لطفا کمی صبر کنید ...

درباره ما!

برای شناختن نورنگار بهتر است ابتدا با من محمد فروغی موسس نورنگار همراه شوید و با داستان شکل گیری آن آشنا شوید.

فعالیت من به عنوان کارمند از سال 1370 تا 1383 در مجموعه های فرهنگی و هنری های مختلف بوده و  از سال 1375 تا 1383 در مجموعه فرهنگی در زمینه عکاسی شروع شد .

اولین شغل من در این مجموعه انبارداری بود، اما دیری نپائید که من بعنوان مدیر داخلی و چندی بعد معاونت اداری و مالی و بخش خودکفایی منصوب شدم  .

یادم برای تامین تجهیزات عکاسی و لابراتواری به بازار مراجعه کردم ، دیدن صحنه ای ناهنجار از فردی برای خانمی که قصد تامین تجهیزات عکاسی داشت  رسالت راه اندازی مرکز فروشگاهی امن و مطمئن ( محیط و قیمت مناسب ) را بر خود واجب دانستم .

فعالیت های فرهنگی من ارتباط گسترده با  اساتید ، دانشجویان ، هنرمندان و عکاسان حرفه ای فرصت مغتنمی بود تا هرچه بیشتر با نیازهای این عزیزان آشنا شوم.

آشنایی من با بازار تجهیزات عکاسی (در آن سال ها) در همان دوران شکل گرفت و تلفیق این دغدغه ذهنی و شناخت بازار جرقه تاسیس مرکزی برای عرضه تجهیزات عکاسی با رسالتی بیشتر از یک فروشگاه را زد.

این ایده بر اساس ایجاد محیط آمن بر پایه اصول مشتری مداری که مهمترین اصل موفقیت کسب و کار نورنگار از روز اول تا به امروز بوده است و پرورش پیدا کرد و بالاخره در سال 1381 نورنگار فعالیت خود را به صورت مستقل آغاز کرد.

 

این اولین قدم برای تحقق ایده من برای کسب و کارم بود. ارائه مشاوره کارشناسی و صادقانه از روز اول در این مجموعه از اهمیت بالایی  برخوردار بود، در ان سالها تمام ضروریت‌های خرید مدرن مانند نیازسنجی، امکان سنجی، بررسی و تطابق شرایط، انتخاب بهینه و  . . .  بایستی توسط خریدار انجام می‌شد و فروشنده هیچ کمکی نمی‌توانست ارائه کند.

به همین دلیل مشاوره قبل از خرید را سرلوحه اهداف نورنگار تعیین کردم و امروز پس از گذشت نزدیک به 18 سال همچنان بر این هدف پایبندم.

در کنار این در سال 1384 بود که تصمیم گرفتم واردات را آغاز کنم به همین منظور با مطالعه و فراگیری اصول تجارت بین الملل، شروع به ایجاد ارتباط با تولیدکنندگان و صادرکنندگان اصلی تجهیزات عکاسی در دنیا نمودم و ظرف مدتی کوتاه اقدام به ورود کلیه برندهای دوربین های عکاسی مثل : کانن ، نیکون ، سونی ، فوجی و پاناسونیک ، گوپرو ، محصولات تصویربرداری هوایی ، تجهیزات مختلف نورپردازی ، تجهیزات جانبی وابسته به آنها و  اخذ نمایندگی از برندهای معتبر جهانی مانند هنل، بنرو، فتوفلکس و . . . نمودم.

 

اکنون پس از سال ها تصمیم گرفتیم برای ایجاد فضای رقابتی، ماکت پلیس را راه اندازی کنیم تا فروشنده های مختلف بتوانند در سایت نورنگار قیمت گذاری کنند. انجام این کار باعث می شود خریداران فرصت این را داشته باشند تا از فروشنده ای که بهترین قیمت را دارد خرید کنند.

 

اما همین کافی نبود ، برای پایبند بودن به اصل مشتری مداری و وام گرفتن از تجربیاتم می دانستم که برای رسیدن به بزرگترین مرکز تجهیزات عکاسی نیاز به ارائه خدمات متفاوت تری دارم، به همین روی در سال 1385 طرح خدمات طلایی را برای اولین بار در ایران راه اندازی و نهادینه کردم.

 

با برقرای گارانتی طلایی (بیمه) در کنار تعمیرگاه تخصصی نورنگار با مجرب ترین کارشناسان سبب شد  نورنگار به عنوان اولین مرکز ارائه دهنده بیمه، اطمینان خاطر خوبی در دل خریداران تجهیزات عکاسی که روز به روز در حال افزایش قیمت بود ایجاد کند و تا امروز پس از گذشت سالیان طولانی همچنان این شرکت خدمات بیمه را بنام گارانتی طلایی ( بیمه و گارانتی ) تقدیم مشتریان خود می کند.

در عین حال نورنگار ( خانه رقمی ایرانیان ) با ثبت گارانتی های دوربین های کانن ،نیکون ،سونی و فوجی در سامانه جامع گارانتی سازمان حمایت از مصرف کننده بعنوان معتبر ترین مرکز اراده خدمات پس از فروش این تجهیزات در کل کشور شناخته شده است .

اما داستان به همینجا ختم نشد، برای متفاوت ماندن نیاز به پویایی در اجرایی کردن ایده های جدید هست و همین نقشه راه من برای ادامه کار بود. طرح ارائه آموزش در کنار فروش باعث اجرای تورهای عکاسی داخلی و خارجی، چاپ کتب راهنمای کار با تجهیزات عکاسی 50 عنوان تا کنون ،  برگزاری سمینارهای آموزشی در سراسر کشور ( 14 استان کشور ) و در نهایت تاسیس آکادمی نورنگار شد.

 

این آموزشگاه با هدف ترویج و ارتقاء سطح دانش علاقه مندان هنرهای تجسمی و بخصوص هنر عکاسی با بهره گیری از استادان برجسته و مجرب توانسته است در همین مدت کوتاه جایگاه ویژه ای را بدست آورد و هم اکنون دوره های متنوعی را بصورت حضوری، آنلاین، کارگاهی، خصوصی و تورهای عکاسی برگزار می کند.

ضمنا این آکادمی از مرکز فنی و حرفه ای کشور و وزارت ارشاد مجوز درجه یک ارائه خدمات آموزشی داراست .

 

برای تحقق رسالت فرهنگی که داشتم نیز اقدامات زیادی طی این سالها انجام شد، در قالب برگزاری نمایشگاه های عکس حدود 400 رویداد ، و بالاخره برگزاری سالانه جشنواره سراسری عکاسی نورنگار از سال 1393 تا کنون قسمتی از فعالیت هایی است که خود را متعهد به اجرای آن ها می‌دانم.

 

عکس های یادگاری جمعی از داوران و مهمانان جشنواره عکس نورنگار

 

جشنواره عکس نورنگار از جمله جشنواره‌های تاثیر گذار در حوزه هنر عکاسی است که تا کنون 7 دوره آن برگزار شده و حدود 90 هزار عکس از سراسر ایران به این مجموعه با موضوعات مختلف رسیده و بعنوان یک ایرانی بر خود می‌بالم که توانسته ام بانی جمع آوری همچین آرشیو عکس غنی با موضوعات مختلف که در نهایت به زیباتر دیدن ایران منجر می شود باشم .

 

از همان روز اول که اسم نورنگار را بخاطر معنای آن “نوشتن با نور” که در واقع همان عکاسی است انتخاب کردم هدف خود در این شرکت را برپایه یک جمله قرار دادم : هدف ما از فروش، کمک به دیگران در به دست آوردن احساس خوشایندی که می‌خواهند از خریدشان داشته باشند.

 

تا به امروز با کمک پرسنل توانمند و خبره در زمینه های مختلف توانستم نورنگار را نه فقط بعنوان یک مرکز فروش تجهیزات عکاسی بلکه به مرکزی برای ارائه خدمات مشاوره ، راهنمایی فنی و تخصصی تبدیل کنم. هم اکنون به جراٌت می توان نورنگار را در زمره بهترین و تواناترین مجموعه ارائه مشاوره در زمینه های مختلف عکاسی و تصویربرداری قرار داد.

 

 

توجه به ابزارهای نوین خدماتی از همان ابتدا در دستور کار نورنگار قرار گرفت و در سال 1384 وب سایت اختصاصی نورنگار تحت نام خانه دیجیتال ایران www.digihouse.ir را راه اندازی نمودم. این اولین وب سایت در زمینه تجهیزات عکاسی و تصویربرداری بود که علاوه بر اطلاع رسانی، امکان فروش آنلاین را نیز فراهم می‌کرد.

 

این وب سایت بعدها به www.dorbinshop.com تغییر نام یافته و هم اکنون با نام www.noornegar.com فعالیت می‌کند. امروزه می توانید نورنگار را در گستره ای از فضای مجازی مانند اینستاگرام، توییتر، فیس بوک، لینکدین، تلگرام و . . . نیز دنبال کنید.

 

اما آیا یک کسب و کار موفق فقط منوط به گسترش فعالیت کسب و کار است؟ افزایش تعدادفروش، راه اندازی فروش آنلاین و . . . را تنها زمانی رمز موفقیت می‌دانم که در کنار آن بتوانم بازخوردی مناسب از نیاز واقعی خریداران و مشتریان داشته باشم در غیر این صورت همان راهی را می‌رفتم که قبل از من دیگران نیز پیموده و پس از مدتی به روزمرگی و تکرار افتاده بودند.

 

پس لازم است همیشه در اجرای ایده های جدید جسارت داشته باشیم. در همین جهت یکی از مسیرهای کمک به مخاطبان ارائه خدمات اقساطی را با وجود تمام دست اندازهای موجود اداری و مالی برقرار نمودم تا طیف گسترده تری از علاقه مندان به عکاسی را راضی نگه دارم و از رضایت آن ها خود نیز راضی شوم.

 

از جدیدترین ایده‌های عملی شده در نورنگار می‌توانم به خدمات چاپ عکس آنلاین به آدرس chap.noornegar.com اشاره کنم. دیگر لازم نیست برای چاپ عکس های خود از منزل خارج شوید. عکس خود را می توانید با ارسال فایل به طریق آنلاین در اندازه و کیفیت های متنوع چاپ کنید.

 

امروزه نورنگار نه تنها به عنوان یک مرکز جامع در اختیار عکاسان است بلکه طیف زیادی از کالاهای دیجیتال را نیز شامل می شود و روز به روز سعی می کند فعالیت های خود را گسترش دهد.

 

در نورنگار ایده ها پایانی ندارند. افراد این خانواده در یک جمع صمیمی نه تنها سعی می کنند بهترین خدمات را به مشتریان ارائه کنند بلکه خود را موظف به ایده پردازی و ارائه پیشنهادهای جسورانه می‌دانند. درواقع ما ایده های شما را عملی می‌کنیم. نورنگار درباره شما و هر آنچه شما نیاز دارید است.

واتس آپ : 09917397762

 

اینستاگرام : noornegar@

 

تلگرام : noornegarpr@

 

تلفن تماس : 0217356 – 02177616333

 

ایمیل: info@noornegar.com

 

آدرس :

 

  • فروشگاه بهار: تهران، خیابان انقلاب، ابتدای خیابان بهار جنوبی، پلاک ۱۳، فروشگاه نورنگار   تلفن: 02177617170
  • دفتر مرکزی – اقساط / امور اداری/ خدمات پس از فروش : تهران ، خیابان انقلاب ، ابتــدای خیــابان بهـــار جنــوبی برج بهار طبقه هفتم اداری واحد 673 تلفن تماس: 0217356 و 02177616333
  • آکادمی هنر نورنگار: تهران، خیابان مفتح جنوبی، انتهای خیابان استاد مرتضی ممیز، پلاک 24، طبقه اول  تلفن: 02188345633 / 02188345632
  • چاپ آنلاین: تهران، خیابان مفتح جنوبی، انتهای خیابان استاد مرتضی ممیز، پلاک 24، طبقه منفی یک تلفن: 0217356 داخلی 630

 

چت آنلاین

دلیل باز پرداخت