021-7356

دوربین FUJI X-E4 ، کوچکترین دوربین از خانواده X-E

دوربین FUJI X-E4 ، کوچکترین دوربین از خانواده X-E

این دوربین بر پایه سنسور 26 مگاپیکسلی  X-Trans BSI-CMOS مشابه مدل X-S10 ساخته شده و این دو دوربین در بسیاری ویژگی های دیگر نیز مشترکند.

اما مهمترین تفاوت شان در طراحی است و اینکه مدل X-E4  لرزشگیر تصویر ندارد.

تا این لحظه X-E4 کوچکترین دوربین از خانواده X-E است و فوجی فیلم تمام تلاش خود را بکار گرفته تا دوربین را تا جای ممکن تخت و باریک طراحی کند تا بتواند براحتی در جیب جای گیرد. (البته احتمالا با این پیش فرض که لنزی به دوربین متصل نشده باشد) . این به آن معنی است که چیزی تحت عنوان گریپ دست برای دوربین طراحی نشده، گرچه دو جای پیچ برای اتصال بند گردنی آرکا-استایل برای آن در نظر گرفته شده است.

در قلب این دوربین نیز همانند مدل X-S10 از یک چیپ پردازنده X-Processor 4 استفاده شده که در اتوفوکوس دوربین عملکرد بالایی مشابه مدل های رده بالا همچون X-T4 ارائه می کند. این مدل همچنین قادر است ویدیوهای 4K اولترا اچ دی یا DCI را با نرخ 30پی رکورد کرده و یا در حالت کراپ 1.25 با کمک شاتر الکترونیکی تصاویر ثابت پیاپی با سرعت 30 فریم در ثانیه ثبت کند. مدل ایکس ای فور در مود فول فریم نیز قادر است تا 20 فریم در ثانیه با شاتر الکترونیکی و تا 8 فریم در ثانیه با شاتر مکانیکی عکس بگیرد.دوربین بدون آینه فوجی Fujifilm X-E4

همچنین ویزور OLED 2.36 میلیون دات استفاده شده در X-S10 با همان اپتیک و ضریب بزرگنمایی 0.62 برابری (در مود فول فریم)، در مدل X-E4 هم نصب شده است.  فوجی در پشت دوربین یک صفحه نمایش لمسی 1.63 مگاپیکسلی تاشو نصب کرده که قابلیت چرخش 180 درجه به بالا یا پایین را نیز دارد و برای ولاگرها و علاقمندان به سلفی بسیار کاربردی خواهد بود.

مدل X-E4 از اوایل ماه مارس و با قیمتی حدود 850 دلار روانه بازار خواهد شد و یک کیت لنز 27 میلی متری f/2.8 R WR هم برای آن در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.