مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
آکادمیاخبارتعمیرچاپراهنمای خرید / عمومیویدئو/پادکست

مشخصات جدیدی از کانن EOS R5 منتشر شد

کانن برخی دیگر از مشخصات EOS R5 را منتشر کرده است و این بار ادعا کرده است که این دوربین از قابلیت‌های سینمایی از جمله فیلمبرداری 8K Raw داخلی پشتیبانی می‌کند و می‌توان بدون هیچ مشکلی از آن در ست‌های تولیدی رده بالا مثل تبلیغات، سریال و مستند استفاده کرد.

مجموع بازدید : 1188 زمان مطالعه : 3
مشخصات جدیدی از کانن EOS R5 منتشر شد

در واقع مشخصات EOS R5 به اندازه‌ای قدرتمند است که کانن ادعا کرده است این دوربین می‌تواند به عنوان یک دوربین هم رده با دوربین سینمایی جدید خودش یعنی Canon EOS C300 Mark III رقابت کند. زیرا «این دوربین از قابلیت‌هایی بهره‌مند است که فقط در دوربین‌های سینمایی رده بالا با قیمت چند برابر دیده می‌شود و قابلیت‌های ویدیویی آن نیز در هیچ دوربین بدون آینه دیگری دیده نمی‌شود.»

هنوز رزولوشن سنسور EOS R5 هنوز مشخص نشده است اما اکنون یکی از رازهای قبلی یعنی فرمت حافظه این دوربین برملا شده است؛ اسلات‌های دوگانه کارت حافظه این دوربین از یک اسلات SD UHS-II و یک اسلات CFexpress تشکیل شده است.

البته موضوع بزرگتری که اکنون مشخص شده است فرمت‌ها و کدک‌هایی است که EOS R5 از آن‌ها استفاده می‌کند. با اینکه کانن C300 Mark III را به عنوان دوربین اصلی معرفی می‌کند اما در عین حال ادعا می‌کند که R5 دوربین ثانویه ایده‌آلی برای عکاسی و همچنین ویدیوهای سینمایی قابل قبول است. البته بدون شک مشخصات اعلام شده برای EOS R5 نشان می‌دهد که این دوربین جز بهترین دوربین‌های سینمایی است.

  • 8K Raw، کراپ نشده، فیلمبرداری داخلی با نرخ فریم 97fps
  • 8K ، کراپ نشده، فیلمبرداری داخلی با نرخ فریم 97fps در 4:2:2 10bit در لاگ کانن (H.265) یا 4:2:2 10-bit HDR PQ (H.265)
  • 4K، کراپ نشده داخلی به همراه فیلمبرداری با سرعت 88fps در 4:2:2 10bit در لاگ کانن (H.265) یا 4:2:2 10-bit HDR PQ (H.265)
  • 4:2:2 10-bit in Canon Log or 4:2:2 10-bit HDR PQ output via HDMI at 4K 59.94fps
  • Dual Pixel AF available in all video modes, at all resolutions and frame rates
  • 5-axis optical IBIS / enabling Lens IS and camera IBIS to be combined

مدیر ارشد بازاریابی کانن درباره مشخصات EOS R5 می‌گوید: «ما در حال به چالش کشیدن بازار و نشان دادن قدرت غیرموازی خود هستیم. با عرضه این دوربین شاهد قابلیت‌های ویدیویی هستیم که قبلا در هیچ دوربینی دیده نشده است. این دوربین با قابلیت ضبط کدک‌ها و فرمت‌های سینمایی خاص یک دوربین ایده‌آل برای خیلی از کارهای تولیدی است اما با توجه به سازگاری این دوربین با جریان‌های کاری سینمایی مختلف می‌توانید به راحتی از آن در ست‌های تولیدی رده بالا هم استفاده کنید.»

هرچقدر که بیشتر مشخصات این دوربین منتشر می‌شود ما نیز بیشتر هیجان زده می‌شویم. این دوربین به راحتی تمامی رقبای حاضر در بازار از جمله دوربین قدرتمند Panasonic S1H را که توسط نتفلیکس برای Broadcast تایید شده است را شکست خواهد داد. در صورتی که مشخصات عکاسی این دوربین هم بتوانند به اندازه نصف مشخصات ویدیویی تاثیرگذار باشند می‌توان گفت که این دوربین یکی از بهترین دوربین‌های بازار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.