مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
اخبار عکاسیایده عکاسیتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتکنیک و ترفندچاپراهنمای انتخابمشکلات رایجمعرفی لوکیشن عکاسیویدئو/پادکست

راهنمای خرید بهترین لنزها برای دوربین های DSLR نیکون

در این مقاله انواع لنز ها را برای انواع دوربین های کراپ سنسور نیکون معرفی میکنیم که در هر بخش بهترین پیشنهاد را ابتدا معرفی و سپس دو گزینه ی دیگر یکی با قیمت مناسب و دیگری برای کسانی که قیمت برایشان مهم نیست را معرفی می کنیم.

مجموع بازدید : 4823 زمان مطالعه : 4
راهنمای خرید بهترین لنزها برای دوربین های DSLR نیکون

بهترین لنزها برای دوربین های غیر فول فریم DSLR نیکون

برای هر یک از دسته های زیر پیروز میدان را لنزی انتخاب کردیم که ترکیبی از بهترین  کیفیت و قیمت را ارائه می داد. در بیشتر موارد ، ما گزینه مناسب تری برای بودجه های کم و همچنین انتخابی را برای کسانی که میخواهند هزینه بیشتری کنند ، فراهم کرده ایم.

در این مقاله موارد زیر را بررسی خواهیم کرد :

بهترین لنز کیت جایگزین

بهترین لنز های پرایم (با فاصله کانونی ثابت)

بهترین لنزهای زوم با زاویه دید عریض

بهترین لنزهای تله فوتو زوم

بهترین لنزهای پرتره

بهترین لنزهای ماکرو

بهترین لنزهای زوم مسافرتی

بهترین لنزهای  کیت جایگزین

لنز های زوم استاندارد (کیت) دقیقاً همان چیزی هستند که به نظر می رسند –  لنزهای همه کاره و چند منظوره ای هستند که با زاویه دید نسبتاً گسترده ای شروع می شوند و به شما امکان می دهند تا فاصله کانونی که به طور مرسوم برای پرتره ها استفاده می شود ، زوم کنید.

انتخاب ما :

Sigma 17-70mm F2.8-4 DC Macro OS HSM

Sigma 17-70mm پوشش قابل توجه گسترده تر و طولانی تر ازلنز کیت زوم استاندارد 55-18 میلی متری که احتمالا با دوربین های شما همراه است ، دارد. به طور قابل ملاحظه ای ، دیافراگم بازتری ، به ویژه در انتهای  زوم ، برای کنترل بیشتر بر عمق میدان و کیفیت بهتر تصویر در نور کم ، ارائه می دهد.

همچنین موارد زیر را در نظر بگیرید:

بهترین ارزش :

Nikon AF-S DX 18-140mm F3.5-5.6G ED VR

برای کسانی که به دنبال مسافت بیشتر هستند ، لنز Nikon 18-140mm F3.5-5.6G  انتخاب بهتری است. اگرچه به اندازه سایر لنزهای این گروه سریع نیست ، لرزشگیر تصویر آن می تواند لرزش را تا 4 استاپ کاهش دهد.

اگر هزینه مطرح نباشد :

Nikon AF-S DX 16-80mm F2.8-4E ED VR

یک فاصله ی کانونی مفید اما نسبتا متوسط در طیف 24-120 میلی متر ارائه می دهد. این لنز که کیفیت ساخت خوبی دارد دستیابی به حداکثر تله فوتو را برای شارپ بودن و روشنایی فدا می کند.

بهترین لنز های پرایم (با فاصله کانونی ثابت)

لنزهای پرایم فقط یک فاصله کانونی دارند. از بین بردن پیچیدگی لنز زوم ، اغلب این لنزها را کوچکتر ، سبک تر و شارپ تر می کند ، باعث می شود نور بیشتری وارد لنز شود که در مواقع کم نور بیشتر مفید واقع می شوند.

انتخاب ما :

Sigma 30mm F1.4 DC HSM Art

Sigma 30mm F1.4 DC HSM Art دارای فاصله کانونی معادل 45 میلی متر دردوربین های DSLR APS-C نیکون است. این امر آن را به یک لنز “عادی” كلاسیك تبدیل می كند ، به این معنا كه تقریباً مشابه میدان بینایی انسان است. وضوح و کیفیت کلی تصویر بسیار عالی است و دیافراگم سریع 30 میلی متری با F1.4 بدین معنی است که در نور ضعیف بسیار مفید عمل می کند. این به شما امکان می دهد پس زمینه های محو شده زیبایی برای پرتره ها ایجاد کنید.

همچنین موارد زیر را در نظر بگیرید:

بهترین ارزش :

Nikon AF-S DX 35mm F1.8G

Nikon 35mm F1.8 یکی از بهترین لنزها با قیمت مناسب برای دوربین های DSLR APS-C  است. بسیار کوچک و سبک است ، این لنز معادل لنز “استاندارد” 52 میلی متر است.

اگر هزینه مطرح نباشد :

Nikon AF-S FX 24mm F1.8G ED

مشابه با لنز 36 میلی متر در دوربین های  DSLR APS-C  های نیکون ، این لنز 24 میلی متری به خوبی شارپ است.  کاملاً با DSLR های فول فریم نیز سازگار است ، اگر قصد دارید در آینده به فرمت FX رجوع کنید ، این لنز برایتان مفید خواهد بود.

بهترین لنزهای زوم با زاویه دید عریض

لنزهای با زاویه دید عریض اغلب برای گرفتن عکس از فضای داخلی ، مناظر و معماری مفید هستند.

انتخاب ما :

Nikon AF-P DX 10-20mm F4.5-5.6G VR

این یک لنز زوم با زاویه دید عریض و قیمت مناسب می باشد که دامنه فاصله کانونی معادل 15-30 میلی متر را پوشش می دهد. لنزهای روشن تر (دیافراگم بازتر) هم در دسترس هستند ، اما ترکیبی از اندازه و وزن کم، وضوح خوب و لرزشگیر اپتیکال تصویر باعث می شود که  این لنز 20-10 میلی متری لنز های دیگر را به ویژه در مورد قیمت شکست دهد.

همچنین موارد زیر را در نظر بگیرید:

بهترین ارزش :

Sigma 10-20mm F3.5 EX DC HSM

 

Sigma 10-20mm F3.5 مدتی است که به بازار عرضه شده است اما از نظر اپتیکال هنوز هم چشمگیر است و اگر کمی بزرگ بودن آن برایتان مهم نیست ارزش خریدن را دارد.

اگر هزینه مطرح نباشد :

Sigma 8-16mm F4.5-5.6 DC HSM

برای میدان دید وسیع تر ، دامنه  Sigma 8-16mm که معادل 24-12 میلی متر است ، می تواند بسیار مفید باشد. فقط باید مراقب عنصر بزرگ جلویی آن باشید چون نمی توانید یک فیلتر محافظ اضافه کنید.

بهترین لنزهای تله فوتو زوم

لنزهای تله فوتو با بزرگنمایی نسبتاً کم شروع شده و  در ادامه به شما امکان بزرگنمایی بیشتر را می دهد تا بتوانید قاب خود را با سوژه های دورتر پر کنید.

انتخاب ما :

Nikon AF-P DX Nikkor 70-300mm F4.5-6.3G VR

این لنز یک قدم بالاتر از لنز زوم 200-55 میلی متر است که گاهی اوقات با DSLR های ارزانتر نیکون همراه است. فاصله کانونی آن معادل با 450-105 میلی متر است ، مسافت بیشتر قابل توجه بوده و اضافه کردن کاهش لرزش نوری (VR) گرفتن تصاویر شارپ در فاصله کانونی بلند را آسان تر می کند.

همچنین موارد زیر را در نظر بگیرید:

بهترین ارزش :

Tamron SP 70-300mm F4-5.6 Di VC USD

این لنز در واقع کمی گران تر از انتخاب کلی ما است ، اما کیفیت ساخت و کارایی خوبی را ارائه می دهد. همچنین  اگر در آینده تصمیم به تغییر دوربین خود دارید ، می توان از آن در مدلهای FX فول فریم نیکون استفاده کرد.

اگر هزینه مطرح نباشد :

Tamron 70-210mm F4 Di VC USD

اگر کمی بیشتر هزینه کردن برایتان مشکلی ندارد ، Tamron 70-210mm F4 Di VC USD عملکرد عالی و حداکثر دیافراگم مداوم در F4 را ارائه می دهد. این لنز به خوبی ساخته شده و نسبت به آب و هوا مقاوم است و با دوربین های فول فریم نیز همانند  DSLR  APS-C  سازگار است.

بهترین لنز های پرتره

شما چه عکس های غیر رسمی بگیرید چه عکاسی زنده از عروسی ، یک لنز پرایم سریع با فاصله کانونی متوسط ضروری است.

انتخاب ما :

Nikon 50mm F1.4G

Nikon 50mm F1.4G یک لنز بسیار عالی است ، تا آنجا که هنوز هم لنز تست استاندارد ما در Dpreview برای همه دوربین های DSLR  APS-C   نیکون است. این لنز کوچک است و نسبت به قیمتی که ارائه می دهد مقرون به صرفه است. احتمالا فاصله کانونی آن کمی برای پرتره های کلاسیک کوتاه است.

همچنین موارد زیر را در نظر بگیرید:

بهترین ارزش :

Nikon 50mm F1.8G

خریدن Nikon 50mm F1.8G یک راه مقرون به صرفه برای امتحان کردن لنز های پرایم است. فاصله کانونی کمی کوتاهتر ازاندازه ی ایده آل برای پرتره های کلاسیک سر و شانه است ، اما این مشکل با برداشتن نیم قدم به عقب برطرف می شود.

اگر هزینه مطرح نباشد :

Nikon 85mm F1.8G

لنز Nikon 85mm F1.8 تقریباً فاصله کانونی معادل 128 میلی متر را در دوربین های APS-C ارائه می دهد و این یک انتخاب عالی برای پرتره های با فریم بسته است. شاید به اندازه لنزهای وایدتر 50 میلیمتری انعطاف پذیر نباشد ، اما همراه با 50mm F1.8 یک جفت عالی را ایجاد می کنند.

بهترین لنزهای ماکرو

لنزهای ماکرو به شما امکان می دهند خیلی نزدیک روی سوژه های کوچک فوکوس کنید ، که برای عکس گرفتن از گل یا حشرات  بسیار مفید است.

انتخاب ما :

Nikon AF-S Micro-Nikkor 60mm F2.8G ED

این لنز با نسخه ای به روز شده از یکی از محبوبترین لنزهای نیکون است. این لنز کیفیتی عالی در عکاسی کلوزآپ و مصارف عمومی ارائه می دهد. در دوربین های APS-C ، این لنز نه خیلی واید و نه خیلی تله بوده و انعطاف خوبی را هنگام کادربندی در اختیار کاربر قرار می دهد.

همچنین موارد زیر را در نظر بگیرید:

بهترین ارزش :

Nikon AF-S DX Micro-Nikkor 40mm F2.8

Nikon DX 40mm F2.8 به طور خاص برای DSLR  APS-C  طراحی شده است ، و فاصله کانونی معادل 60 میلی متر را ارائه می دهد. قابلیت گرفتن تصاویر کلوزآپ با کیفیت بالا دارد و برای استفاده ی روزمره به اندازه ی کافی سبک است.

اگر هزینه مطرح نباشد :

Nikon AF-S DX Micro-Nikkor 85mm f/3.5G ED VR

این لنز بسیار پرهزینه تر است اما یک قدم در وضوح جلوتر است و قابلیت لرزشگیر آن به کاهش لرزش دوربین کمک می کند. طول کانونی موثرتر آن معادل 128 میلی متر است که به شما امکان می دهد تا از سوژه های نا آرام ماکرو کمی بیشتر فاصله بگیرید.

بهترین لنزهای زوم مسافرتی

لنز های زوم مسافرتی مانند لنز های کیت زوم هستند اما مقدار بیشتری زوم میشوند. شما با یک میدان دید باز شروع می کنید ، اما می توانید تقریباً به اندازه بسیاری از لنزهای تله فوتو بزرگنمایی کنید. استفاده از این لنز راحت است ، اما این لنزها تمایل دارند نور کمتری را به خود وارد کنند ، بنابراین در شرایط کم نور چندان مفید نیستند ، و ممکن است همیشه شارپ ترین نتیجه را به شما ندهند.

انتخاب ما :

Tamron 18-400mm F3.5-6.3 Di II VC HLD

با ارائه فاصله کانونی معادل 600-27 میلی متر ، Tamron 18-400mm F3.5-6.3 Di II VC HLD تقریباً همه کاره است. لنزهای با وضوح بیشتر (و کوچکتر) در دسترس هستند که قسمتهای مختلف دامنه بزرگنمایی آن را پوشش می دهند ، اما این لنز یک لنز متعادل  برای یک لنز همه کاره است.

همچنین موارد زیر را در نظر بگیرید:

بهترین ارزش :

Sigma 18-300 F3.5-6.3 DC Macro OS HSM

این یک لنز واید با یزرگنمایی گسترده است که پوششی معادل 450-27 میلی متر دارد. اگر به قابلیت تله فوتوی اضافی 400-18 میلی متری تامرون نیازی ندارید ، این لنز کم هزینه تر می تواند یک انتخاب عالی باشد.

اگر هزینه مطرح نباشد :

Nikon AF-S DX 18-300 F3.5-5.6G ED VR

فاصله کانونی این لنز یک نقطه میانه خوب بین پیشنهادات Tamron و Sigma است ، فاصله کانونی موثری بین 450-27 میلی متر را پوشش می دهد و از نظر اپتیکال یک نقطه بالاتر از لنز کیت شماست. همچنین کاهش لرزش به تثبیت تصاویر در انتهای زوم کمک می کند.

 

 

برای اطلاع از اخبار، تخفیفات و آموزش‌های تولید محتوا، عکاسی، فیلمبرداری، نورپردازی و ... ایمیل خود را وارد کنید.

همچنین یک کوپن تخفیف برای خرید از سایت نورنگار برای شما ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.