکان تایپ کردن ، صحبت کردن ، و دادن وب کم را دارید و به راحتی مثل کلاس های حضوری می توانید سوال کنید و سوالات خود را بپرسید
ضمنا خارج از کلاس هم گروه تلگرام تشکیل میشود که هر موردی برای شما سوال است استاد  پاسخگو خواهد بود .

مخاطبین این دوره

این دوره برای تمام کسانی که به عکاسی علاقمند هستند و می خواهند در زمینه های مختلف تبلیغات و نیز از هنر عکاسی کسب درآمد کنند و دوست دارید به یک عکاس حرفه ای تبدیل شوید بسیار مناسب است.

خروجی دوره

با پایان این دوره شما هنرجوی عزیز می توانید به صورت حرفه ای وارد صنعت بزرگ عکاسی شوید . در استودیو عکاسی و تبلیغاتی فعالیت کنید و نیز می توانید به صورت فریلنس پروژه های عکاسی را به صورت حرفه ای انجام دهید و از این حرفه در کنار کسب درآمد از ثبت لحظه ها و تجربه در عکاسی لذت ببرید.

با گذراندن دوره‌های عکاسی دیجیتال، شما گواهی پایان دوره معتبر دریافت می‌کنید.

سرفصل‌های دوره آموزش عکاسی دیجیتال

ساختار دوربین و عوامل عکاسی نور چیست؟واحد اندازه گیری و تعاریف، اتاق تاریک (pin hole) و ساختار چشم، ساختمان دوربین، انواع دوربین (قطع بزرگ، قطع متوسط، قطع کوچکslr)، عوامل نوردهی (دیافراگم شاتر، ایزو ) ، تفاوت عکاسی آنالوگ و دیجیتال، فاصله کانونی (focal lenght)، قدرت روشنایی، نوردهی طولانی در ایزو ۱۰۰، مثال نیمرو، عکاسی روی پایه، تعریف نویز در تصویر، نویز در ایزو و نوردهی بالا، □تمرین؛ده فریم عکس با نور کم و ایزو پایین، تهیه دفترچه دوربین، خرید پایه و کیف مناسب)
جلسه دوم؛ (کیفیت و سنسور و فوکوس _عکس سالم)بدنه دوربین (slr)و قسمت های مختلف آن(برند های اصلی slr)، دوربین های فول فریم و کراپ، دکمه های کاربردی و ضروری روی بدنه، ارگونومی، اتصال لنز،(کانکتور) مفهوم مانت بدنه مانت لنز، کیفیت در دوربین و عوامل کیفیت (پیکسل و فشردگی پیکسل)،عکس خام وفشرده(raw vs jpg format) وضوح در عکس، انواع فوکوس (دستی و اتوماتیک)، مودهای فوکوس(سوژه های متحرک و سوژه های ثابت)، تفاوت زوم و فوکوس، لنز فیکس و زاویه چشم، عوامل مهم در فوکوس (عوامل عدم فوکوس) لامپ کمکی اتوفوکوس،بیپ تایید فوکوس، دکمه( af_ on) درایو در عکاسی (عکاسی دنباله دار و تایمر و ریموت دکلانشر burst_drive mode) مفهوم ram یا بافردر دوربین، اگزیف در دوربین و عکس، مموری کارت و انواع (sd,cf,pro) مموری ریدر و مموری سرعت بالا ، مفهوم دلیت و فرمت و بازیابی عکس(format_ delet)□تمرین؛ ثبت عکس یا نقطه فوکوس های مختلف ، تغییر نقاط فوکوس، کار با تایمر و ثبت ۲ پروزه عکاسی پشت هم (۱۵فریم)
جلسه سوم؛ (نورسنجی و نوردهی _وایت بالانس) صفحه اطلاعات(info) در دوربین، نوشتن منو دوربین دیجیتال، نورسنج ttl و مفاهیم، تفاوت نوردهی و نورسنجی، انواع نورسنجی (مرکزی، همراه مرکز، کل کادر) کارت خاکستری ۱۸ درصد، قفل نورسنجی،□تمرین؛قفل نوردهی (ثبت ۳ صحنه با قفل نورسنجی در سه موقعیت نورری)، سه صحنه هم با نورسنجی های متفاوت مرکزی ، میانگیری مرکز و ماتریسی هیستوگرام و انواع،
جلسه چهارم؛ (مودهای عکاسی a/s/p/m) مفهوم عمق میدان و عوامل موثر در عمق میدان، انواع مود در عکاسی طبق صحنه (اتوماتیک ها و دستی ها) مود های نور دهی (av_tv _p_m), اتوماتیک چه خطاهایی دارد (دونده، گل، چهره، پرتره شب، شب، ...) وایت بالانس: رنگ درعکس، ضرورت وایت بالانس یا تراز سفیدی وانواع ان ،وایت بالانس دستی( کارت خاکستری)، شیفت وایت بالانس (bkt wb) شروع منو ها آپشن هاو تشریح آنها، منو قبل عکاسی (shoting),□تمرین: از هر کدام ۵ عدد عکس موفق (فریز، موشن)برای av سه مدل عکس سه تایی با دیافراگم های مختلف( عمق میدان های مختلف) ثبت وایت بالانس های مختلف در سه عکس، وایت بالانس رنگ مکمل، شیفت وایت بالانس و تصحیح رنگ در سه موضوع
جلسه پنجم؛ ( مودهای تصویر و پیکسل) استایل های تصویر(picture style)، تنطیم شخصی در رنگ مشخصات رنگی پیکسل، عکاسی raw بدون تغییر، سیاه و سفید کردن عکس، □ تمرین؛ کار با مقادیر و تغییر در عکس های مختلف، سیاه و سفید، شارپ بالا و پایین، کنتراست بالا و پایین،عکس hdr اتوماتیک در دوربین، کار با فلاش و تنطیمات فلاش دستی و اتوماتیک (ttl), جبران نور با فلاش پرکننده، برکت در فلش، لامپقرمزی چشم، منو تنطیمات(setting)؛ منو بازنمایی و پخش(play) منو تنظیمات شخصی (custom setting)

پارت دوم : (ترکیب بندی در عکاسی)

جلسه ششم :۱_ترکیب بندی چیست؟مبانی هنر های تجسمی  کادر ،نقطه، خط، سطح، ریتم، حجم، رنگ و بافت،  و .../انواع کادر (تناسب ها و عمودی و افقی) /مفهوم ایستایی و حرکت / نقاط پویا (چرخش چشم) هدایت چشم به سوژه اصلیعکس خوب چه عکسی هست؟_تفاوت عکاسی با هنر های تجسمی_چرخش چشم در یک اثر عکاسانه_ویزور دوربین غیر واقعی و واقعی_عکاسی با ذهن
جلسه هفتم:قوانین ترکیب بندی (پارت اول) :قانون یک سوم (rule of third) ،خطوط عرضی و طولی(grid)، خطوط راهنما(guide line) جذابیت ایجاد کردن، دورشدن از وسط چینیخطوط گرید در دوربین ۹ و ۱۶ تایی(lcd و visor)_وسط چین ممنوع مگر با دلیل(عکس معماری)وسعت و اهمیت موضوع در ۲/۳معنی واژه ratio و تاثیر آن در عکاسی
جلسه هشتم:قوانین ترکیب_  بندی پارت ۲:_خطوط هدایتگر_ورود و خروج از کنج ممنوع_عناصر اضافی و اضافه نمودن در عکس؛_ جزییات نجات دهنده و مهم در تصویر ، حذف زوائد در کادر هنگام عکاسی،_زمان یک ثانیه پس و پیش_درک لحظه قطعی (کارتیه برسون)،
جلسه نهم :ترکیب بندی اشیای بی جان اطرافمان (ایجاد حس)_زاویه دید و نگاه چشم، رخ اشیاء پیرامون ما،  سایه ر از اطلاعات, نمای مطمئن، حرکت _ترکیب بندی قابل شکستن_هیچ قانونی وجود ندارد،  قوانین همیشه  قانون نیستند! _برش و چسبانیدن چند عکس به هم(فایل یا کاغذ)،

پارت سوم: عکاسی با فلاش

جلسه دهم :_تعریف انواع نور  و موارد استفاده_انواع فلاش_کاستن نویز به واسطه کارکرد فلاش_فلاش زمان را تغییر می‌دهد_مود های فلاش کدامند_فلاش مستقیم و غیر مستقيم(بانس فلاش  به چه معناست )
جلسه یازدهم؛ (عکاسی منظره و طبیعت ): عکاسی اچ دی ار_HDR_مفهوم داینامیک رنج در عکاسی_مفهوم چند عکسی  و نحوه ثبت با دوربین_عکاسی منظره و چالش ها_انواع لنز برای عکاسی از منظره
جلسه دوازدم ؛در این جلسه استاد و هنر جو هابه دیالوگی مبنی  ارتقاع سطح عکاسی و اشکال گیری دوستان خواهند داشت

نمونه کارهای استاد دوره عکاسی دیجیتال

نمونه کارهای هنرجویان دوره عکاسی دیجیتال

مدرس دوره کیست؟

آموزش آنلاین عکاسی دیجیتال

مرتضی حسنی

من مرتضی حسنی ، متولد مرداد 1355 ، دانش آموخته رشته ارتباط تصویری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد « دانشگاه سوره تهران » و عضو رسمی اتاق فکر و کمیسیون نخبگان کشور

سرفصل‌های آموزشی

Lessons

نظرات دانشجویان

1 دیدگاه برای آموزش عکاسی دیجیتال (آنلاین )

 1. Sareh

  سلام
  تسط استاد به مباحث آموزشی بسیار بالاست و نکات بسیار جذاب

  • مریم کثیری

   سلام وقت بخیر
   ممنونم از شما

دیدگاه خود را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد

مشاوره رایگان آموزشی

اگر نیاز به مشاوره رایگان برای یادگیری عکاسی، تولید محتوا و … دارید، فرم زیر را پر کنید تا در اولین فرصت ممکن با شما تماس بگیریم!