لطفا کمی صبر کنید ...

1080p

این اصطلاح بطور اختصار توضیح دهنده سیگنال Full HD با رزولوشن 1080×1920 با نسبت ابعاد 16:9 و فریم های پیوسته Progressive می باشد.سرعت فریم در اکثر استانداردهای پخش تلویزیونی برابر با 50 یا 60 فریم در ثانیه بوده اما در سیستم های غیر پخش سرعت های 30، 120، 240 و غیره نیز استفاده می شود.

4K-DCI

این اصطلاح نشان دهنده کیفیت فیلمبرداری 4k با رزولوشن 2160×4096 و نسبت ابعاد تصویر 17:9 می باشد. از این رزولوشن در تلید فیلم های سینمایی حرفه ای دیجیتال استفاده می شود. DCI مخفف Digital Cinema Initiatives می باشد.

4K-UHD

این اصطلاح نشان دهنده تصاویر ویدیویی با رزولوشن 2160×3840 و نسبت ابعاد 16:9 می باشد. این رزولوشن بصورت استاندارد در اکثر دستگاه های پخش و ضبط عمومی استفاده می شود.

720P

این اصطلاح بطور اختصار توضیح دهنده سیگنال HD با رزولوشن 720×1280 با نسبت ابعاد 16:9 و فریم های پیوسته Progressive می باشد. سرعت فریم در اکثر استانداردهای پخش تلویزیونی برابر با 50 یا 60 فریم در ثانیه بوده اما در سیستم های غیر پخش سرعت های 30، 120، 240 و غیره نیز استفاده می شود.

A

AA – باتری قلمی

باطری های قلمی خشک که در انواع مختلف ( غیر قابل شارژ و قابل شارژ ) و مواد داخلی متفاوت تولید می گردند . ( روی-کربن، آلکالاین، NiMh ، نیکل-روی)

Aberration – انحراف لنز

لنزها بطور عمومی دارای چندین مدل انحراف یا Aberration هستند. این انحراف ها بدلیل کیفیت ساخت لنزها حاصل شده و بالطبع در لنزهای گرانقیمت کمتر دیده می شوند. مشهودترین این انحراف ها انحراف رنگی یا Color Aberration هست و بصورت هاله های رنگی ارغوانی یا آبی در اطراف لبه های سوژه با کنتراست بالا دیده […]

AD Converter – مبدل آنالوگ به دیجیتال

حسگر در دوربین های دیجیتال از فتو دیودهایی ( پیکسل هایی ) تشکیل شده که انرژی فوتون های ورودی را به شارژ الکتریکی تبدیل می کند . سپس این شارژ الکتریکی به ولتاژ تبدیل شده و تا سطحی که مبدل آنالوگ به دیجیتال ( ADC ) بتواند آن را پردازش کند تقویت می شود . […]

Adobe RGB – فضای رنگ

فضای رنگ Adobe RGB گسترده تر از فضای رنگ استاندارد sRGB می باشد. از این فضای رنگ در عکسبرداری حرفه ای و برای مقاصد چاپ با کیفیت بسیار بالا استفاده می شود. لازم بذکر است برای بهره برداری بهینه از این فضای رنگ، بایستی ابزار مشاهده (مانیتور) و ابزار چاپ (چاپگر) از این قابلیت پشتیبانی […]

Aperture – دیافراگم

منظور روزنه ای در درون لنز است که میزان نور تابیده شده بر روی حسگر را تعیین می کند . میزان گشادگی یا تنگی این روزنه بر نوردهی و عمق میدان موثر است .

Aperture Priority – تقدم دیافراگم

در حالت عکسبرداری ” تقدم دیافراگم ” یا Aperture Priority ، دوربین به شما این امکان را می دهد که میزان دیافراگم را تنظیم نموده و سپس سرعت شاتر مناسب جهت بهترین نوردهی از طرف دوربین انتخاب گردد . این وضعیت عکسبرداری برای کنترل عمق میدان یا ایجاد جلوه های ویژه مناسب است . توجه […]

1 2 3 8
74