021-7356

ایده‌های عکاسی منظره در قرنطینه

3 سال پیش - زمان مطالعه : 5 دقیقه

ایده‌های عکاسی منظره در قرنطینه

برای کمک به اینکه این مشکل را دور بزنید، من «ویل نیکلاس از وبسایت NatureTTL.com» در سراسر اینترنت و منابع دیگر گشت و گذار کردم تا بهترین مقاله را در خصوص عکاسی منظره در قرنطینه را برای شما آماده کنم.

اگر آنقدر خوش شانس باشید که یک باغ داشته باشید، برگ برنده برای شماست. اگر اینطور نیست، همراه داشتن یک دوربین با خود در اطراف خانه خودتان مشکلی ندارد«اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید». با در نظر داشتن این موضوع، در اینجا برخی از ایده‌های عکاسی منظره در خانه یا اطراف خانه که می‌توانید انجام دهید را برای شما آماده کردم.

[relatedpost post=”139601″]

پروانه‌ها و دیگر حیوانات

زمانی که این مقاله را نوشتم در نیم کره شمالی، فصل بهار است و  هم اکنون آب و هوای خیلی خوبی را در انگلستان تجربه می‌کنیم.

با این اوصاف، سوژه‌های ماکروی مورد علاقه ما به طور معمول کارهای روزمره خود را انجام می‌دهند. سنجاقک‌ها در آبگیرها در حال پرواز هستند و پروانه‌ها به زودی در اطراف پنجره‌‌ها پرواز می‌کنند.

سعی کنید مهارت‌های عکاسی ماکروی خود را تکرار کنید، به یاد داشته باشید، لزوماً نباید حتماً یک لنز ماکروی فوق‌العاده گران قیمت برای عکاسی منظره در قرنطینه در اختیار داشته باشید، می‌توانید برای این منظور از فیلترهای کلوز آپ ارزان قیمت نیز استفاده کنید.

عکاسی از ستاره‌ها در باغ

اگر آنقدر خوش شانس هستید که خارج از شهر زندگی می‌کنید، پس چرا کمی عکاسی از ستاره‌ها را از باغ خود امتحان نمی‌کنید؟ این قسمتی از عکاسی است که ما مطالب خیلی زیادی راجع به آن نوشته‌ایم که می‌توانید در سایت جستجو پیدا کنید.

این یک راه فوق‌العاده برای گذراندن زمان است و خیلی مسحور کننده است. اگر تا به حال آن را امتحان نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنم که این ژانر فوق‌العاده از عکاسی را از دست ندهید.

[relatedpost post=”149715″]

به دنبال حیواناتی که در اطراف آبگیرها قرار دارند باشید

اگر یک آبگیر در اختیار دارید، می‌توانید فرصت‌های بی‌شماری از عکاسی را در اطراف آن پیدا کنید. آبگیرها تقریبا میزبان همه چیز هستند، از حشرات گرفته تا قورباغه ها و پروانه‌هایی که در حال آب تنی هستند، آبگیرها می‌توانند حیوانات زیادی را به خود جلب کنند.

تله دوربین در باغ

آیا تا به حال دنیای اعتیاد آور تله گذاری دوربین در حیات وحش را  سیاحت کرده‌اید؟ انجام دادن صحیح این کار و حرفه‌ای شدن در آن سخت است، اما یک چالش بسیار سودآور است.

اگر یک باغ در اختیار دارید، یک دوربین DSLR را به شکل تله‌ای نصب کنید و ببینید شب‌ها چه موجوداتی در چمن زار شما گشت و گذار می‌کنند.

شاید شما مالک زمینی را می‌شناسید که با خوشحالی به شما اجازه می‌دهد یکی از تله‌های دوربین را راه اندازی کنید (در صورت قانونی بودن). از زمان خروج مجاز از قرنطینه استفاده کنید و آن مکان را بررسی کنید، باتری‌ها و کارت حافظه را عوض کنید و سپس به خانه بروید.

گل‌ها

هم اکنون گل های نرگس در همه جا دیده می شوند و گل های دیگری هم در راهند. معمولاً خود را در حال عکاسی از حیات وحش می بینید؟ خوب، اکنون زمان مناسب برای گسترش مهارت‌های خودتان است. برای خودتان یک چالش برای ثبت یک چیز جذاب و چیزی بیشتر از یک عکس سطحی از  گل ایجاد کنید، چگونه می‌توانید عکس متفاوتی بگیرید؟

اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید و  نمی‌توانید به فضاهای سرسبز بروید، چرا برای خودتان مقداری بذر و گلدان سفارش نمی‌دهید تا سوژه خودتان را بسازید؟ یک پس زمینه قرار دهید، نورپردازی خوب داشته باشید و ببینید که یک عکس ماکروی استودیویی به چه شکلی خواهد بود!

[relatedpost post=”70934″]

حیات وحش شهری

شاید شما نتوانید به دنبال روباه ها و حیات وحش شهری در خیابان‌ها قدم بزنید، اما بسیاری از این موجودات به طور مخفیانه از باغ‌ها عبور می‌کنند.

شانس خود را در عکاسی‌های حیات وحش شهری امتحان کنید، اما با نگرش خانگی! آیا می‌توانید از پنجره باغ خود عکاسی کنید؟ از وسایل جذاب مثل (گلدان و…) استفاده کنید و سعی کنید تا جای ممکن خلاقیت خودتان را نشان دهید

سوژه‌های غیرمعمول ماکرو

بسته به جایی که زندگی می‌کنید، این احتمال وجود دارد که شاهد شبنم یخ زده شبانگاهی باشید. همچنین این امکان وجود دارد که شاهد لارو غورباقه و جزئیات ریز دیگر هم باشید.

تایم لپس را امتحان کنید

چیزی که همه می‌توانند انجام دهند، حتی در خانه، عکاسی تایم لپس است. این عکاسی  ممکن است از یک صحنه طبیعی ، یا از سوسو زدن چراغ‌های یک شهر در شب باشد. در هر صورت، سه پایه خود را آماده کنید و عکاسی تایم لپس را امتحان کنید. ما فرصت‌های بی‌شماری برای عکاسی منظره در قرنطینه داریم، پس چرا از این فرصت‌ها برای بهبود مهارت‌های خود استفاده نکنیم؟

یک پناهگاه در باغ بسازید

آیا تابحال به راه اندازی مخفیگاه خود در باغ فکر کرده‌اید؟ حتی می‌توانید از بازتاب یک استخر برای ثبت عکس‌های زیبا از سوژه‌های خود استفاده کنید.

جمع بندی

علاوه براین مقاله، ما مقالات و آموزش‌های زیاد دیگری نیز داریم که به شما امکان می‌دهد در انواع مختلف عکاسی غرق شوید. چرا آنها را بررسی نمی‌کنید و نمی‌بینید که چه چیزهایی می‌توانید یاد بگیرید؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.