021-7356

بیشترین دوربین‌ها و لنزهای اجاره‌ای در سال 2022

بیشترین دوربین‌ها و لنزهای اجاره‌ای در سال 2022

بیشترین دوربین‌ها و لنزهای اجاره‌ای در سال 2022 کانن و سونی هستند که از تسلط بالایی برخوردارند.

 

شرکت Lensrentals بیشترین دوربین‌ها و لنزهای اجاره‌ای در سال 2022 را معرفی کرده است و کانن و سونی مدعی هستند جز 20 برتر لیست شده اند .

دوربین های Canon R5 و R6 به ترتیب اولین و دومین در این لیست هستند و Sony Alpha a7S III در جایگاه سوم قرار دارد.

دوربین‌های فیلمبرداری نیز در این فهرست قرار دارند، دوربین C70 Canon Cinema Camera در جایگاه چهارم قرار دارد و دوربین فیلمبرداری فول فریم سونی FX3  در بین 10 دوربین برتر قرار گرفته است.

 

بیشترین دوربین‌ها و لنزهای اجاره‌ای در سال 2022 کانن و سونی

 

بقیه 10 لنز برتر همه لنزهای Canon و Sony هستند به استثنای Canon 5D Mark IV، DSLR کلاسیک که در رتبه هشتم قرار گرفت.

شرکت Lensrentals می‌گوید: «هر سال، داده‌های اجاره‌ای خود را مرور می‌کنیم و به شما ارائه می‌دهیم که کدام محصولات برای آن سال بیشترین وسایل اجاره‌ای را داشته‌اند.

برای ما، قضاوت خوبی در مورد صنعت به نظر می رسد، زیرا ما یکی از بزرگترین خانه های اجاره ای لنز و دوربین در جهان هستیم.

این دومین سال متوالی است که Canon R5 در صدر لیست لنزرنتال قرار می گیرد. دوربین بدون آینه پرچمدار 45 مگاپیکسلی فول فریم همچنان در بین عکاسان محبوب است.

 

Red در حال افزایش

دوربین RED Komodo 6K تنها دوربینی است که توسط دو غول ژاپنی در این لیست ساخته نشده است. در ورود این دوربین کامپکت سینمایی ، این اولین باری است که RED در بین 20 فیلم برتر قرار گرفته است.

شرکت Lensrentals می‌افزاید: «این تعجبی ندارد زیرا پلتفرم‌های ویدیویی در سال اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند، زیرا یوتیوب و TikTok روند صعودی داشته‌اند و اینستاگرام روند نزولی داشته است (علی‌رغم تمرکز جدیدشان بر روی ویدیو)».

یکی دیگر از شگفتی‌ها، مقاومت در برابر استانداردهای بدون آینه است، با چندین لنز EF که نقاط خود را در بیست لنز برتر حفظ کرده‌اند، و Canon 5d Mark IV هنوز جایگاه خود را در رتبه هشتم نگه داشته است – با وجود اینکه در این مرحله بیش از شش سال سن دارد.

 

سهم بازار

اکثر اقلام قرض گرفته شده از Lensrentals تکه های شیشه هستند.

 

بیشترین دوربین‌ها و لنزهای اجاره‌ای در سال 2022

 

می‌گوید: «در حالی که ما سالانه هزاران دوربین، چراغ و لوازم جانبی اجاره می‌کنیم، لنزها هنوز هم نان ما هستند.

 

کانن اجاره‌ای‌ترین تولیدکننده دوربین است که در سال 2022 35.77 درصد از اجاره‌ها را به خود اختصاص داده است. با این حال، سونی در مقایسه با سال 2021 جایگاه خود را در این زمینه به دست آورده است.

 

بیشترین دوربین‌ها و لنزهای اجاره‌ای کانن و سونی هستند

 

شرکت Lensrentals می‌گوید: « شاهد کاهش قابل توجهی از سفارش‌ها هستیم که بلک‌مجیک و نیکون تنها دو برند دیگری هستند که بیش از 5 درصد از دوربین‌های اجاره‌ای ما را به دست آورده‌اند – هر کدام از سهم بازار سال گذشته کمی کاهش یافته‌اند».

شاید آنچه برای من شگفت‌انگیزتر بود این بود که دیدم لایکا به فروش بیشتر از فوجی‌فیلم ادامه می‌دهد، علی‌رغم اینکه فوجی‌فیلم بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر و در سبک بدنه دوربین مشابه سیستم‌های لایکا است.»

 

کانن و سونی بیشترین دوربین‌ها و لنزهای اجاره‌ای در سال 2022 هستند

کانن و سونی بیشترین دوربین‌ها و لنزهای اجاره‌ای در سال 2022

 

Canon در بازار لنز برتری بسیار سالم تری دارد، اما بار دیگر سونی در مقایسه با سال 2021 از این لنزها بهره برد.

سیگما با توسعه لنزهای پایه RF مقداری از جایگاه خود را از دست داد و نیکون همچنان به کاهش بیشتر سهم بازار خود ادامه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.