021-7356

آیا کانن انتظارات عکاسان را برآورده می‌کند؟

6 سال پیش - زمان مطالعه : 3 دقیقه

آیا کانن انتظارات عکاسان را برآورده می‌کند؟

شایعاتی از منابع موثق درباره ی کانن شنیده می‌شود که با نظرسنجی از Explorers of Light و دیگر حرفه‌ای ها به دنبال پیدا کردن این جواب است که آن‌ها چه انتظاراتی از دوربین‌های حرفه ای بدون آینه دارند تا قانع شوند که این دوربین‌ها را خریداری و استفاده نمایند.

 

فوجیو میتاری، مدیرعامل کانن اخیراً در یک مصاحبه پذیرفته است که شرکت او در زمینه ی نوآوری، از دیگر شرکت ها عقب مانده است و اینکه کانن مصمم است که ما را به سوی فن آوری پیشرفته‌تر ارتقا دهد.

 

هر دو شرکت کانن و نیکون در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی در زمینه‌ی ارائه‌ی دوربین‌های بدون آینه داشته اند اما تاکنون در تولید این دوربین‌ها با شکست مواجه شده اند و توانایی رقابت با شرکت هایی مانند سونی و فوجی فیلم را نداشته اند.

 

سونی در سال 2017 با ارائه ی دوربین های فول فریم a9 و a7R III ، توجهات و تحسین های زیادی را به دست آورد.

 

کانن و نیکون هنوز به سمت دوربین های فول فریم بدون آینه حرکت نکرده اند شاید علت این است که می ترسند سلطه ی خود بر دوربین های DSLR حرفه ای را از دست بدهند.

 

در حالی که اخبار زیادی به گوش می‌رسد که نیکون در حال توسعه ی دوربین فول فریم بدون آینه‌ی خود است اما کانن همچنان در حال تهیه‌ی نقشه‌ی خود است تا از شکست هایی که در آینده ممکن است در این زمینه با آن‌ها مواجه شود اجتناب کند.

 

اگر کانن هم اکنون شروع به جمع آوری نظرات و انتظارات عکاسان از یک دوربین بدون آینه‌ی حرفه ای کند، ممکن است دوربین فول فریم کانن نزدیک به آنچه که سایر مردم انتظار دارند نباشد.

 

یک منتقد کانن می‌نویسد: “نمی‌دانم که این سوال‌ها چه زمانی پرسیده شده اند، اما اگر مربوط به اخیر باشد این را متوجه می شویم که نباید در آینده‌ی نزدیک انتظار رونمایی از دوربین فول فریم بدون آینه‌ی کانن را داشته باشیم.”

 

در انجمن شایعات کانن، برخی از عکاسان ایده‌هایی را برای دوربین کانن فول فریم بدون آینده‌ی ایده آل خود بیان کرده اند. برخی از آنها عبارتند از:

 

  • مانت EF استاندارد بدون نیاز به آداپتور
  • کیفیت ساخت بالا
  • کفشک
  • ویدئوی 4K
  • بالاترین میزان مگاپیکسل
  • منظره یاب داخلی
  • فوکوس سریع
  • کنترل وایرلس فلاش
  • دکمه انتخاب نقاط فوکوس

 

همچنین شنیده شده است که کانن از برخی از عکاسان خواسته است که به صورت خلاصه بنویسند که درباره ی سونی a9 و فوجی فیلم GFX 50S چه نظری دارند.

 

یکی از اعضای انجمن شایعات کانن می گوید: “یادآور می‌شوم که این احتمال وجود دارد که دوربین های رده میانی که کانن به بازار عرضه می کند در مقایسه با دوربین های با وضوح بالا، بیشتر مورد توجه قرار گیرند.”

 

شما از دوربین بدون آینه کانن چه انتظاراتی دارید؟نظراتتون را با در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.