سال 2019 |دوربینهای عکاسی چه شکلی خواهند بود؟-مجله نورنگارReviewed by نورنگار on Jan 1Rating: 5.0به همین خاطر، بدون هرگونه مقدمه بیشتری، در ادامه لیستی از تصمیمات جدیدی که در سال 2019 از طرف تولیدکننده‌ها گرفته‌ایم را برای شما آماده کرده‌ایم.به عنوان یک تصمیم برای سال نو، ما در کنار هم جمع شدیم و در مورد اینکه دوست داریم تولیدکننده‌های بزرگ چه‌کار کنند صحبت کردیم. ما در مورد مشکلاتی که می‌خواهیم حل شوند، مسیرهایی که باید طی شوند(شاید هم مسیرهایی که باید برگردیم) و محصولاتی که دوست داریم عرضه شوند، صحبت کردیم. به همین خاطر، بدون هرگونه مقدمه بیشتری، در ادامه لیستی از تصمیمات جدیدی که در سال 2019 از طرف تولیدکننده‌ها گرفته‌ایم را برای شما آماده کرده‌ایم. .در سال جدید میلادی تولیدکنندگان چه تصمیماتی دارند؟

در دنیای ما چیزهای زیادی وجود دارد که از آن مطمئن نیستیم ولی تنها چیزی که از آن کاملا مطمئن هستیم، این است که چند کمپانی مختلف که بیشتر آن‌ها در ژاپن هستند در سال ۲۰۱۹ دوربین، لنز و تجهیزات عکاسی جدیدی تولید می‌کنند. امسال نیز مانند هر سال، برخی از آن‌ها فوق‌العاده، بعضی معمولی و یکی دو تا از آن‌ها خیلی خسته‌کننده خواهند بود.

 

به دلیل اینکه تولید و توسعه برخی از آن‌ها قبلا اعلام شده است ما می‌دانیم که در سال آینده چه محصولاتی در فروشگاه‌های سراسر جهان عرضه می‌شود ولی بخش زیادی از لیست این محصولات هنوز یک راز است. ما فقط می‌توانیم حدس بزنیم که در ۱۲ ماه آینده چه محصولاتی عرضه می‌شوند.

 

کانن

 

کانن! از کجا باید شروع کنیم؟ تو یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های این صنعت هستی، ولی هنوز در بین محافظه‌کارترین‌ها قرار می‌گیری. امسال تو با تعداد زیادی لنز فوق‌العاده RF برای ما طنازی کردی ولی واقعا امیدواریم در سال ۲۰۱۹ یک دوربین با کیفیت تر تولید کنی که بتوانیم از این لنزها در کنار آن استفاده کنیم. البته امیدواریم حتی در صورت گسترش خط تولید RF، EF-M را فراموش نکنی. یک نسخه موفق برای M50 با کیفیت ۴K بدون برش، خیلی خوب خواهد بود.

 

بهترین دوربین کانن

 

کانن- امیدواریم در سال ۲۰۱۹…

 

-IBIS را به خط تولید RF اضافه کنی و سنسورهای خودت را آپدیت کنی(یا از سنسورهای سونی استفاده کنی)

-پایه RF را تبدیل به یک استاندارد باز کنی

-به دوران اوج ILC Video خودت برگردی

-نوار MFn را حذف کنی…

-۵D Mark V را تبدیل به یک دوربین دیجیتال واقعی EOS 3 کنی

-متفاوت فکر کنی؛عکاسی رقابتی را با آغوش باز بپذیری

 

مطالعه بیشتر:با دوربین EOS R چه حدسی در مورد آینده کانن می‌زنیم؟

 

فوجی‌فیلم

 

فوجی‌فیلم، تو محبوب منتقدان دوربین در همه‌جای دنیا هستی. تو یکی از معدود برندهایی هستی که از گذشته تا به حال از چیزی که نیاز بوده بهتر هستند. X-T2 یک دوربین فوق‌العاده بود و نیاز نبود جایگزینی برای آن معرفی کنی، ولی تو این کار را کردی. X-T3 یکی از محبوب‌ترین دوربین‌های ۲۰۱۸ بود. ولی ما هنوز انتظار چیزهای بیشتری در سال ۲۰۱۹ داریم.

 

دوربین هتیذ فوجی

 

فوجی‌فیلم- امیدواریم در سال ۲۰۱۹…

 

-یک فول‌فریم X100، مونوکروم X100 و ۲۸mm-equiv X100 بسازی.(ما واقعا عاشق X100 هستیم.)

-به بهبود سیستم تشخیص چهره و چشم فوکوس خودکار خودت ادامه دهی. X-T3 یک شروع فوق‌العاده بود.

-یک جایگزین مناسب برای X70 معرفی کنی. XF10 حساب نیست.

-پرایم‌های ۴ خودت را جدید کنی

-سعی نکن ما را با ویدئو‌های ۴K 15fps گول بزنی

 

بیشتر بخوانید:چرا کداک مرد اما فوجی ماند و رونق یافت؟

 

لایکا

 

بیا روراست باشیم لایکا- این بحث بی‌فایده است. فرقی نمی‌کند که ما چه می‌گوئیم یا چه می‌خواهیم. اصلا مهم نیست چه کسی چه چیزی میخواهد یا می‌گوید، تو لایکا هستی! تو همان کاری را می‌کنی که خودت می‌خواهی را انجام می‌دهی و شانس زیادی وجود دارد که در عرض چند هفته، در حال نقد و بررسی نسخه محدود M10 لاستیکی-خفاشی-پوشیدنی-پینگ‌گونگی با امضای ملانیا ترامپ هستیم. دقیقا به همین خاطر است که ما عاشق تو هستیم.

 

بهترین دوربین عکاسی

 

لایکا- امیدواریم در سال ۲۰۱۹…

 

-دیگر نسخه ویژه عرضه نکنی- دهه ۹۰ تمام شده

-یک Q2 بسازی شاید حتی با لنز ۳۵ میلی‌متری

-با تکنولوژی‌های دهه ۵۰ خداحافظی کنی و یک دوربین M-mount با منظره‌یاب الکترونیک بسازی.

-به اندازه پولی که میگیری به مشتریان خودت احترام بگذاری و دوربین‌های تعمیراتی را چند روزه برگردانی نه چند ماهه. این کار غیرممکن نیست – همه این کار را می‌کنند.

 

نیکون

 

نیکون، داری میرسی. تو Z-Mount را در سال ۲۰۱۸ عرضه کردی ولی صرف‌نظر از قیمت بالایی که داشت باید در نظر داشته باشی که پرچم‌دار Z7 به اندازه کافی برای عکاس‌های حرفه‌ای و علاقه‌مند وسوسه‌انگیز نیست تا از بادی‌های D850 و D5 خودشان دست بکشند. البته نباید اجازه بدهی دشمنان تو را نا‌امید کنند. همین مسیر را ادامه بده و Z Mount را تبدیل به همان سیستمی کن که می‌دانیم می‌شود. ما تشویقت می‌کنیم.

 

بهترین دوربین نیکون

 

نیکون- امیدواریم در ۲۰۱۹…

 

-به گسترش نقشه‌راه سری Z ادامه دهی

-ردیابی فوکوس خودکار ۳D را به سری Z بیاوری- در حقیقت بهتر است تمام مودهای فوکوس خودکار سطح بالا را به سری Z بیاوری.

-یک آداپتور FTZ با موتور فوکوس خودکار داخلی بساز

-Z Mount را به یک استاندارد آزاد تبدیل کن

 

مطلب مرتبط: سفر به داخل کارخانه نیکون

 

پاناسونیک

 

در حالی که تو در حال ورود به بازار فول‌فریم هستی، می‌تونیم تصور کنیم که اوضاع در مقر اصلی تو در اوزاکا خیلی خوب نیست. خوشبختانه تو از مهندسان خودت خیلی کار نمی‌کشی و آن‌ها در زمانی که دارند که می‌توانند این مقاله را بخوانند، چون ما توصیه‌هایی داریم که فکر می‌کنیم می‌تواند در سال ۲۰۱۹ به پاناسونیک کمک کند.

 

دوربین بدون آینه پاناسونیک

 

امیدواریم در ۲۰۱۹…

 

-برای همیشه EVF های توالی میدانی را کنار بگذاری

-یا DFD را برای ویدئوها درست کنی یا از PDAF استفاده کنی.

-حالا که در اتحاد L-Mount هستی، چطور است که یک دوربین فیلم‌برداری فول‌فریم ۴K بسازی؟

 

سیگما

 

سیگما، ما به سختی تو را می‌شناسیم. در طی دهه گذشته، تو از یک تولیدکننده ثالث رده متوسط محترم(و یک تولیدکننده OEM کاملا نیرومند) تبدیل به یک نیروی شناخته‌شده در بازار اپتیک شده‌ای. تو برخی از بهترین لنزهای موجود را می‌سازی در حالی که قیمت نهایی تو از برندهای بزرگ کمتر است. تو چطور این کار را می‌کنی؟

 

ما عاشق چیزی هستیم که به آن تبدیل شده‌ای ولی برخی اوقات عشق به معنی روراست بودن است. اینها چند ایده برای سال ۲۰۱۹ و پس از آن است.

 

لنزهاسی سیگما

 

سیگما- امیدواریم در ۲۰۱۹…

 

-مقداری در موضوع ‘بزرگترین، سنیگن‌ترین و سریع‌ترین’ لنزهای پرایم آرام‌تر باش و تعدادی لنز F2 کامپکت بساز.

-یک شانس دوباره به ۲۴-۷۰mm F2.8 Art بده.

-از نمونه‌های تامرون تقلید کن و چند لنز Native سونی FE بساز.

-Canon RF و Nikon Z Mount را مهندسی معکوس کن و به آن‌ها نشان بده چکار کنند.

-تعدادی کامپکت فول‌فریم Merrill بساز.

 

مطالعه بیشتر:بررسی لنز جدید ورزشی ۲۰۰-۷۰ میلیمتری اف ۲٫۸ سیگما

 

سونی

 

اوه، سونی، ما نمی‌توانیم به تو برسیم. با میزان فعلی معرفی محصول، تو حداقل یک کامپکت RX100، یک یا دو لنز GM و یک a7 IV را تا الان که این جمله را تمام می‌کنیم معرفی کرده‌ای. این مشکلی ندارد ولی امیدواریم در سال ۲۰۱۹ کمی استراحت داشته باشی و زمانی را برای تامل یا حتی کمی اولیت‌بندی بگذاری.

 

دوربین سونی

 

سونی-امیدواریم در ۲۰۱۹…

 

-یک سایبرشات RX1R III بسازی(با یک باتری واقعی، نه چیزی که دفعه قبل معرفی کردی)

-چند لنز APS-C بساز تا مشتریان A6000 خودت را راضی کنی.

-تجربه فوکوس خودکار عکس و فیلم‌های خودت را ثابت کن.

-یک FE 35mm F1.8 بساز. با این کار مشتریان غیرحرفه‌ای و حرفه‌ای خودت را خوشحال می‌کنی

-علاوه بر تکنولوژی روی تجربه‌کاربری هم کار کن.

 

تامرون

 

تامرون! تو در سال گذشته درحال افزودن چند لنز واقعا تاثیرگذار به محصولات خودت بوده‌ای. یکی از این محصولات اولین زوم لنزی بود که اصالتا برای یک سیستم فول‌فریم بدون آینه ساخته شده بود. نه به اندازه سیگما نیرومند و نه به اندازه لائووا یا زایس موقعیت خوبی داری. با این حال تو یک کمپانی خوب، مستحکم هستی که عکاس‌ها دوستت دارند. ما فکر می‌کنیم که تو لیاقت موفقیت در سال ۲۰۱۹ را داری و با انجام این کارها می‌توانی موفق شوی.

 

 تامرون- امیدواریم در سال ۲۰۱۹…

 

تامرون

 

-به گسترش لنزهای فول‌فریم E-Mount ادامه دهی

-هرچه زودتر پایه‌های Canon RF و Nikon Z را مهندسی معکوس کنی.

-شیشه سنگین و بزرگ ۴ را تولید نکن. F1.8خیلی خوب است.

 

شما دوست دارید در سال ۲۰۱۹ شاهد چه اتفاق‌هایی در دنیای تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری باشید؟ در باکس نظرات با ما در میان بگذارید.