دسته بندی محصولات

  • عکاسی

  • فیلمبرداری

  • نورپردازی

  • تجهیزات صدا

  • لوازم جانبی

  • لوازم جانبی موبایل

  • محصولات دست دوم

  • محصولات آموزشی

لوازم جانبی دوربین

(همه محصولات)

بوکه مصنوعی روی گوشی‌‌های اپل چطور کار می‌کند؟

تکنیک و ترفند
بوکه مصنوعی روی گوشی‌‌های اپل چطور کار می‌کند؟

شرکت اپل نسخه سیستم‌عامل iOS 10.1 را برای بررسی کارشناسان منتشر کرد که یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که برای عکاسان مهم است، یعنی مود عکاسی Portrait در آن گنجانده شده است. این مود عکاسی می‌تواند نوعی بوکه مصنوعی ایجاد کند که اپل تبلیغات وسیعی را پیرامون آن به راه انداخته است. اگرچه اپل نخستین شرکتی نیست که این بوکه مصنوعی یا نرم‌افزاری را روی عکس‌های خودش ایجاد می‌کند، اما به دلیل اعتباری که این شرکت دارد، طبیعتا کاربران بیشتری منتظر نتیجه عکس‌های آن هستند.
دوربین عکاسی iPhone 7 می‌تواند با دریافت اطلاعات از دو دوربین موجود در iPhone 7 Plus، محدوده محو پس‌زمینه عکس را در تصاویر پرتره و ماکرو، تشخیص داده و آن را به صورت نرم‌افزاری تشدید کند. نرم‌افزار عکاسی iPhone 7 Plus برای اینکار از یک “نقشه عمق میدان” استفاده می‌کند که روش آن اختصاصا توسط خود اپل ابداع شده و به نظر می‌رسد تاثیر خوبی هم دارد.
در این حالت سوژه‌هایی که نزدیک‌تر هستند کم‌تر محو می‌شوند، و روی سوژه‌هایی که از لنز دورتر هستند جلوه محو‌شدگی بیشتری اعمال می‌شود. این دقیقا همان چیزی است که ما از دوربین‌هایی با حسگر بزرگ مانند دوربین ۵D Mark IV و با لنز‌هایی با دهانه باز انتظار داریم.

[porto_content_box]بررسی دوربین آیفون ۷ پلاس را در وب‌سایت نورنگار بخوانید[/porto_content_box]

وب‌سایت معتبر MacRumors روز پیش توانسته است این آپدیت جدید اپل را استفاده کند و نحوه عملکرد آن را در ویدئوی زیر منتشر کرده است:
همان‌طور که در تصویر می‌بینید، iPhone 7 Plus می‌تواند جلوه بوکه مصنوعی را به صورت زنده روی تصویر نمایش دهد و شما می‌توانید در حین گرفتن عکس، شدت بوکه مصنوعی اپل را نسبت به سوژه کنترل کنید. علاوه بر این هر زمان که عکسی را می‌گیرید، دوربین Plus iPhone 7 هر دو نسخه عکس، یعنی نسخه اصلی و نسخه دارای بوکه مصنوعی را ذخیره می‌کند، بنابراین می‌توانید آن دو را با هم مقایسه کنید. در اینجا می‌توانید نسخه قبل و بعد از استفاده از جلوه بوکه را از دموی سایت MacRumors مشاهده کنید.

بوکه مصنوعی در گوشی اپل

بوکه مصنوعیاین وب‌سایت در ادامه برای مقایسه دقیق‌تر این جلوه با جلوه بوکه واقعی، عکس گرفته شده توسط iPhone 7 Plus را با عکس یک دوربین Sony a6300 مقایسه کرده است. اگر از هاله محو شده دور سوژه چشم‌پوشی کنیم، تفاوت این دو، دستکم در ابعاد کوچک چندان زیاد نیست و می‌توان گفت که اپل در اولین گام خود برای ایجاد جلوه بوکه در عکس‌هایش نسبتا موفق عمل کرده است. البته قطعا این بوکه، نمی‌تواند عکاسان رده متوسط را نیز قانع کند، اما باید دقت داشته باشیم که اغلب کاربران iPhone از این دوربین برای چاپ عکس در اندازه‌های بزرگ استفاده نمی‌کنند و دقت این دوربین برای عکس‌هایی که اغلب در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند کافی است. یک نکته مهم دیگر اینکه ایجاد این جلوه به هر دو دوربین پشت iPhone 7 Plus نیاز دارد و از این رو قابلیت بوکه مصنوعی روی گوشی iPhone 7 عادی کار نمی‌کند.

نویسنده : امیر یاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *