خرید دوربین |انواع لنز دوربین-دوربین عکاسی حرفه ای -قیمت انواع دوربین عکاسی|نورنگارReviewed by نورنگار on Nov 7Rating: 5.0پیش نمایش متای توضیحات:خرید دوربین نوریاتو: برای خرید دوربین عکاسی دیجیتال بهتر است ابتدا با انواع دوربین های عکاسی بیشتر آشنا شویم. دوربین های عکاسی دیجیتال را می توان در دو گروه عمده دوربین عکاسی حرفه ای و دوربین عکاسی نیمه حرفه ای طبقه بندی کرد که در ادامه درباره آن ها می خوانید..نکاتی در مورد خرید دوربین حرفه‌ای‌ و نیمه‌حرفه‌ای

خرید دوربین

نوریاتو: برای خرید دوربین عکاسی دیجیتال بهتر است ابتدا با انواع دوربین های عکاسی بیشتر آشنا شویم. دوربین های عکاسی دیجیتال را می توان در دو گروه عمده دوربین عکاسی حرفه ای و دوربین عکاسی نیمه حرفه ای طبقه بندی کرد که در ادامه درباره آن ها می خوانید.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، دوربین های عکاسی حرفه ای همانطور که از نام آن ها مشخص است توسط عکاسانی استفاده می شوند که حرفه و شغل آن ها عکاسی است. این دوربین ها دارای امکانات وسیع و البته قیمت بالاتری هم هستند اما اگر از دسته علاقه مندان به عکاسی هستید اما شغل شما عکاسی نیست و نمی خواهید هزینه زیادی برای خرید دوربین عکاسی بپردازید می توانید از محدوده وسیع دوربین های عکاسی نیمه حرفه ای دوربین مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

 

قیمت انواع دوربین عکاسی روز به روز نسبت به ویژگی ها و امکاناتی که ارائه می دهند در حال کاهش است. در بسیاری از موارد شروع خرید با مقایسه برندها شروع می شود هرچند این مقایسه ممکن است نتایج دقیقی دربر نداشته باشد. درواقع هنگامی مقایسه دوربین های عکاسی در سطح برند مفید است که کاربر از قبل تجربه کار کردن با یک برند خاص را داشته باشد.

 

شما می توانید در بازار دوربین های عکاسی انواع برندهای معتبر را بیابید. بعنوان مثال برای خرید دوربین عکاسی حرفه ای انتخاب های متعددی پیش روی شماست. یک دوربین حرفه ای دارای ویژگی هایی است که در دوربین های نیمه حرفه ای دیده نمی شود.

 

برای تشخیص یک دوربین حرفه ای از نیمه حرفه ای راه ساده ای وجود دارد: دوربین های حرفه ای دارای حسگر فول فریم هستند در حالی که دوربین های با حسگر کوچکتر در رده نیمه حرفه ای ها قرار می گیرند. قیمت دوربین های حرفه ای عکاسی نیز با توجه به مدل و امکانات تغییر می کند. در نظر داشته باشید همیشه گرانترین مدل ممکن است برای شما مناسب ترین نباشد پس با توجه به توقعاتی که از یک دوربین دارید به بررسی مدل ها بپردازید.

 

برای مثال، بسیاری از دوربین های عکاسی حرفه ای کانن فاقد فلاش درون دوربین هستند یا اینکه مانیتور آن ها ثابت بوده و قابلیت چرخش ندارند. این موارد می تواند در انتخاب دوربین مناسب شما را یاری کند. امروزه خرید دوربین عکاسی حرفه ای کانن، دوربین عکاسی حرفه ای نیکون و دوربین عکاسی حرفه ای سونی اقبال بیشتری در بین علاقه مندان به عکاسی دارند.

 

توجه داشته باشید که خرید دوربین عکاسی مناسب بدون خرید یک لنز مناسب عملاً بی معنی است. از میان انواع لنز دوربین عکاسی لنزی مناسب است که مطابق با نیاز شما باشد. بطور خلاصه هنگام خرید انواع دوربین عکاسی با لنز قابل تعویض، بودجه ای هم برای تهیه لنز در نظر بگیرید زیرا دیده شده که برخی خریداران بودجه زیادی برای خرید بدنه دوربین صرف می کنند اما هنگام خرید لنز مناسب با کمبود بودجه مواجه شده و در نهایت فقط به اندازه بودجه موجود نه براساس نیاز واقعی اقدام به خرید لنز می کنند.

 

نقش لنز در عکاسی اگر مهم تر از دوربین نباشد مسلماً کمتر از آن نیست. در مقاله ای جداگانه انواع لنز دوربین را مورد بررسی بیشتر قرار خواهیم داد. همچنین در باره خرید دوربین فیلمبرداری و لوازم جانبی دوربین عکاسی اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار خواهیم داد.