دسته بندی محصولات

  • عکاسی

  • فیلمبرداری

  • نورپردازی

  • تجهیزات صدا

  • لوازم جانبی

  • لوازم جانبی موبایل

  • محصولات دست دوم

  • محصولات آموزشی

لوازم جانبی دوربین

(همه محصولات)

راهنمای خرید کیف‌های عکاسی و فیلم‌برداری

راهنمای انتخاب
راهنمای خرید کیف‌های عکاسی و فیلم‌برداری

کیف‌های عکاسی یا فیلمبرداری، بخش مهمی از تجهیزات جانبی هستند که در فروشگاه‌های تجهیزات عکاسی مانند نورنگار به فروش می‌رسند. این کیف‌ها اگرچه ظاهری شبیه به هم دارند، اما کاربرد آن‌ها بسته به نوع کاربری خریدار کاملاً متفاوت است. در تمامی کالا‌ها، تنوع حرف اول را می‌زند و ظاهر این کیف‌های عکاسی با رنگ‌ها، پارچه‌ها و دوخت‌های متنوعی عرضه می‌شوند. به دلیل استاندارد‌های مختلفی که این تجهیزات دارند، باعث می‌شود تا اغلب کاربران بخواهند تا به صورت حضوری کیف مورد نظر خودشان را تهیه کنند.

خرید آنلاین کیف دوربین عکاسی یا فیلمبرداری برای کسانی که امکان حضور در فروشگاه‌های نورنگار را ندارند یک چالش است. زیرا برخی اوقات نمی‌توانند با توجه به مشخصات یک کیف و تصاویر آن حدس بزنند که آیا آن کیف برایشان مناسب است یا خیر. به همین دلیل بسیاری از مشتریان، ممکن است ترس خرید کیف نا مناسب را داشته‌باشند، یا حتی با تعویض کالای خریداری شده باز هم این احتمال وجود دارد که کالای مناسب را از دست داده باشند. مطالعه این مطلب می تواند شما را در این زمینه یاری کند.

کیف‌های عکاسی

می‌خواهید از مراسم مختلف عکاسی کنید، اما نیازی به تعویض سریع لنز ندارید

ممکن است بخواهید از یک مسابقه فوتبال بین مدارس عکاسی کنید یا شاید بخواهید با فرزندتان به یک باغ‌وحش یا پارک بروید و از او عکس بگیرید. اگر فقط یک دوربین dslr همراه با یک لنز زوم دارید، بنابراین احتمالاً هرگز لنز‌تان را تعویض نمی‌کنید. البته اینکه در آینده می‌خواهید لنز‌های بیشتر و بزرگ‌تری بگیرید اهمیت زیادی دارد، اما اگر قصد ندارید به زودی یک لنز جدید به مجموعه تجهیزاتتان اضافه کنید، سری کیف‌های زوم یا مخروطی شکل بهترین انتخاب برای شما هستند.

این کیف‌ها بسیار جمع و جور سبک‌اند. در آن از بالا باز می‌شود و دوربین به صورت عمودی به راحتی در آن قرار می‌گیرد. معمولاً درب این کیف از داخل دارای جیب‌های محافظ برای نگه‌داری کارت حافظه است و می‌توانید کارت‌های اضافی تان را هم در آن قرار دهید.

همچنین بسته به اندازه‌ای که دارند معمولاً یک یا دو جیب هم در اطراف آن‌ها قرار دارد که برای نگه‌داری شارژر دوربین، درب لنز، باطری بدکی و چیز‌های کوچک مناسب است. این کیف‌ها بسیار جمع‌ و جور طراحی شده‌اند و می‌توانید به صورت دستی هم از آن‌ها استفاده کنید و هم می‌توانید آن‌ها را از شانه آویزان کنید. ضمناً یک کاور باران هم دارند که می‌تواند داخل کیف را از نفوذ باران حفظ کند.

نکته مهمی که درباره این کیف‌های عکاسی وجود دارد این است که اندازه آن‌ها را باید بسته به دوربینی که دارید انتخاب کنید. به عنوان مثال برای دوربین‌های کوچکی مانند Nikon D3400 یا Canon 750D با لنز کیت 18-55mm، باید از مدل کوچکی مانند Benro Beyond Z10 استفاده کنید و برای دوربین‌های بزرگ‌تر مانند Nikon D7500 یا Canon 5D Mark IV همراه با لنز زوم همراه آن‌ها باید مدل‌های بزرگ‌تری مانند Benro Beyond Z30 را تهیه کنید.

اگر اندازه کیف کوچک‌تر از دوربینی که دارید باشد، احتمالاً به سختی در آن فرو می‌رود و حتی ممکن است باعث آسیب به دوربین شود و اگر اندازه آن هم زیادی بزرگ باشد، باعث می‌شود تا دوربین در کیف به خوبی مهار نشود و محافظت از آن کاهش می‌یابد. بنابراین انتخاب اندازه دقیق، بسیار مهم است.

 

خرید کیف‌های عکاسی

می‌خواهید کیف خیلی کوچکی داشته باشید، برای یک دوربین کوچک

طبیعتاً کسی که یک دوربین کوچک کامپکت خریداری کرده، اندازه کوچک کیف هم برایش اهمیت زیادی دارد. معمولاً برند‌های معتبر، مدل‌های زیادی برای دوربین‌های کوچک طراحی نمی‌کنند و اغلب کیف‌های عکاسی کوچک که در بازار موجودند، برند‌های متفرقه هستند. اما می‌توانید مثلاً از مدل‌هایی مانند Benro G11 برای نگهداری دوربین‌های خیلی کوچک استفاده کنید. برخی از عکاسان که به عکاسی با تلفن همراه علاقه‌ دارند نیز از این کیف، برای حمل دوربین در مسافرت یا کوهنوردی هم استفاده می‌کنند تا اطمینان داشته باشند در طول مسیر اتفاقی برای گوشی ‌شان نمی‌افتد.

اما این روز‌ها خیلی از دوربین‌های کامپکت، مانند Canon G5X اندازه‌ای بزرگ‌تر از یک کامپکت جیبی دارند و معمولاً همراه با شارژر و باطری و تجهیزات همراه خودشان، نیاز به یک کیف دستی بزرگ‌تر دارند. همچنین اگر از دوربین‌های بدون آینه مانند Sony a6500 یا Canon M10 استفاده می‌کنید، احتمالاً به جز لنز زوم آن‌ها، یک لنز پرایم هم تهیه کرده‌اید.

برای حمل و مراقبت از این دوربین‌ها همراه با یک لنز کوچک و یک فلاش جانبی، می‌توانید از کیف‌های دستی کوچکی مانند Benro beyond S10 استفاده کنید. این کیف‌ها هم مانند سری مخروطی، طوری طراحی شده‌اند که در آن‌ها از بالا باز می‌شود و جای بیشتری نسبت به آن‌ها دارند. ضمناً هم به عنوان کیف دستی و هم به عنوان شانه آویز می‌توانید آن‌ها را همه‌جا همراه خود ببرید. حتی زیر باران، چون کاور باران هم دارند.

قیمت کیف دوربین

می‌خواهید دسترسی سریع به دوربین داشته باشید و مدام آن را از کیف بیرون می‌آورید

خیلی از عکاسان، خصوصاً آن‌ها که عکاسی خیابانی می‌کنند دوست ندارند، دوربینشان را مدام در دست بگیرند. یک دوربین DSLR همراه با لنز زوم بزرگ، در محیط‌های عمومی به شدت جلب توجه می‌کند و ممکن است حتی باعث شود تا نگاه کیف‌قاپ‌ها و افراد شرور را هم بیشتر به خود جلب کند.

یکی از بهترین گزینه‌ها برای این دسته از کاربران، کیف‌های عکاسی است که به صورت شانه آویز استفاده می‌شوند، اما بند آن‌ها طوری طراحی شده که می‌توانند آن را به صورت ضربدری، روی یکی از شانه‌ها آویزان کرده و خود کیف به راحتی می‌تواند زیر بازوی مقابل قرار بگیرد.

به این ترتیب هم کیف به خوبی محافظت می‌شود و هم برای دسترسی سریع به آن می‌توان سریعاً کیف را به جلوی بدن بکشید و دوربین را از آن بیرون بیاورید و عکس بگیرید. معمولاً این کیف‌ها در بالای خود درب بزرگی دارند که می‌توانید با خیال راحت آن را باز بگذارید تا بتوانید دوربین را با سرعت بیرون بیاورید، عکس بگیرید و دوباره در کیف قرار دهید.

کیف‌های زیادی با این نوع کاربری طراحی شده‌اند که از آن جمله می‌توان به Vanguard Havana 21BL اشاره کرد. اگر به دنبال واکنش سریع در عکاسی هستید، این کیف‌های یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست.

بهترین کیف‌های عکاسی

شما یک عکاس سفری هستید و اغلب تعداد زیادی دوربین و لنز همراهتان است

عکاسان منظره، تجهیزاتکاملاً متفاوتی نسبت به عکاسان سفری دارند. خیلی از عکاسان عمومی، برای عکاسی در سفر معمولاً از یک دوربین DSLR با یک لنز زوم استفاده می‌کنند تا بتوانند سبک سفر کنند. اما عکاسان منظره حرفه‌ای یا فیلم‌بردارانی که با دوربین‌های DSLR فیلمبرداری می‌کنند، معمولاً تجهیزات زیادی را همراه خود حمل می‌کنند.

این افراد می‌بایست از کیف‌های بزرگی استفاده کنند که علاوه بر یک یا دو بدنه DSLR، جای کافی برای دو یا چند لنز، فلاش‌ها، باطری‌ها، شارژر‌ها، فیلتر‌های مختلف و بسیاری لوازم دیگر را نیز داشته باشد. اینجاست که کوله‌پشتی‌های عکاسی کاربرد پیدا می‌کنند.

این کیف‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های بسیار متنوعی موجودند و تفاوت قیمت آن‌ها به جز اعتبار برند سازنده و اندازه خود کیف، معمولاً به جنس بدنه، تعداد جیب‌های داخلی و خارجی، و امکان دسترسی سریع به بخش‌های داخلی کیف بستگی دارد. نکته مهم درباره این کیف‌ها این است که بتوانید در مواقع مورد نیاز سریعاً به بخش‌های داخلی دسترسی داشته و بتوانید دوربین را بلافاصله بیرون بیاورید و با آن عکس بگیرید.

از آنجا که تجهیزاتی که برای هر فرد مورد نیاز است متفاوت است، اغلب این کیف‌ها طوری طراحی می‌شوند که خودتان بتوانید دیواره‌های محافظ داخل کیف را جابجا کرده و فضای کافی برای تجهیزات مختلفی که همراه دارید فراهم کنید. ضمناً بیشتر این کیف‌ها، به جز جای دوربین و لنز، فضایی برای حمل تبلت یا لپ‌تاپ و همچنین جای کافی برای حمل لوازم شخصی یا وسایل دیگری مانند قمقمه آب، جیب‌های مختلف و حتی بندی برای حمل سه‌پایه عکاسی هستند تا دیگر نیازی نباشد با خودتان کیف دیگری را هم همراه ببرید. انواع کوله‌پشتی‌های مختلف را می‌توانید در زیر مجموعه کیف‌های کوله‌پشتی دوربین ببینید.

 

 

قیمت کیف‌های عکاسی

شما یک عکاس پروازی هستید، یعنی کسی که با هواپیما سفر می‌کند

عکاسانی که در شهر‌های مختلف عکاسی می‌کنند مجبورند تجهیزات زیادی را همراه خودشان ببرند. عکاسی در شهر‌های مختلف، کاملاً متفاوت از عکاسی در سفر است. زیرا این دسته از عکاسان، معمولاً مجبورند با هواپیما یا اتوبوس سفر کنند و براساس قوانین مسافرتی مجبورند تا کیف‌های عکاسی خود را به قسمت حمل بار تحویل دهند.

اگرچه کوله‌پشتی‌های بزرگی برای حمل تجهیزات مختلف وجود دارند، اما اگر فقط یک‌بار وسایل خود را از قسمت حمل بار هواپیما (یا حتی اتوبوس‌های بین‌ شهری) تحویل گرفته باشید می‌دانید که به هیچ وجه نمی‌توانید چندین میلیون تومان تجهیزات را به کارگران حمل بار بسپارید. به همین دلیل، کیف‌های مخصوصی برای این کار طراحی و ساخته می‌شود که دارای بدنه بسیار سخت و مقاومی ‌هستند.

کیف‌هایی مانند Vanguard Supreme 53F اصولاً برای شرایط بسیار سخت طراحی می‌شوند تا با خیال راحت، آن‌ها را به قسمت حمل بار بسپارید و در طول سفر استراحت کنید. این کیف دارای فضای بسیار زیادی برای چندین دوربین و لنز مختلف است و می‌توانید تقریباً تمامی تجهیزات جانبی دوربینتان را نیز در داخل آن قرار دهید.

البته این قبیل کیف‌های عکاسی برای تعداد زیادی از تجهیزات ساخته می‌شوند و معمولاً به دلیل بخش‌بندی داخل آن‌ها، نمی‌توانید از آن برای حمل وسایل دیگر استفاده کنید. اگر تعداد تجهیزاتی که همراه خود به سفر می‌برید زیاد نیست، شاید بهتر باشد از کیف‌های چرخ‌دار استفاده کنید.

کیف‌های چرخ‌دار، نام عمومی کیف‌های بزرگی با طراحی شبیه به چمدان است که معمولاً دارای یک دسته بزرگ و چرخ‌هایی در زیر کیف، برای حمل آن در ترمینال‌های مسافری است. مدل‌های Vanguard Alta Fly در همین گروه از کیف‌ها قرار می‌گیرند. اگرچه شما اغلب مجبورید این کیف‌ها را هم به باربری تحویل دهید، اما با وجود میله‌های محافظ در یک سوی آن‌ها، مقاومت بیشتری نسبت به بدنه پارچه‌ای کوله‌پشتی‌ها دارد و ضمناً می‌توانید وسایل دیگری را هم در داخل آن‌ها بگذارید.

به این ترتیب به عنوان یک کیف عمومی هم کاربرد زیادی دارند. از ما نشنیده بگیرید، اما می‌توانید مدل‌های کوچک این کیف‌ها را نیز همراه خودتان به عنوان کیف همراه داخل اتوبوس یا هواپیما ببرید و تجهیزاتتان را در طول سفر کنار خودتان نگه دارید.

شما به دنبال یک کیف زیبا، شیک و ماندگار می‌گردید

کیف‌های عکاسی ، اغلب کاربردی ساخته می‌شوند. به همین دلیل هم طراحی آن‌ها اغلب براساس عملکرد است، نه براساس زیبایی. اما در این میان کیف‌هایی هم هستند که بیشتر از جنبه‌های مقاومتی و عملکردی که دارند، به زیبایی و جذاب بودن آن‌ها اهمیت بیشتری داده می‌شود.

بسیاری از برند‌های معروف، در کنار کیف‌هایی با مشخصه‌های ذکر شده در بالا، کیف‌هایی با جذابیت ظاهری بیشتر هم تولید می‌کنند که ممکن است برایتان جالب باشند. از جمله این کیف‌ها می‌توان به سری کیف‌های نشنال جئوگرافی مانند National Geographic NG A5280 اشاره کرد که گاهی اوقات شکل ظاهری آن‌ها شما را به یاد کاوشگران یا توریست‌های اروپایی در فیلم‌های “مهاجمین مقبره” می‌اندازد.

این کیف‌ها شاید به اندازه کوله‌پشتی‌های حرفه‌ای عکاسی مقاومت نداشته باشند، اما اغلب دارای طراحی بسیار زیبا و چشم‌نواز و جیب‌های و فضاهای داخلی جالب با طراحی خاص هستند. البته طبیعتاً به دلیل طراحی خاص و مشهوری که دارند، قیمت آن‌ها کمی بالاتر از کیف‌های عمومی است و صد البته که ارزش آن را هم دارند.

برای مشاهده ویژگی بیشتر این کیف‌ها می‌توانید به صفحه این محصولات مراجعه فرمایید. در کنار این فراموش نکنید بخش پشتیبانی آنلاین نورنگار همواره در کنار شماست تا به شما کمک کند تا بهترین کیف‌های عکاسی را با مناسب‌ترین‌ قیمت خریداری کنید.

نویسنده : امیر یاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *