دوربین بدون‌آینه یا DSLR؟ - قسمت اولReviewed by نورنگار on Mar 19Rating: 5.0دوربین بدون آینه یا دوربین DSLR | راهنمای انتخاب سیستم دوربین-مجله نورنگاردوربین بدون آینه یا دوربین DSLR ؟ آیا دوربین های بدون آینه رقیبی کاملاً جدی برای دوربین های DSLR محسوب می شوند ؟ در این پادکست این سوال پاسخ داده‌ایم..دوربین بدون‌آینه یا DSLR؟ - قسمت اول

همانند دوربین های DSLR ، دوربین های بدون آینه هم قابلیت تعویض لنز را دارند اما همانطور که از نام آن ها مشخص است این دوربین ها فاقد سیستم مکانیکی و پیچیده حرکت اینه داخلی هستند. این بدان معنی است که بطور اصولی این دوربین ها می توانند سبک تر، کوچکتر و از لحاظ مکانیکی ساده تر از دوربین های مشابه DSLR باشند. اما هنگام استفاده کدام بهتر هستند؟ دوربین بدون آینه یا دوربین DSLR ؟

 

عکاسان حرفه ای و آماتورهایی که بطور جدی عکاسی می کنند را نمی توانید به راحتی با مزایای دوربین های بدون آینه ترغیب کنید. فقدان منظره یاب اپتیکال، کنترل های مستقیم و محدودیت انتخاب لنز در بسیاری از مدل های دوربین های بدون آینه از نظر عکاسان با تجربه نقطه ضعفی برای این دوربین ها به شمار می رود.  دراما همه چیز درحال تغییر است.

 

با گسترش تولید محدوده لنزها، انتخاب لنز مناسب برای دوربین های بدون آینه دیگر موضوعی سخت به نظر نمی رسد. همچنین ارتقاء عملکرد و کیفیت ثبت تصاویر، دوربین های بدون آینه، بسیاری از دوربین های DSLR را با قیمتی مشابه پشت سر گذاشته اند.

 

بنابراین اکنون سوال این است : آیا دوربین های بدون آینه رقیبی کاملاً جدی برای دوربین های DSLR محسوب می شوند یا به عبارتی دیگر آیا دوربین های بدون آینه بهتر از دوربین های DSLR هستند؟ در پادکست زیر به این سوال پاسخ داده‌ایم.

 

 

قسمت دوم این پادکست را اینجا گوش کنید.