مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
آکادمیاخبارتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتعمیرچاپراهنمای خرید / عمومیویدئو/پادکست

لنز Sony FE 12-24mm F4 G معرفی شد

مجموع بازدید : 568 زمان مطالعه : 5
لنز Sony FE 12-24mm F4 G معرفی شد

شرکت سونی لنز Sony FE 12-24mm F4 G را برای دوربین‌های فول‌فریم مانت E خودش معرفی کرد. مانت E به لنز‌هایی گفته می‌شود که برای دوربین‌های فول‌فریم بدون آینه سونی مانند Sony a9 استفاده می‌شود که به عنوان سریعترین دوربین فول‌فریم حال حاضر بازار شناخته می‌شود. این لنز از بدنه فلزی آلومینیومی ساخته شده، و جالب اینکه با 17 قطعه عدسی در 13 گروه مستقل، یکی از سبک‌ترین لنز‌های واید سونی به شمار می‌رود که در مقایسه با لنز Sigma 12-24mm F4 Art، حدود 50 درصد سبک‌تر ساخته شده است. سونی به منظور افزایش سرعت و دقت فوکوس در آن از یک موتور فوکوس پرسرعت جدید به نام Direct Drive Supersonic Wave Motor استفاده شده است. در ساختار این موتور فوکوس از قطعاتی استفاده شده که با تکنولوژی پیزوالکتریک حرکت می‌کنند و ضمناً در هر زمان امکان استفاده از فوکوس دستی وجود دارد. این فوکوس به صورت داخلی انجام می‌شود و تغییری در اندازه لنز نمی‌دهند. به همین دلیل احتمالاً کاربرد این لنز برای پروژه‌های ویدئویی مناسب خواهد بود. حداقل فاصله فوکوس این لنز 28 سانتی‌متر است و می‌تواند تا 0.14 برابر بزرگنمایی داشته باشد که طبیعتاً به هیچ وجه برای عکاسی ماکرو مناسب نیست.

لنز Sony FE 12-24mm F4 G

سونی در این لنز از عدسی‌های بسیار پیشرفته‌ای استفاده کرده است. چهار عدسی Aspherical در این لنز، شارپنس تصویر را در تمامی سطح تصویر حتی گوشه‌ها کاملاً حفظ می‌کنند. علاوه بر این سه عدسی ED و یک عدسی Super ED نیز میزان پراکندگی رنگ در تصویر را به حداقل رسانده و تصویری بسیار پرکنتراست با رنگ‌های واضح را ایجاد می‌کنند. ضمناً عدسی بیرونی این لنز نیز با فلورین پوشیده شده تا جذب آلودگی یا لکه آب را بسیار کم کرده و تمیز کردن لنز را ساده می‌کنند.

لنز Sony FE 12-24mm F4 G همانند لنز دیگری که هم‌زمان با آن معرفی شده (EF 16-35mm) دارای بدنه‌ای عایق در برابر شرایط بد محیطی است و می‌تواند مانع نفوذ گردوخاک و رطوبت به لنز شود. یکی از مشکلات معمول در لنز‌هایی با چنین فاصله کانونی واید، بازتاب نور در عدسی‌های داخلی و ایجاد فلر در برابر نورهای درخشان است که سونی با استفاده از پوشش اختصاصی Nano AR در روی عدسی‌های آن، سعی کرده تا حد ممکن تأثیر این بازتاب را خنثی نماید.

لنز Sony FE 12-24mm F4 G

لنز Sony FE 12-24mm F4 G از یک دیافراگم 7 پره‌ای استفاده می‌کند که همانند اغلب لنز‌های جدید سونی از نوع مدور هستند. این پره‌ها به ایجاد بوکه دایره‌ای شکل در پس زمینه کمک می‌کنند و در پس زمینه عکس‌هایی که با دیافراگم باز گرفته می‌شود، تصویری کاملاً محو و زیبا را ایجاد می‌کند. حداکثر دیافراگم این لنز برابر f/4 است و می‌تواند تا f/22 نیز بسته شود.

قرار است لنز Sony FE 12-24mm F4 G از مرداد ماه با قیمت 1700 دلار وارد بازار شود و شما می‌توانید آن را از وب‌سایت نورنگار پیش سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.