دسته بندی محصولات

  • عکاسی

  • فیلمبرداری

  • نورپردازی

  • تجهیزات صدا

  • لوازم جانبی

  • لوازم جانبی موبایل

  • محصولات دست دوم

  • محصولات آموزشی

لوازم جانبی دوربین

(همه محصولات)

بهترین لنزهای سیگما (Sigma) در سال 2022

بهترین لنزهای سیگما (Sigma) در سال 2022

اکثر لنزهایی که بیشترین وضوح را به دارند جزو سری آرت سیگما هستند. لنزهای آرت سیگما توسط عکاسان مختلف مورد آزمایش قرار گرفته و انتظارات را برآورده کرده و حتی فراتر از انتظار هستند. اگر سیگما لنزی با فاصله کانونی مورد نیاز شما دارد که جزو سری ART است، بهتر است آن را بخرید (البته مثل همیشه قیمت این لنزها معمولا بالاتر است)

بهترین لنزهای سیگما از میان لنزهای واید تا تله را می‌توان به این موارد خلاصه کرد:

بهترین لنز واید سیگما: 24-F2.8  Art – 14

لنز Sigma wide-angle zoom با فاصله کانونی 14 – 24  و با گشودگی دیافراگم F2.8 از لنزهای سری Art بوده و جزو بهترین ساخته‌های سیگماست. این لنز سیگما 14-24mm F2.8 Art از سایر لنزهای مشابه قوی‌تر بوده و کیفیت بهتری دارد.

این لنز می‌تواند تصاویر فوق‌العاده شارپ و باکیفیت در زاویه فوق عریض به عکاس بدهد.

عکاسانی که نیاز به یک دید واید روشن بدون زوم نیاز دارند می‌توانند روی قدرت این لنز حساب کنند.

عدم انحراف رنگی و نداشتن حاشیه‌های رنگی در این لنز برای عکاسان حرفه‌ای که با آن عکاسی کرده‌اند، شگفت‌انگیز بوده است. شیشه لنز ضد گردوغبار و دارای ساختار بسیار محکم است و به همین دلیل ماندگاری طولانی دارد. شیشه جلوی لنز گرد و برآمده است یعنی نمی‌توانید همراه این لنز فیلتر پیچی استفاده کنید. وزن لنز کمی سنگین است ولی کیفیت و قیمت آن عالی است.

بهترین لنز پرایم واید سیگما: 35mm F1.2 Art

لنز Sigma 35mm F1.2 سری Art انتخابی برای عکاسان کمال‌گرا با بودجه بالاست. لنز 35 میلی‌متری سیگما وضوح بسیار بالا و بوکه استثنایی به عکاسی می‌دهد.

سیگما 35 میلی‌متری طبق نظر کارشناسان عکاسی یکی از بهترین لنزهای 35 میلی‌متری، وضوح استثنایی و اعوجاج نامحسوس و بسیار کمی دارد. این لنز با اپتیک پیشرفته شامل سه عنصر کروی طراحی‌شده و عملاً هیچ انحراف رنگی در آن وجود ندارد.

لنز 35 میلی‌متری سیگما در برابر گردوغبار مقاوم است. دارای قفل فوکوس و امکان سوئیچ دیافراگم بدون کلیک است. وزن این لنز کمی زیاد است و بهتر است از سه پایه‌ برای تسلط بیشتر استفاده شود.

حتی حساس ترین طرفداران بوکه نیز از تاری دیافراگم f/1.2 راضی خواهند بود که این لنز را نیز به یک لنز عالی برای کار در نور محدود تبدیل می‌کند. اگرچه وینیتینگ (کاهش وضوح یک عکس در حاشیه نسبت به مرکز عکس) در f/1.2  بسیار قوی است.

بیشتر عکاسان نیازی به لنز 35 میلی‌متری با دهانه لنز یا دیافراگم 1.2 پیدا نمی‌کنند و لنزهای دارای دیافراگم 1.8 یا 1.4 برای بیشتر انواع عکاسی کافی است. لنز سیگمای 35 به دلیل وضوح بالا، برتر از سایر لنزهاست به‌خصوص برای عکاسانی که در جستجوی بهترین هستند. این مدل لنز فعلا برای دوربین‌های نیکون و کانن قابل‌استفاده نیست.

جشنواره عکس نورنگار

بهترین لنز پرتره سیگما: 105mm F1.4 Art

لنز 105mm سیگما با دیافراگم 1.4 بهترین انتخاب برای عکاسان پرتره است و می‌تواند کیفیتی استثنایی ارائه دهد.

فاصله کانونی 105 میلی‌متر همراه با دیافراگم 1.4 تاری پس‌زمینه یکنواخت و خوبی ایجاد می‌کند. حتی در حالت واید، لنز به طرز چشمگیری شارپ و واضح است و وضوح از مرکز آن کمتر نمی‌شود.

هرچند لنز 105 سیگما یکی از سنگین‌ترین لنزها و 1600 گرم است ولی همچنان بهترین لنز برای عکاسی پرتره است. خستگی هنگام عکاسی با این لنز بزرگ‌ترین مشکل آن است.

بااینکه لنز 105 سیگما توانسته بهترین پرتره‌ها را ایجاد کند اما جزو خوش‌ دست لنزهای پرتره نیست. سیگما برای به دست آوردن این کیفیت تصویر مجبور شده از عناصر نوری بزرگ و سنگین زیادی استفاده کند که وزن لنز را بیشتر از 1.5 کیلوگرم کرده است. برای عکاسی با این لنز نیاز به‌سرعت شاتر بالا هست تا اثر لرزش دست را جبران کند.

درمجموع می‌توان گفت به همان اندازه که عکاسی با لنز 105 Art سخت است، ارزش آن را نیز دارد. این لنز برای دوربین‌های کانن، نیکون، سیگما، سونی و مانت‌‌های L در دسترس است.

عکس‌های استثنایی که F1.4 Art 105 میلی‌متری ارائه می‌کند، به همان اندازه که سخت است، ارزش آن را دارد. برای عکاسان پرتره جدی، این جانوری است که ارزش رام کردن دارد. این لنز برای دوربین‌های Canon EF، Nikon F، Sigma SA، Sony E، L-mount در دسترس است .

 بهترین تله فوتو پرایم سیگما: 135mm F1.8 Art

دیافراگم 1.8 و زوم تله فوتو، این لنز را برای بسیاری از شیوه‌های عکاسی ازجمله عکاسی پرتره ایده‌آل کرده است. لنز 135 میلی‌متری F1.8 سری Art مناسب برای عکاسان پرتره و طرفداران بوکه است.

لنزهای کوتاه‌تر از 135 میلی‌متر مثل 105 میلی‌متری، پس‌زمینه‌های زیادی را از دست می‌دهند. لنز با فاصله کانونی 135 میلی‌متری پس‌زمینه را نزدیک‌تر کرده و تاری ایجاد شده توسط دیافراگم را بیشتر می‌کند، درحالی‌که میزان فشرده‌سازی مطلوبی را برای پرتره ارائه می‌دهد. لنز 135 میلی‌متری سیگما، اعوجاج و نواقص بسیار کمی دارد. این لنز در کنار عکاسی پرتره ، هنگام عکاسی از طبیعت و مناظر نیز به‌خوبی عمل می‌کند.

اپتیک مورد نیاز برای ساخت یک لنز تله فوتو با دیافراگم F1.8 سبب سنگینی لنز می‌شود ولی نیم کیلو سبک‌تر از لنز 105 میلی‌متری است. این لنز هم مانند سایر لنزهای سیگما در برابر گردوغبار و رطوبت کاملاً مهروموم شده است. طراحی این لنز همچنین شامل یک محدودکننده فوکوس برای افزایش سرعت فوکوس در هنگام کار با سوژه‌های فراتر از فاصله معین هم هست.

اگر می‌خواهید سوژه‌ها را در نور محدود نزدیک کنید یا نیاز به محو کردن شدید پس‌زمینه دارید، سیگما 135 میلی‌متری سری Art مناسب‌ترین لنز است. این لنز را می‌توانید روی دوربین‌های کانن، نیکون F، سیگما SA، ای-مانت و ال-مونت استفاده کنید.

بهترین زوم تله فوتو سیگما: 150-600mm F5-6.3 Sports

لنز 150-600 میلی‌متری سیگما، مناسب برای عکاسی حرفه‌ای ورزشی و حیات‌وحش است. برای عکاسی واقعی از صحنه‌های ورزشی و حیات‌وحش نیاز به لنزی غول‌پیکر با فاصله کانونی زیاد دارید. لنز Sigma 150-600mm درست همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

در هنگام عکاسی ورزشی و حیات‌وحش فرصت زیادی برای تعویض لنز نیست. بزرگ‌ترین مزیت سیگما 150-600 میلی‌متری تطبیق‌پذیری برای چنین صحنه‌هایی است. هرچند دیافراگم F5-6.3 چندان زیاد نیست ولی بسیاری از عکاسان می‌دانند که تطبیق‌پذیری یک لنز با فاصله کانونی 150 میلی‌متر تا 600 میلی‌متر، ارزشش را دارد.

یک لنز 600 میلی‌متری F6.3 کیفیت تصویر لنز پرایم F1.8 را نخواهد داشت، اما با توجه به قدرت زوم بالا، لنز می‌تواند تصاویر مناسبی از اشیاء و موضوعات در حال حرکت تولید کند که بدون داشتن این لنز، هیچ عکاسی قادر به ثبت چنین تصاویری نبود. لنز دارای موتور فوکوس خودکار است. جلد لنز در برابر آب و گردوغبار کاملاً مقاوم است. اگر یک لنز با محدوده زوم همه‌کاره نیاز دارید که در زیر باران عکاسی کنید لنز 150-600 سیگما گزینه عالی و مقرون‌به‌صرفه‌ای است. این لنز برای مانت های نیکون، کانن EF و سیگما SA موجود است.

بزرگ‌ترین دیافراگم سیگما: Sigma 85mm F1.4 DG HSM Art

لنز 85 میلی‌متری سیگما به دلیل عملکرد اپتیکال استثنایی و توانایی ثبت کوچک‌ترین جزئیات حتی در صورت عکاسی کاملاً واید با F1.4 در بازار شهرت پیدا کرد.

این لنز بیشتر از همه مزیت‌هایش به دلیل اندازه دیافراگم در بین عکاسان محبوبیت دارد. دیافراگم F1.4 ورودی نور مناسبی در عکاسی ارائه می‌دهد. لنز سیگما 85 اعوجاج نداشته و روشنایی یکنواختی دارد. با آنکه این لنز سیگما کیفیت ساخت پایینی نسبت به سایر رقبا ندارد از قیمت پایین‌تری برخوردار است.

یک نقطه ضعف این لنز عدم وجود لرزش گیر تصویر است. می‌توان لنز Tamron SP 85mm را به‌جای لنز سیگما انتخاب کرد ولی دیافراگم تامرون F1.8 است و همچنان سیگما 85 گزینه اول است. لنز سیگمای 85 میلی‌متری کمی حجیم بوده و تنظیم فوکوس اتومات ندارد.

بهترین لنز واید سیگما با میدان دید گسترده: Sigma 16mm F/1.4

دارای حداکثر دیافراگم یعنی F1.4 با میدان دید گسترده است. وضوح عالی و روشنایی یکنواخت است. کارشناسان و عکاسان حرفه‌ای این لنز سیگما را آزمایش کرده‌اند و آن را هم‌تراز لنزهای مشابه المپیوس و پاناسونیک می‌دانند که گران‌تر از سیگما هستند.

حتی سونی همچنین لنزهایی با این نوع فاصله کانونی، کیفیت و روشنایی عرضه نمی‌کند. لنز 16 میلی‌متری F1.4 یکی از بهترین لنزهای سیگما با زاویه دید عالی و دیافراگم باز است. در مقایسه سیگما با سایر لنزها می‌توان گفت که حتی لنز Sonnar T* E 24mm که دیافراگم بسته تری دارد، دو برابر گران‌تر از لنز سیگما 16 میلی‌متری با دیافراگم F1.4 است.

نقطه ضعف‌های این لنز ایجاد اعوجاج بشکه‌ای در کناره‌های لنز و نداشتن تثبیت‌کننده نوری است. توجه کنید که لنز Sigma 16mm F1.4 برای برخی دوربین‌های Micro Four-Thirds کمی بزرگ است.

کد تخفیف نورنگار

مقرون‌به‌صرفه‌ترین لنز سیگما: Contemporary  Sigma 30mm F1.4

هر عکاسی نیاز به چندین لنز برای مواقع مختلف دارد. لنزهایی که دارای دیافراگم باز هستند همیشه بهترین ابزار هر عکاسی هستند. لنز 30 میلی‌متری با دیافراگم F1.4 لنزی همه‌کاره به‌خصوص برای عکاسی در نور کم و شب است.

سطح عالی وضوح، دیافراگم باز، روشنایی یکنواخت، اعوجاج بسیار جزئی و مهم‌تر از همه قیمت پایین، مهم‌ترین مزایای این لنز هستند. لنز 35MM F1.4 سیگما نسبت به همه رقبا قیمتی ارزان‌تر داشته ولی کیفیت ساخت عالی دارد.

لنز 30 میلی‌متری F1.4 DC DN Contemporary یک مدل مقرون‌به‌صرفه با سیستم نوری قدرتمند است. این لنز جزو بهترین ساخته‌های سیگماست و برای آن دسته عکاسانی است که می‌خواهند عکس‌های عالی در شب بگیرند.

به‌خصوص اگر با F2 و تنظیمات باریک‌تر عکس بگیرید، تصاویر فوق‌العاده واضحی با لنز 35MM F1.4 دریافت خواهید کرد. اگر یک دوربین بدون آینه خوب دارید و به دنبال یک لنز سریع و استاندارد هستید، این مدل تمام انتظارات شما را برآورده خواهد کرد. 30mm F1.4 DC DN Contemporary Sigma به نسبت قیمتش عملکرد بسیار خوبی دارد و بهتر است آن را در کنارتان داشته باشید.

لنز‌های سیگما دارای ساختاری محکم، کاملاً کروی، صیقلی، بدون اعوجاج و قیمت مناسب است. سیگما توانسته برای عکاسان سراسر جهان دوستی خوب و صادق باشد. لنزهای سیگما بی‌دلیل و فقط بر پایه تبلیغ و قیمت پایین به موفقیت نرسیده است. با لنزهای سیگما می‌توان بیشترین جزئیات و ظریف‌ترین شعاع نور را هنرمندانه ثبت کرد.

بیشتر مدل‌های سیگما دارای بدنه‌های خارجی غیرقابل‌نفوذ و مقاوم در برابر رطوبت و گردوغبار هستند. با چنین لنزهایی می‌توان در تندبادهای شنی و شب‌های بارانی بدون نگرانی عکاسی کرد. لنز سیگما ارزشش را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *