دسته بندی محصولات

 • عکاسی

 • فیلمبرداری

 • نورپردازی

 • تجهیزات صدا

 • لوازم جانبی

 • لوازم جانبی موبایل

 • محصولات دست دوم

 • محصولات آموزشی

لوازم جانبی دوربین

(همه محصولات)

راهنمای خرید بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

راهنمای انتخاب
راهنمای خرید بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

اگر می‌دانید چگونه از آن استفاده کنید و آن را با یک دوربین مناسب جفت کنید و همچنین از قوانین مناسب عکاسی استفاده کنید، بدون توجه به وسایلی که در اختیار دارید می‌توانید عکس‌های عالی بگیرید. از این رو، این چشم انداز عکاس و تکنیکی است که وی استفاده می‌کند که در نهایت منجر به ایجاد تصاویر خیره کننده می‌شود.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

این لنز یک لنز پرایم استاندارد است که برای کار با دایره تصویر بزرگتر DSLR های فول فریم / 35 میلی متر Nikon (دوربین های با فرمت FX) طراحی شده است.

در نتیجه ، این لنز با DSLR های کوچکتر با فرمت DX نیز کار خواهد کرد. کراپ فاکتور DSLR های فرمت DX نیکون 1.5 برابر است. در نتیجه، فاصله کانونی همه لنزهای سازگار «افزایش یافته» است. از این رو، در این حالت، فاصله کانونی 50 میلی متر f / 1.8G معادل لنز 75 میلی متری سوار بر دوربین 35 میلی متر می‌شود. در 75 میلی متر از لنز می‌توان به عنوان یک ثبت کننده پرتره مناسب استفاده کرد. این در صورتی است که از دوربینی با فرمت DX استفاده می‌کنید.

[relatedpost post=”121938″]

لنزهای Nikkor G دارای یک موتور داخلی با فوکوس خودکار هستند. برخلاف لنزهای D که دارای موتور داخلی فوکوس خودکار نیستند. در نتیجه، این لنزهای G حتی در ارزان‌ترین DSLR های Nikon بدون مشکل (فوکوس خودکار) کار خواهند کرد.

در نتیجه، اگر دوربین هایی مانند D3100، D5100 یا D5300 دارید، این لنز برای نیازهای شما مناسب است. علاوه بر این، این لنز دارای یک کلید برای لغو فوکوس دستی است.

اگرچه، اگر موتور فوکوس خودکار به طور صحیح کار نمی‌کرد می‌توانید به سرعت تنظیمات فوکوس را انجام دهید. این موضوع در شرایط کم نور و کم کنتراست به شدت به کار می‌آید.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G

این نزدیکترین حالت به «50mm استاندارد پرایم» است که برای سیستم دوربین کراپ سنسور نیکون طراحی شده است که می‌توانید دریافت کنید. همانطور که می‌دانید کراپ فاکتور دوربین‌های DX نیکون 1.5 برابر است. علاوه بر این، این لنز دارای فاصله کانونی 35 میلی متر است. در نتیجه فاصله کانونی «موثر» 52.5 میلی متر می‌شود. تقریباً 50 میلی متر و در نتیجه، لنز برای عکاسی در خیابان و برای هر چیز دیگری که دید در سطح چشم لازم است بسیار مفید می‌شود.

علاوه بر این، این یک لنز G است و در نتیجه دارای یک موتور فوکوس خودکار در داخل است. از این رو، شما می‌توانید از این لنز در هر دوربین نیکونی که از لنزهای AF-S پشتیبانی می‌کند استفاده کنید.

درست مانند 50 میلی متر، که در بالا در مورد آن بحث کردیم، این لنز نیز با لغو فوکوس دستی همراه است. این به درد شما می‌خورد وقتی عملکرد AF متزلزل است و شما نیاز به مداخله دستی دارید. یک توصیه، از این لنز در دوربین فول فریم استفاده نکنید. به همین دلیل از هیچ لنز DX در دوربین‌های فول فریم استفاده نکنید. اگرچه این لنزها روی دوربین‌های فول فریم نصب می‌شوند و به خوبی کار می‌کنند، اما کراپ قابل توجهی ایجاد می‌شود و در نتیجه وضوح تصویر کاهش می یابد.

علاوه بر این، وینتینگ عظیم نیز وجود خواهد داشت. از این رو منطقی نیست که یک دوربین فول فریم را با یک لنز با فرمت DX جفت کنید. همانطور که گفته شد، این یکی از بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی به دلیل کیفیت بسیار بالا و قابلیت انعطاف پذیری است.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • در نورنگار فروشنده شو

  Nikon AF-P DX Nikkor 10-20mm f/4.5 – 5.6G VR

اگر بررسی های لنز را در وب سایت ما دنبال کرده اید، بدون شک با اصطلاح STM آشنا هستید. این آخرین فناوری موتور فوکوس خودکار کانن است که با مکانیسم موتور پله‌ای ضربان دار ارائه می‌شود. این امر باعث شد تا نیکون با تکنولوژی پیشرفته خودکار AF پشت‌ سر گذاشته شود. اما وقتی فناوری فوکوس خودکار AF-P خودشان را راه انداختند، این مشکلات را حل کردند.

لنزهای AF-P به برخی از جدیدترین DSLR های نیکون از جمله D3400 و D5600 (همراه با چند دوربین فول فریم و یک دوربین میان رده و چند دوربین دیگر که می‌توانید سیستم عامل را برای سازگاری لنزها به روز کنید) به برخی از ویژگی‌های لنز در منوی دوربین دست پیدا می‌کنید، در نتیجه، ضروری است که بدانید دوربین شما با لنزهای AF-P سازگاری کامل دارد یا خیر.

فاصله کانونی این لنز خاص 10-20 میلی متر است. علاوه بر این، حداکثر دیافراگم لنز از f / 4.5 – 5.6 متغیر است. برای دایره تصویر کوچکتر دوربین‌های با فرمت DX طراحی شده است، در نتیجه فاصله کانونی لنز معادل لنزهای 15 تا 30 میلیمتری نصب شده بر روی یک دوربین 35 میلیمتری می‌شود. علاوه بر این، لنز از لرزشگیر تصویر برخوردار است در حالی که دو لنز قبلی این ویژگی را ندارند. در نتیجه، شما قادر خواهید بود از این لنز دستی در برخی از موقعیت‌ها به ویژه هنگام عکسبرداری با سرعت شاتر پایین استفاده کنید.

حتی با استفاده از کراپ فاکتور، لنز به اندازه کافی عریض است که می‌تواند از مناظر، عکس‌های گروهی و هر عکس دیگری که به زاویه دید گسترده‌ای نیاز دارد، عکس بگیرد. به عنوان یک لنز معماری نیز کار می‌کند. اما عدم کنترل چشم انداز به معنای وجود برخی مشکلات است. خطوط مستقیم موازی به صورت ادغام در فاصله دور ظاهر می‌شوند. از این رو، برای این نوع نیازها، شما به یک لنز تیلت شیفت نیاز دارید.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • Nikon AF-S DX Micro-Nikkor 40mm f / 2.8G

40 میلی متر به عنوان یک پرایم استاندارد بین 50 میلی متر و 35 میلی متر قرار می‌گیرد. 40 میلی متر AF-S DX f / 2.8G برای دایره تصویر کوچکتر DSLR با فرمت DX طراحی شده است. به لطف موتور داخلی با فوکوس خودکار (توجه داشته باشید G moniker روی لوله لنز)، این لنز بر روی تمام دوربین‌های نیکون، از جمله ارزان‌ترین دوربین‌های سیستم سطح پایین، به طور خودکار فوکوس می‌کند.

