تنظیمات تراز سفیدی و دمای رنگ منبع نور |ویدئو آموزشی-مجله نورنگارReviewed by نورنگار on Apr 6Rating: 5.0قصد ما از تنظیمات تراز سفیدی و دمای رنگ منبع نور در واقع رسیدن به همین استاندارد است. در ویدئویی که می‌بینید تنظیم تراز سفیدی و دمای رنگ توضیح داده شده‌است.منابع نوری مختلف باعث می‌شوند رنگ سفید در شرایط مختلف به رنگ‌های مختلفی دیده شود، اما مغز ما به خوبی این تغییرات را تصحیح می‌کند و به طور مثال وقتی از یک باغ آفتابی به یک اتاق تاریک وارد می‌شودیم و چراغ را روشن می‌کنیم تغییری در رنگ‌ها احساس نمی‌کنیم. قصد ما از تنظیمات تراز سفیدی و دمای رنگ منبع نور در واقع رسیدن به همین استاندارد است. در ویدئویی که در ادامه می‌بینید تنظیم تراز سفیدی و دمای رنگ به طور کامل توضیح داده شده‌است. .تنظیمات وایت بالانس و دمای رنگ نور منبع

به جهت اینکه رنگ‌های طبیعی‌تری داشته باشیم، لازم است به دوربین گفته شود که سوژه مورد نظر توسط چه نوع نوری روشن شده‌است. در سناریوی فوق اگر تنظیمات تراز سفیدی و دمای رنگ منبع نور انجام نشود، در هر شرایط نوری رنگ‌های کاملا متفاوتی را نتیجه خواهیم گرفت.

 

همانطور که از نام این تنظیمات بر می‌آید، هدف سیستم تراز سفیدی، سفید نشان دادن اجسام سفید و خنثی سازی هرگونه عامل ناخواسته که توسط منبع نوری ایجاد می‌شود است تا همه ی رنگ‌ها به صورتی که دیده می شوند ثبت شوند.

 

مطلب مرتبط: چگونه با نورهای LED عکس‌های بهتری بگیریم؟

 

کنترل تراز سفیدی دوربین شما، کمک می کند تا اجسامی که سفید دیده می شوند در تصویر نهایی سفید باشند. منابع نوری مختلف، رنگ های ناخواسته مختلفی را ایجاد می کنند. به طور مثال نور شمع، هاله ای نارنجی ایجاد می‌کند در حالیکه هوای گرگ و میش همه اجسام را آبی می‌کند.

 

ذهن ما به طور خودکار تفاوت‌های رنگی را جبران می‌کند، و ما یک برگه سفید را همواره سفید می‌بینیم، اگرچه در زیر نور شمع و یا مهتاب باشد. اما دوربین چنین نیست و هر چیزی که در مقابلش است را ثبت می‌کند، که باعث می‌شود برخی تصاویر بسیار گرم یا سرد شوند.