021-7356

لنز نیکون AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED

8 سال پیش - زمان مطالعه : 2 دقیقه

لنز نیکون AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED

بالاخره پس از مدت‌ها شایعات درباره جدیدترین لنز پرایم پرتره جهان، لنز AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED شرکت نیکون معرفی شد. این لنز با دیافراگم f/1.4 سریع‌ترین لنز تله نیکون است که تابحال برای دوربین‌های فول‌فریم این شرکت ساخته شده است و هم اکنون روی وب‌سایت‌های آمازون، B&H و Adorama با قیمت ۲۱۹۹ دلار قابل سفارش است.

بدنه این لنز در برابر شرایط بد محیطی عایق شده است و در داخل آن از ۱۴ عدسی در ۹ گروه استفاده شده که سه عدسی آن از نوع  عدسی‌های بسیار پیشرفته ED است. همچنین نیکون در این عدسی از پوشش‌های Nano Crystal و Flurine استفاده کرده که تا میزان بازتابش نورهای اضافی را در داخل لنز به حداقل برساند.

به دلیل دیافراگم ۹ تیغه مدور این لنز تله بلند، احتمالاً بیشترین طرفداران این لنز عکاسان عروسی و اسپرت و همچنین عکاسان ورزشی که در داخل سالن با نور محیط عکاسی می‌کنند خواهند بود. از آنجا که لنز AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED شرکت نیکون مخصوص دوربین‌های فول‌فریم این شرکت ساخته شده، می‌توان از آن روی دوربین‌های APS-C این شرکت نیز استفاده کرد. البته در صورت استفاده از آن روی دوربین‌های سری DX، فاصله کانونی آن با ضریب ۱٫۵ برابر به ۱۵۷٫۵mm می‌رسد که با این دیافراگم، برای عکاسی از فاصله زیاد فوق‌العاده است.

این لنز دارای حداقل دیافراگم f/16 است و نیکون در آن از موتور فوکوس بسیار پیشرفته و بی‌صدای Silent Wave Motor استفاده کرده است. این موتور فوکوس به طور کاملاً داخلی عمل می‌کند و ضمناً رینگ فوکوس آن به طور پیوسته برای کنترل دستی فوکوس در دسترس است. نیکون برای دستیابی به چنین دیافراگم بازی، دهانه فیلتر این لنز را ۸۲mm طراحی کرده است.

به گفته نیکون، این دوربین بیشترین شارپنس خودش را روی دوربین‌های Nikon D750 و D810 نشان می‌دهد و با این دوربین‌ها عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. این لنز دارای حداقل فاصله فوکوس ۱ متر و وزن آن برابر ۹۸۵ گرم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

عکس نوزاد خوابیده زیبا
جذاب ترین عکس های نوزاد و کودک
4 ماه پیش - زمان مطالعه : 13 دقیقه
چگونه حجم عکس را کم کنیم
كم كردن حجم عکس آنلاین
5 ماه پیش - زمان مطالعه : 10 دقیقه
DPI چیست؟
DPI چیست؟
5 ماه پیش - زمان مطالعه : 9 دقیقه
انواع کاغذ چاپ عکس و نحوه تشخیص آنها
انواع کاغذ چاپ عکس و نحوه تشخیص آنها
8 ماه پیش - زمان مطالعه : 9 دقیقه
Engagement photography
عکاسی اسپرت
8 ماه پیش - زمان مطالعه : 10 دقیقه
نرم‌‌افزار ویرایش عکس IOS
برترین نرم‌ افزارهای ویرایش عکس IOS
9 ماه پیش - زمان مطالعه : 6 دقیقه