فاصله کانونی موثر معادل یک لنز 60 میلی متری است که بر روی یک سیستم 35 میلی متری سوار شده است. با این وجود قابل توجه ترین ویژگی، قابلیت ماکرو لنز است. یا همانطور که نیکون آن را میکرو می‌نامد (ما در اینجا از اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده خواهیم کرد).

برای استفاده حداکثر از ویژگی‌های ماکرو لنز، باید از نزدیکترین فاصله کانونی آن یعنی 6.4” استفاده کنید. از آن فاصله، لنز قادر به تولید مثل در اندازه واقعی هر چیزی است (به عنوان مثال منظره 1: 1). در نتیجه، این یک لنز ماکرو واقعی است.

در f / 2.8 حداکثر دیافراگم لنز برای مقابله با شرایط کم نور به اندازه کافی خوب است. مطمئناً سریعتر از لنزهای کیت است. اما در عین حال باید به خاطر داشته باشید که f / 2.8 خیلی پر سرعت نیست. اگر در برخی از موقعیت‌های واقعاً کم نور کار می‌کنید، باید نورهای اضافی به همراه داشته باشید یا از لنز سریع‌تر و یا هر دو استفاده کنید.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • AF Nikkor 50mm f / 1.8D

AF Nikkor 50mm f / 1.8D برای بهره گیری از سیستم دوربین فول فریم نیکون طراحی شده است. اما همانطور که گفته شد، لنز روی دوربین‌های کوچکتر APS-C (DX) نیز سوار خواهد شد. تنها چیزی که باید مراقب آن باشید این است که این لنز مکانیزم فوکوس خودکار داخلی ندارد. در نتیجه، این لنز بر روی دوربین‌هایی که دارای موتور فوکوس خودکار داخلی نیستند، به طور خودکار فوکوس نمی‌کند. این دوربین‌ها شامل سطح ابتدایی D5200 ، D3100 و D5600 هستند. دوربین هایی مانند D7100 یا مدل‌های فول فریم مانند D750 و D810 دارای موتورهای فوکوس خودکار داخلی هستند و بنابراین این دوربین‌ها با لنزهای “D” مشکلی در فوکوس خودکار ندارند.

در لنزهای D از طرف دیگر، یک حلقه دیافراگم داخلی تعبیه شده است. تنظیم دیافراگم آسان است اگر آن را روی حالت دستی تنظیم کنید و حلقه را روی بدنه لنز بچرخانید. آیا می‌دانید لنز D از مزیت استفاده در “حالت معکوس” برخوردار است؟ مزیت این است که در حالت معکوس استفاده می‌شود و این یعنی این که شما هنوز راهی برای تنظیم دیافراگم دارید، جایی که سایر لنزهای “G” به طور خودکار در کمترین دیافراگم تنظیم می‌شوند و راهی برای اینکه دیافراگم بالاتر تنظیم کنید ندارند.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • Nikon AF-S DX Nikkor 18-200mm f / 3.5 – 5.6G ED VR II

بسیاری از عکاسان مبتدی به دنبال یک لنز هستند که بتواند همه کارها را انجام دهد. لنزی که عکسهای با زاویه دید عریض مانند عکس‌های مربوط به مراسم عروسی یا صحنه‌های منظره را  ثبت می‌کند و در عین حال برای ثبت یک پرنده در 50 متری آن نیز خوب باشد. تعداد کمی لنز وجود دارد که بتواند “همه کارها را انجام دهد و به همین ترتیب به خوبی انجام نمی‌شود”. این لنز خاص می‌تواند، اما ممکن است تا حدودی محدود باشد.

 

از 18-200mm این لنز از زاویه دید گسترده تا تله را پوشش می‌دهد. و این یک خصوصت بزرگ است. اما باید این واقعیت را بخاطر بسپارید که این لنز ارزان است و این بدان معناست که در کاهش هزینه‌ها نیز دخیل است.

 

این لنز برای دایره تصویر کوچکتر دوربین‌های APS-C طراحی شده است. در نتیجه، فاصله کانونی موثر معادل یک لنز  27-300mm نصب شده بر روی یک دوربین 35 میلی متری می‌شود. در نتیجه، این یک لنز تله فوتو مناسب است در حالی که با فاصله کانونی موثر 27 میلی متری خود، عکس‌هایی با زاویه دید مناسب نیز می‌گیرد.

 

لنز نیز دارای لرزشگیر است. این بدان معناست که شما می توانید از سرعت شاتر 3.5 برابر کندتر از حد مجاز اندازه گیری استفاده کنید و در نتیجه نور بیشتری ایجاد کنید. شما این را می‌خواهید زیرا با دیافراگم حداکثر “آهسته” اگر در شرایط کم نور اقدام به عکاسی از سوژه‌هایی مانند پرندگان یا حیات وحش کنید، با مشکل روبرو خواهید شد.

 

چیزی که ما خیلی دوست نداریم این واقعیت است که حداکثر دیافراگم لنز f / 3.5 – 5.6 در فاصله کانونی لنز است. از این رو، در نور کم، لنز کمی مشکل پیدا می‌کند، به ویژه هنگام عکاسی پرتره و عکس‌های داخلی. نمی‌توانید زیاد شکایت کنید زیرا این یک لنز سطح پایین است و با در نظر گرفتن فاکتور هزینه طراحی شده است.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • AF-S DX Nikkor 18-140mm f/3.5 – 5.6G ED VR

لنز  18- 140mm از فاصله کانونی بسیار خوبی برخوردار است زیرا این امر هم از دید ضروری زاویه باز و هم از منظر تله فوتو مورد نیاز شما را پوشش می‌دهد. به این ترتیب این لنزها دقیقاً مانند لنزهای “همه کاره” درست مانند لنزهای 18-200 میلی متر که قبلاً گفتیم واجد شرایط هستند.

 

حداکثر دیافراگم لنز f / 3.5 – 5.6 است که دوباره در سمت کندتری قرار دارد. اگرچه هنگام عکسبرداری در شرایط نوری خوب، بدون مشکل کار خواهد کرد، اما لنزها در شرایط کم نور، مخصوصاً هنگام عکاسی در فاصله کانونی‌های بلند مشکل دارند.

این لنز برای دایره تصویر کوچکتر دوربین APS-C Nikon طراحی شده است (توجه داشته باشید DX moniker). به همین ترتیب فاصله کانونی موثر وقتی روی دوربین DX مانند D520 ، D5600 ، D7200 و D500 سوار می‌شود، معادل لنزهای 27-210mm می‌شود.

در سمت دیگر، لنز دارای لرزشگیر است. تثبیت کننده تصویر VR II تضمین می‌کند که لنز می‌تواند تا چهار توقف لرزش را جبران کند. در فاصله کانونی “موثر” 210 میلی متر، این مطمئنا مفید خواهد بود. علاوه بر این، با اینکه حداکثر دیافراگم خیلی سریع نیست، عکاسی در نور کم کمی سخت می‌شود. برای جبران کندی سرعت شاتر، تثبیت کننده تصویر مفید خواهد بود.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • Nikon AF-S DX Nikkor 18-55mm f/3.5 – 5.6G VR II

در میان بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی، این یکی نیاز به ذکر خاص دارد. دلیل آن این است که این لنز بیشترین استفاده را برای عکاسان مبتدی دارد. بسیاری از DSLR های سطح ابتدایی با این لنزها جفت می‌شوند. اگرچه نیازی به انطباق با این “انتخاب اجباری” نیست، اما این لنز دارای مهمترین فاصله کانونی است که برای عکاسی روزانه مورد نیاز است. می‌توانید از عروسی، عکس‌های دسته جمعی، منظره و هر آنچه در این بین است عکس بگیرید.

 

این لنز برای بهینه سازی دایره تصویر دوربین‌های کوچکتر APS-C (فرمت DX) Nikon DSLR طراحی شده است. بنابراین فاصله کانونی موثر هنگام سوار شدن روی DXLR های کوچکتر معادل 27-82.5mm است.

 

این لنز همچنین دارای لرزشگیر است. فناوری جدید VR II چهار ایستگاه تثبیت کننده تصویر را ارائه می‌دهد. دو نسخه دیگر از 18-55 میلی متر وجود دارد که نیکون در حال حاضر می‌فروشد. یکی از آنها نسخه ED است که هیچ لرزشگیر روی آن وجود ندارد. یکی دیگر از آخرین فناوری‌ها فوکوس خودکار AF-P است.

 

موتور قدیمی SWM که مکانیزم فوکوس خودکار را بر روی این لنز برقرار می‌کند با تمام دوربین‌های قدیمی و جدید سازگار است. فناوری جدیدتر AF-P فقط روی چند دوربین کار خواهد کرد. اگر مطمئن نیستید دوربین شما با جدیدترین لنزهای AF-P سازگار است یا می‌دانید دوربین قدیمی تری دارید، استفاده از AF-S DX 18-55mm VR II ایمن‌تر است.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • Nikon AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5 – 5.6 G VR

این جدیدترین لنز کیت 18-55mm است که نیکون راه اندازی کرده است. این لنز مجهز به موتور فوکوس خودکار AF-P است. این فناوری فوکوس خودکار پالسی در مقایسه با فناوری موتور موج بی‌صدا قدیمی تر، دقیق تر و سریعتر است. با این حال، توجه داشته باشید که این لنز (و لنزهای دیگر مانند این) با تمام DSLR های Nikon که در حال حاضر فروخته می‌شوند سازگاری کامل نخواهد داشت. برخی از ویژگی‌ها غیر قابل استفاده باقی می‌ماند.

 

برای اطمینان از سازگاری کامل دوربین با این لنزهای AF-P لطفاً وب سایت Nikon را برای تأیید بررسی کنید. ممکن است این دوربین در نسخه میان افزار stock کاملاً سازگار نباشد. ممکن است مجبور باشید سیستم عامل را ارتقا دهید تا لنزهای AF-P کاملاً با دوربین شما سازگار شوند.

 

محدوده فاصله کانونی و حداکثر دیافراگم ممکن همان لنز قبلی 18-55 میلی متر است که در مورد آن صحبت کردیم. این لنز دارای کاهش ارتعاش است که نوعی اهرم فشار در هنگام عکسبرداری در شرایط کم نور و هنگام نگه داشتن دوربین به دست می‌دهد.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • Nikon AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24mm f/4G IF-ED

در میان تمام لنزهای مبتدی که در این صفحه بحث کردیم، این گران قیمت‌ترین لنز است. اما این یکی همچنین به شما یک مزیت باورنکردنی هنگام عکاسی از مناظر طبیعی می‌دهد. این لنز AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24mm f / 4G IF-ED است. این لنزها برای عکاسی از چشم انداز و هر چیز دیگری که نیاز به زاویه دید گسترده دارد طراحی شده‌اند.

این لنز برای دایره تصویر کوچکتر دوربین‌های با فرمت DX Nikon طراحی شده است. فاصله کانونی موثر معادل یک لنز 18-35mm است که بر روی یک دوربین 35 میلی متری سوار می‌شود. حتی با در نظر گرفتن کراپ فاکتور، این لنز چشم انداز کاملاً گسترده‌ای را برای علاقه مندان به عکاسی منظره فراهم می‌کند.

 

لطفا توجه داشته باشید که این لنز بر روی دوربین‌های FX سوار می‌شود اما انجام آن توصیه نمی‌شود. زیرا کراپ به سنسور بزرگ دوربین شما سازگار نیست. علاوه بر این، ممکن است vignetting نیز وجود داشته باشد.

 

این لنز دارای فناوری SWM با قدرت فوکوس خودکار و فوکوس دستی است. یک نکته در مورد لنز این است که لرزشگیر ندارد و این بدان معناست که هنگام عکاسی در شرایط کم نور مجبور به استفاده از سه پایه خواهید بود. در هر صورت، یک سه پایه ضروری است زیرا این لنز با در نظر گرفتن عکاسی منظره طراحی شده است و این سبک تقریباً همیشه از یک سه پایه کمک می‌گیرد.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • Nikon AF-P DX Nikkor 70-300mm f / 4.5 – 6.3G ED

یکی دیگر از لنزهای AF-P و دیگری لنزهای با فرمت DX. این نیز قابل درک است زیرا ما در حال بحث در مورد بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی هستیم. این یکی از ارزان‌ترین لنزهای تله فوتو است که نیکون برای دوربین‌های با فرمت DX خود می‌سازد.

 

فاصله کانونی 70 تا 300 میلی متر است که در صورت استفاده از لنز در یک دوربین با فرمت 35 میلی متر معادل یک لنز 105-450 میلی متری نصب شده بر روی یک دوربین 35 میلی متری می‌شود. این باعث می‌شود این لنز یک تله فوتو جدی برای سیستم‌های دوربین با فرمت DX باشد.

اما جایی که این لنز مارا نا امید می‌کند حداکثر دیافراگم است. حداکثر دیافراگم لنز f / 4.5 تا f / 6.3 است و جایی است که لنز در مقایسه با لنزهای تله فوتو به مشکل می‌خورد.

علاوه بر این، لنز دارای فوکوس خودکار است که توسط آخرین AF-P (فناوری موتور پله‌ای) Nikon تأمین می‌شود. بنابراین این لنز باید قدرت فوکوس خودکار بهتری را در مقایسه با لنزهای فوکوس خودکار SWM قدیمی نشان دهد.

 

اما در سمت مقابل، عملکرد کامل لنز در همه دوربین‌ها وجود نخواهد داشت. همانطور که قبلاً توضیح داده شد، تعدادی از قابلیتهای لنز AF-P اکنون مستقیماً از منوی دوربین قابل دسترسی هستند. بنابراین شما باید یک دوربین سازگار بخرید یا سیستم عامل دوربین خود را (در صورت امکان) به روز کنید تا از عملکرد کامل برخوردار شوید.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • Nikon AF-S DX Nikkor 16-85mm f/3.5 – 5.6 G ED VR

AF-S DX Nikkor f / 3.5 – 5.6G ED VR 16-85mm برای فرمت DX DSLR طراحی شده است. این لنز بر روی دوربین‌های FX سوار می‌شود اما انجام این کار به دلیل کراپ فاکتور و همچنین Vignetting اصلاً منطقی نیست.. با مقایسه با لنز کیت و در tele-end این لنز دید طولانی‌تری به شما می‌دهد که دامنه این لنز بیشتر است.

 

این لنز برای دایره تصویر کوچکتر دوربین‌های با فرمت DX Nikon طراحی شده است و این بدان معنی است که فاصله کانونی لنز هنگام نصب بر روی این دوربین‌های کوچکتر، ضریب برش 1.5 برابر خواهد داشت. فاصله کانونی موثر معادل لنزهای 24-127.5 میلی متر است که بر روی یک دوربین 35 میلی متری سوار می‌شوند.

 

این لنز دارای لرزشگیر داخلی است. دارای VR II Nikon است که بدین معنی است که این لنز قادر است تا چهار توقف جبران لرزش تصویر را فراهم کند. این لنز برای عکسبرداری در خیابان، منظره، پرتره و همه چیز مناسب است.

 

در عکاسی از حیات وحش موفقیت چندانی نخواهید داشت زیرا این لنز فاصله کانونی را ندارد که شما را به سوژه هایتان نزدیک کند و همچنین دیافراگم حداکثر را ندارد که اطمینان حاصل کند لنز قادر به جمع آوری مقدار مناسبی خواهد بود. همانطور که می‌توانید تصور کنید حیات وحش همیشه در مطابقت با ما نیست و این ما هستیم که مجبوریم آنها را تعقیب کرده و در زیستگاه طبیعی خود قرار دهیم.

 

همانطور که تصور می‌کنید لنز فوکوس خودکار داشته و از فناوری قدیمی موتور موج خاموش پشتیبانی می‌کند و نه از فناوری جدید AF-P. یعنی این لنز با تمام DSLR ها کار خواهد کرد. علاوه بر این، همچنین دارای لغو فوکوس دستی است. این در شرایطی مفید است که لنز قادر به قفل کردن فوکوس به تنهایی نیست و کمی ضروری است.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • AF-S DX Nikkor 18-105mm f / 3.5 – 5.6 G ED VR

این لنز قبلاً با D7000 جفت می‌شد. بسیاری از خریداران Nikon DSLR این لنز را به عنوان لنز کیت خود دارند. این یک لنز تک منظوره عمومی با دامنه فاصله کانونی است که اساسی‌ترین نیازهای روزمره را پوشش می‌دهد. با این لنز می‌توانید پرتره بگیرید. با این لنز می‌توانید از منظره عکاسی کنید و همچنین می‌توانید چند عکس گروهی بگیرید.

 

به یاد داشته باشید این یک لنز با فرمت DX است و به این معنی است که وقتی روی دوربین DX سوار می‌شود فاصله کانونی لنز معادل یک لنز 27 – 157.5 میلی متری نصب شده بر روی یک دوربین 35 میلی متر می‌شود.

 

کیفیت ساخت عالی نیست. بنابراین، در حالی که لنز قادر به مقاومت در برابر برخی از مشکلات است،در مقابل آب و هوا مقاوم نشده است و هیچ محافظت در برابر گرد و غبار و خاک وجود ندارد. علاوه بر این، لنزها دارای VR (تثبیت کننده تصویر) هستند.

فوکوس خودکار روی لنز توسط فناوری موتور موج ساکت قدیمی نیکون تأمین می‌شود. این فناوری در شرایط مناسب قفل فوکوس خوبی تولید می کند. با وجود این، در نور کم، به لطف حداکثر دیافراگم “کندتر”، لنز تمایل به کمی تلاش دارد. در فاصله کانونی طولانی، لنز فقط تا f / 5.6 باز می‌شود. اگرچه در نور شدید، هیچ مشکلی وجود ندارد.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • Nikon AF-S DX Nikkor 55-200mm f / 4 – 5.6G ED VR II

لنزی که هرکدام از لنزهای کیت  18-55میلی متر تمایل به آن دارند لنز تله فوتو است. اولین و منطقی ترین انتخاب معمولاً 55-200mm است. این لنز یک همراه عالی برای لنز زوم کوتاه است که در بالا در مورد آن صحبت کردیم. با استفاده از این دو لنز در کیف دوربین خود، تمام فاصله کانونی را از 18 میلی متر تا 200 میلی متر پوشش داده‌اید.

 

این لنز که برای دایره تصویر کوچکتر دوربین‌های با فرمت DX طراحی شده است ، به این معنی است که فاصله کانونی موثر معادل لنزهای 82.5-300 میلی متری است که بر روی یک دوربین با فرمت 35 میلی متر نصب شده است. از این نظر به یک لنز تله فوتو مناسب تبدیل می‌شود و این یک مزیت بزرگ برای یک عکاس مبتدی است.

 

فوکوس خودکار روی لنز توسط موتور موج ساکت Nikon انجام می‌شود. علاوه بر این، لنز همچنین دارای تنظیمات فوکوس دستی تمام وقت است. هنگام عکسبرداری در شرایط کم نور و یا هنگام عکسبرداری از سوژه هایی که کنتراست بسیار کمی برای کار دارند، جایگزینی فوکوس دستی تمام وقت بسیار مفید است.

 

علاوه بر این، لنز دارای تثبیت کننده تصویر VR II است. VR II به این معنی است که لنز قادر است تا چهار توقف اصلاح لرزش تصویر را جبران کند. در نتیجه، نگه داشتن لنز توسط دست بسیار راحت تر خواهد بود.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی

 • Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f / 4.5 – 5.6G ED VR

این یکی فراتر از 200 میلی متر است که Nikon AF-S DX Nikkor 55-200mm f / 4 – 5.6G ED VR II که در بالا ‌خواندیم انجام می‌دهد. بنابراین، درصورت نیاز به دسترسی بیشتر از آنچه با لنز  55-200میلی متر دریافت می‌کنید، این همان موردی است که شما نیاز دارید.

 

این لنز کاملاً شبیه لنزهایی است که در بالا در مورد آن خواندیم. این لنز با تمام دوربین‌های با فرمت DX بدون مشکل کار می‌کند. سازگار بودن با تمام دوربین های F Mount به این معنی است که می‌توانید از این لنزها روی دوربین های فول فریم نیز استفاده کنید. بهتر است از لنزهای دوربین کوچکتر DX استفاده کنید.

 

ضریب برش 1.5 برابر این لنز را معادل 82.5mm – 450mm )معادل قالب 35 میلی متر) می‌کند.

 

در سمت دیگر، لنز با کاهش ارتعاش همراه است که تضمین می‌کند لنز قادر به گرفتن عکس با دست است. لنز مجهز به VR II هستند. به نظر می‌رسد جزئیات نشان می‌دهد که لنز قادر به اصلاح سه لرزش است. نگه داشتن این لنز در دست مشکلی نخواهد داشت. همانطور که گفته شد، هنگام عکاسی در شرایط کم نور، لنز کمی دچار مشکل می‌شود. حداکثر دیافراگم لنز سریع نیست.

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی در عکاسی از خیابان

 • AF-S 50mm f / 1.8 G
 • AF-S DX Nikkor 35mm f / 1.8G
 • AF Nikkor 50mm f / 1.8D
 • Nikon AF-S DX Nikkor 18-55mm f / 3.5 – 5.6G VR II
 • AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24mm f / 4G IF-ED
 • Nikon AF-S DX Nikkor 16-85mm f / 3.5 – 5.6 G ED VR

 

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی که از حیات وحش عکاسی می‌کنند

 • Nikon AF-S DX Nikkor 18-200mm f / 3.5 – 5.6G ED VR II
 • AF-S DX Nikkor 18-140mm f / 3.5 – 5.6G ED VR
 • Nikon AF-P DX Nikkor 70-300mm f / 4.5 – 6.3G ED
 • AF-S DX Nikkor 55-200mm f / 4 – 5.6G ED VR II
 • Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f / 4.5 – 5.6G ED VR

 

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی که از منظره عکاسی می‌کنند

 • Nikon AF-P DX Nikkor 10-20mm f / 4.5 – 5.6G VR
 • AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24mm f / 4G IF-ED
 • Nikon AF-S DX Nikkor 16-85mm f / 3.5 – 5.6 G ED VR

 

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی که به صورت پرتره عکاسی می‌کنند

 • AF-S 50 mm f / 1.8 G (با دوربین APS-C)
 • AF Nikkor 50mm f / 1.8D با دوربین APS-C)
 • Nikon AF-S DX Nikkor 18-200mm f / 3.5 – 5.6G ED VR II
 • AF-S DX Nikkor 18-140mm f / 3.5 – 5.6G ED VR
 • AF-P DX Nikkor 70-300mm f / 4.5 – 6.3G ED
 • AF-S DX Nikkor 16-85mm f / 3.5 – 5.6 G ED VR
 • Nikon AF-S DX Nikkor 55-200mm f / 4 – 5.6G ED VR II
 • AF-S DX Nikkor 55-300mm f / 4.5 – 5.6G ED VR

 

کد تخفیف نورنگار

بهترین لنزهای نیکون برای افراد مبتدی در عکاسی ماکرو

 • Nikon AF-S DX Micro-Nikkor 40mm f / 2.8G

 

 

 

نویسنده : محمد خزائی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *