مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
اخبار عکاسیایده عکاسیتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتکنیک و ترفندچاپراهنمای انتخابرویدادهای ایران و جهانمشکلات رایجمعرفی لوکیشن عکاسیویدئو/پادکست

گزارش مالی نیکون : شگفتی در عملکرد مالی جدید

مجموع بازدید : 27 زمان مطالعه : 5
گزارش مالی نیکون : شگفتی در عملکرد مالی جدید

گزارش مالی که نیکون از خود منتشر کرده است نشان می دهد که یک روند رشد کلی مثبت برای دوربین‌های دیجیتال با لنز قابل تعویض داشته است.

 

همانطور که در Nikon Rumors دیده می‌شود، نتایج مالی فصل دوم نیکون نشان می‌دهد که کلیه درآمد و سود عملیاتی شرکت افزایش پیدا کرده است، که به طور قابل توجهی به عملکرد قوی در بخش محصولات تصویربرداری نیکون برمی‌گردد.

 

گزارش مالی نیکون

 

نیکون به “فروش قوی در بخش محصولات تصویربرداری” به عنوان یک عامل مهم در فصل جاری اشاره می‌کند. در این بخش، درآمد و سود عملیاتی از پیش‌بینی‌های قبلی بیشتر بودند. در ارائه مالی نیکون به طور خاص دوربین‌های جدید Z8 و Zf را به عنوان محصولات جدید بسیار مهم ذکر کرده است.

 

در بخش محصولات تصویربرداری، گروه تمرکز خود را بر توسعه فروش محصولات میانه تا بالا و لنزهای قابل تعویض مخصوص حرفه‌ایان و هواشناسان، به ویژه دوربین بدون آینه فول فریم Z8 که در ماه مه ۲۰۲۳ منتشر شد، گذاشت. به همین دلیل، این بخش کسب و کار افزایش‌های سالانه در هر دو درآمد و سود را به دلیل افزایش قیمت متوسط واحد فروش و اثرات مثبت افت یِن به ثبت رساند. نتیجتاً، این بخش کسب و کار درآمد 137,682 میلیون ین (افزایش 20.2% نسبت به سال گذشته) و سود عملیاتی 25,215 میلیون ین (افزایش 13.2% نسبت به سال گذشته) را ثبت کرد”، نتایج مالی یکپارچه نیکون برای نیمه اول سال مالی که در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ به اتمام رسیده است، را توضیح می‌دهد.

 

شگفتی در گزارش مالی نیکون

 

نیکون همچنین اظهار داشته است که روند رشد کلی در بازار دوربین‌های دیجیتال با لنز قابل تعویض “بیشتر از انتظارات پیشین است”. اگرچه این احتمالاً نشانه خوبی برای تمام تولیدکنندگان دوربین، از جمله نیکون است، اما جالب خواهد بود ببینیم آیا این روند به عنوان یک روند پایدار از این سال مالی به بعد ادامه خواهد داشت یا خیر. به عبارت دیگر، نیکون باور دارد که تقاضا برای دوربین‌ها و لنزهای خود پایدار خواهد بود یا حتی ممکن است افزایش یابد. در پاسخ به روند‌های متغیر، نیکون پیش‌بینی خود را به‌روزرسانی کرده تا عملکرد فعلی فروش قوی دوربین‌های بدون آینه خود را منعکس کند.

 

همانطور که نیکون اشاره کرده است، حیاتی است که نه تنها اعداد خالص فروش را، بلکه قیمت محصولات خریداری شده نیز مد نظر قرار داد. در حالی که شرکت‌هایی مانند نیکون کمترین تعداد دوربین‌ها را نسبت به گذشته می‌فروشند، این امر اساساً به دلیل کاهش بازار مصرف‌کننده و ورودی‌های مقطعی است، تولیدکنندگان دوربین هنوز می‌توانند به دلیل بازار نسبتاً سالم و حرفه‌ای، درآمد کلی و سود عملیاتی بالایی را برآورده کنند.

 

گزارش فوقالعاده مالی نیکون

 

 

هر چند که نیکون در تلاش است تا خود را برای موفقیت مالی در مدت متوسط و بلند مدت آماده کند و سعی در کاهش وابستگی به کسب و کار تصویربرداری خود دارد، اما محصولات جذاب جدید به این شرکت کمک کرده‌اند که بخشی از موفقیت گذشته‌اش را باز یابد.

 

اگرچه ممکن است نیکون هنوز به طور کامل از مسیر خارج نشده باشد، نتایج مالی اخیرش تنها ایده‌ای می باشد که نیکون در مسیر صحیح است و آماده است تا در بازار فوری تغییرات دیجیتال دوربین باقی بماند .

برای اطلاع از اخبار، تخفیفات و آموزش‌های تولید محتوا، عکاسی، فیلمبرداری، نورپردازی و ... ایمیل خود را وارد کنید.

همچنین یک کوپن تخفیف برای خرید از سایت نورنگار برای شما ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.