دسته بندی محصولات

 • عکاسی

 • فیلمبرداری

 • نورپردازی

 • تجهیزات صدا

 • لوازم جانبی

 • لوازم جانبی موبایل

 • محصولات دست دوم

 • محصولات آموزشی

لوازم جانبی دوربین

(همه محصولات)

نحوه ی ایجاد نقاط نورانی در عکاسی

نحوه ی ایجاد نقاط نورانی در عکاسی

آموزش 7 تکنیک بوکه برای عکاسان مبتدی

از یک لنز سریع استفاده کنید

دلیل ناامید شدن برخی افراد از بوکه این است که احتمالاً از لنزهای اشتباه استفاده می کنند. راز گرفتن بوکه زیبا استفاده از لنزهایی است که دیافراگم آن حداقل f / 2.8 باشد. برای مبتدیان ، لنز 50 میلی متر بهترین انتخاب است. قیمت آن مناسب و در دسترس است. لنزها با فاصله کانونی طولانی تر حتی اگر فاصله بین دوربین و سوژه تغییر نکند، عمق میدان (DOF) را افزایش می دهند. هنگام انتخاب لنز، به تیغه های دیافراگم نیز توجه کنید. برای مثال، یک لنز با 9 تیغه دیافراگم گردتری ایجاد می کند و باعث می شود منابع نوری به صورت دایره ای و طبیعی تر به نظر برسند.

ایجاد نقطه نورانی در عکس

پس زمینه مناسب را پیدا کنید

برای دستیابی به بوکه، انتخاب پس زمینه مناسب بسیار مهم است. اگرچه می توان بخشی از صحنه را با لنز تار کرد اما تضمین نمی کند که تصویر شما بوکه خوبی داشته باشد. زمینه های ساده بوکه خوبی ندارند. چراغ های موجود در ساختمان ها و چراغ های خیابان مکان های عالی برای بوکه در مناطق شهری هستند، همچنین نور منعکس شده بر روی آب مانند حوضچه ها و دریاچه ها باعث ایجاد اثرات جذاب بوکه می شوند.

یک پیش زمینه خوب انتخاب کنید

برخی از عکاسان برای ایجاد پیش زمینه بوکه از چراغهای رشته ای استفاده می کنند. سطوح بازتابنده مانند پنجره پیش زمینه خوبی برای ایجاد بوکه است. چراغ هایی که در پنجره منعکس می شوند به راحتی فضای خالی را در مقابل سوژه شما پر می کنند. با این حال، هنگام فیلمبرداری با پنجره، باید از زوایای مختلف امتحان کنید تا از انعکاس ناخواسته تصویر خودتان جلوگیری کنید.

ایجاد نقطه نورانی

روی سوژه تمرکز کنید

برای ایجاد عکس های زیبا از بوکه ، مطمئن شوید که موضوع خود را به اندازه کافی روشن می کنید. اگر عکس خود را به درستی در معرض نمایش قرار ندهید ، ممکن است سوژه شما در عکس مشخص نباشد. قرار دادن چراغ در پس زمینه منطقی است، اما مراقب باشید چراغ های پشت سوژه شما خیلی روشن نباشند. در غیر این صورت نور پس زمینه مانع از مشخص شدن سوژه می شود و تصویری که دریافت خواهید کرد شبیه یک شبح است.

ایجاد نقطه نورانی در عکس

بین سوژه و پس زمینه فاصله ایجاد کنید

با ایجاد فاصله قابل مناسب بین سوژه و پس زمینه، اثر بوکه لنز خود را به حداکثر برسانید. برای دستیابی به بهترین اثر، موضوع شما باید حداقل چند متر از پس زمینه فاصله داشته باشد. صرف نظر از لنزهایی که استفاده می کنید ، همیشه توصیه می شود موضوع خود را به اندازه کافی از پس زمینه دور نگه دارید.

فاصله ایده آل به شرایط بستگی دارد. هرچه فضای بین سوژه و پس زمینه بیشتر باشد ، چراغ ها و الگوها کوچکتر ظاهر می شوند. اگر می خواهید orbs نور بزرگ ، بنابراین شما باید مدل خود را به اندازه کافی نزدیک به منبع نور نگه دارید.

کد تخفیف نورنگار

برای مطالعه بیشتر می توانید به منابع زیر مراجعه کنید:

 1. https://www.canva.com/learn/7-ways-achieve-beautiful-bokeh-effect-photos-stunning-examples/
 2. https://www.creativelive.com/photography-guides/creating-bokeh-backgrounds
 3. https://www.creativelive.com/blog/bokeh-effect-tutorial/
 4. https://phlearn.com/magazine/bokeh-photography-the-ultimate-tutorial/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *