021-7356

دوربین X100F فوجی معرفی شد

7 سال پیش - زمان مطالعه : 3 دقیقه

دوربین X100F فوجی معرفی شد

شرکت فوجی فیلم امروز علاوه بر دوربین X-T20 فوجی، یک مدل جدید از دوربین‌های کامپکت رده بالای خودش را با نام X100F معرفی کرد. این مدل جدیدترین دوربین از سری محبوب X100 این شرکت است و با یک به‌روزرسانی مهم در حسگر، هم اکنون دارای حسگر 24.3 مگاپیکسلی APS-C ساخت خود فوجی با نام X-Trans III است و همانند مدل حرفه‌ای X-T2 فوجی، از پردازشگر X-Processor Pro بهره می‌برد.

به لطف این پردازشگر قدرتمند اکنون تعداد نقاط فوکوس خودکار این دوربین از 49 نقطه در مدل قبلی به 91 نقطه رسیده و به گفته فوجی سرعت فوکوس این نقاط به حدود 0.08 ثانیه کاهش یافته است. علاوه بر این سرعت کلی دوربین X100F هم نسبت به قبل افزایش یافته و روشن شدن ان حدود 0.5 ثانیه و وقفه شاتر آن 0.2 ثانیه است.

دوربین X100F فوجیتغییرات دوربین X100F فوجی روی بدنه آن نیز کاملا به چشم می‌آید. این دوربین نخستین دوربین از سری X100 فوجی است که یک جوئستیک کنترل فوکوس روی آن طراحی شده و اغلب کنترل‌های دوربین نیز به سمت راست نمایشگر انتقال یافته است. در بالای دوربین نیز دکمه چرخان انتخاب سرعت شاتر، می‌تواند برای کنترل حساسیت هم به کار رود. ضمنا یک دکمه چرخان نیز به جلوی دوربین اضافه شده که کار را برای کنترل دستی نوردهی بسیار راحت‌تر می‌کند. منظره‌یاب هیبریدی دوربین نیز به روز شده و هنگامی که از مد electronic rangefinder استفاده می‌کنید می‌تواند تصویر را بزرگنمایی کند.

دوربین X100F فوجیروی دکمه تعیین جبران نوردهی دوربین X100F فوجی نیز یک وضعیت جدید به نام C اضافه شده که وقتی آن را انتخاب می‌کنید، می‌توانید تنظیمات جبران نوردهی را توسط دکمه چرخان کنترل کنید. جبران نوردهی در دوربین X100F فوجی هم گسترش یافته و از -5 تا +5 EV را شامل می‌شود. فوجی همیشه به گزینه‌های شبیه‌سازی فیلم‌های نگاتیوی در دوربین‌های دیجیتال خودش مشهور بوده، و اکنون مد شبیه‌ساز نگاتیو‌های مشهور ACROS نیز در این دوربین در دسترس است.

این دوربین به یک لنز ثابت Fuji 23mm f/2 مجهز است که فاصله کانونی معادل 35mm در دوربین‌های فول‌فریم را ارائه می‌دهد. این لنز قابل تعویض نیست و به صورت ثابت روی این دوربین قرار گرفته، که به همین دلیل بالاترین کیفیت ممکن برای یک لنز پرایم واید را در عکاسی عمومی برای‌تان فراهم می کند. البته می‌توان با استفاده از مبدل‌های مخصوص فوجی، از لنز‌های دیگر این شرکت نیز روی آن استفاده کرد.

دوربین X100F فوجیاین دوربین هم اکنون با قیمت 1300 دلار در بازارهای جهانی قیمت‌گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.