مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
آکادمیاخبارتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتعمیرچاپراهنمای خرید / عمومیویدئو/پادکست

پیام تسلیت درگذشت استاد کاوه فرزانه

استاد کاوه فرزانه متولد بهمن ۱۳۴۶ عکاس و نویسنده و مدرس عکاسی عضو انجمن عکاسان نگاه در تاریخ ۲۳ تیرماه ۱۴۰۰ بر اثر بیماری کرونا درگذشت.

فقدان ایشان ضایعه بزرگی برای جامعه هنری بخصوص عکاسی است، ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم ایشان و جامعه هنری ایران از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر خواهانیم.

مجموع بازدید : 586 زمان مطالعه : 5
پیام تسلیت درگذشت استاد کاوه فرزانه

متأسفانه کاوه فرزانه محقق، مدرس، مترجم و عکاس طبیعت از میان ما رخت بر بست و بیماری کرونا وی را از ما و از جامعه عکاسی گرفت. او مدتی در بیمارستان بستری بوده است و روز ۲۳ تیر بر اثر همین بیماری منحوس در منزل خود دارفانی را وداع گفت. پیکر این هنرمند و پژوهشگر فقید نیز همان روز پنجشنبه ۲۳ تیر در امامزاده عبدالله مهرشهر کرج به خاک سپرده شده است.

فرزانه متولد مهاباد بود و نزدیک به ۳ دهه سابقه عکاسی داشت. او علاوه بر برپایی نمایشگاه های متعدد انفرادی و گروهی، سابقه داوری جشنواره های مختلف عکاسی از جمله: دومین و سومین دوره مسابقه عکاسی از پدیده های فیزیکی، چهارمین جشنواره عکس عاشورایی، اولین دوسالانه عکس نور و نگاه، مسابقه سراسری عکس آب، نخستین جشنواره ملی عکس ویرا و اولین جشنواره ملی عکس حیران را بر عهده داشت.

«عکاسی ماکروگرافی و کلوزآپ»، «از آشوب ادراک تا ستایش تصویر (ترنگا ترنگ اندیشه)»، «واکاوی ساختارهای اسطوره و کهن الگو (نقد اسطوره ای – کهن الگویی عکس)»، « رویاهای مشترک خدایان» و «آئینه مهر آئین» از جمله تألیفات زنده یاد فرزانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.