مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
آکادمی / آموزشاخبارچاپ / تعمیرراهنمای خرید / عمومیویدئو/پادکست

معرفی دو کارت حافظه جدید سونی CFexpress نوع A

مجموع بازدید : 119 زمان مطالعه : 5
معرفی دو کارت حافظه جدید سونی CFexpress نوع A

 

در روز گذشته همزمان با خبرسونی FX30، خبری دیگری برای دو کارت حافظه جدید CFexpress نوع A «سخت» بود که سونی به زودی در دسترس خواهد داشت: 320 گیگابایت CEA-G320T و 640 گیگابایت CEA-G640T.

 

جهت مشاهده و خرید انواع کارت حافطه به فروشگاه نورنگار مراجعه نمایید  

 

مقایسه دو کارت حافظه جدید CFexpress نوع A

هر دو مدل 320 و 640 گیگابایت حداکثر سرعت خواندن و نوشتن را به ترتیب تا 800 مگابایت بر ثانیه و 700 مگابایت بر ثانیه ارائه می دهند.

تا به امروز، مدل 640 گیگابایتی، بزرگترین کارت CFexpress Type A است که ظرفیت عرضه شده است. در حالی که کارت‌های CFexpress نوع B همچنان توسط مجموعه‌ای از تولیدکنندگان با ظرفیت‌های تا 4 ترابایت عرضه می‌شوند، کارت‌های CFexpress نوع A محدود به ظرفیت‌های کوچک‌تر هستند و در مقایسه با کارت‌های CFexpress نوع B بسیار کم هستند.

Sony's new 640GB CFexpress

 

در حال حاضر، Delkin، Exascend، ProGrade Digital، Lexar و Sony تنها شرکت‌هایی هستند که کارت‌های CFexpress نوع A قانع‌کننده را ارائه می‌کنند که همگی به ۳۲۰ گیگابایت یا کمتر محدود شده‌اند. سرعت خواندن و نوشتن نیز نسبت به کارت های CFexpress نوع B با ظرفیت برابر کندتر است.

کاربرد کارت حافظه جدید CFexpress نوع A

دوربین رده بالای سونی a1 دارای دو اسلات کارت SD CFexpress نوع A/UHS-II است. به دلیل شکل مشابه، سونی می تواند از یک اسلات برای پشتیبانی از هر دو فرمت کارت حافظه استفاده کند.

این تفاوت‌ها در ظرفیت و سرعت احتمالاً به دلیل شکل کوچک‌تر کارت‌های CFexpress نوع A است که 20 میلی‌متر x 28 میلی‌متر در 2.8 میلی‌متر (WxLxD) در مقایسه با نوع B، که تقریباً دو برابر عرض و یک میلی‌متر ضخیم‌تر است، اندازه‌گیری می‌کند.

38.5mm x 29.6mm x 3.8mm (WxLxD). فضای اضافی به معنای فضای بیشتر برای ذخیره سازی فلش و رابط های مختلف مورد نیاز برای دریافت سرعت بهتر از کارت ها است.

کاربرد کارت حافظه جدید CFexpress نوع A

معایب دو کارت حافظه جدید CFexpress نوع A

در حالی که کارت جدید 640 گیگابایتی Tough CFexpress Type A سونی به محدودیت‌های ظرفیتی که تاکنون در کارت‌های CFexpress Type A دیده‌ایم کمی پاسخ می‌دهد، اما ارزان نیست. کارت های جدید 320 و 640 گیگابایتی سونی به ترتیب با قیمت های 649.99 دلار و 1249.99 دلار به فروش می رسند.

برای مقایسه، کارت‌های 256 گیگابایتی و 512 گیگابایتی CFexpress Type B Tough سونی به ترتیب با قیمت‌های 299.99 دلار و 449.99 دلار به فروش می‌رسند. اوه، و آنها دو برابر حداکثر سرعت خواندن و نوشتن را به ترتیب 1700 مگابایت بر ثانیه و 1480 مگابایت بر ثانیه ارائه می دهند. در واقع، با قیمتی کمتر از کارت جدید 640 گیگابایتی CFexpress Type A سونی، می‌توانید یک کارت Angelbird AV Pro 2TB CFexpress Type B را تنها با قیمت 959.99 دلار خریداری کنید.

 

با این حال، اگر به ظرفیت اضافی نیاز دارید و محدود به استفاده از کارت های CFexpress نوع A هستید، مدل 640 گیگابایتی بهترین گزینه شما است. انتظار می‌رود هر دو کارت 320 و 640 گیگابایتی در اکتبر 2022 در دسترس باشند. پیش‌سفارش‌ها در حال حاضر در فروشگاه نورنگار این محصولات را در اختیار متقاضیان خود قرار می دهد 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.