دسته بندی محصولات

  • عکاسی

  • فیلمبرداری

  • نورپردازی

  • تجهیزات صدا

  • لوازم جانبی

  • لوازم جانبی موبایل

  • محصولات دست دوم

  • محصولات آموزشی

لوازم جانبی دوربین

(همه محصولات)

12 نکته برای عکاسی از بچه ها

تکنیک و ترفند
12 نکته برای عکاسی از بچه ها

1- همانطور که هستند از آن‌ها عکاسی کنید

زیبایی عکاسی از بچه ها در این است که به همان شکلی که هستند از آنها عکس بگیرید. در بعضی مواقع بهترین عکس‌ها در همین حالت‌ها گرفته می‌شود. برخی از بزرگسالان به دنبال ژست‌های خاصی هستند که برای عکاسی از بچه ها کار آنچنان درستی نیست. اگر می‌خواهید عکس طبیعی و واقعی داشته باشید بهتر است کودکان را به حال خود بگذارید و احساسات مصنوعی در آنها ایجاد نکنید.

كودكان معمولاً احساسات خود را جعل نمی‌کنند و اين باعث می‌شود كه پرتره‌های آنها نیز از هم متمايز شود. برای اینکه این احساسات را در لحظه ثبت کنید باید در تمام لحظات آماده باشید، زیرا کودکان زمانی که لبخند می‌زنند و یا بازی می‌کنند بهترین زمان برای عکس‌برداری است.

2- در حین عکس‌برداری آن‌ها راهنمایی نکنید

عکاسی از بچه ها

بهتر است در زمان عکاسی از راهنمایی کردن و یا دستور دادن به کودکان دست بردارید و آنها را به حال خود بگذارید. اگر هر لحظه به آنها دستور دهید که در چه حالتی قرار بگیرند کودک فکر می‌کند کار اشتباهی انجام می‌دهد، در نتیجه در عکس‌های بعدی خیلی خوب نخواهند شد.

جشنواره عکس نورنگار

3- به زبان آنها صحبت کنید

مهم‌ترین نکته در عکاسی کودکان برقرار کردن ارتباط با آنها است. این به معنای تعامل با کودک، درخواست و استفاده از ایده‌های آنها است. صحبت کردن با بچه‌ها شاید در وهله اول سخت به نظر بیاید ولی می‌تواند در نتیجه عکاسی مفید باشد. بهتر است در مورد مسائلی که کودکان دوست دارند با آنها صحبت کنید.

النا پاراکوا از احساسات رایان می‌گوید: ” وقتی من برای اولین بار با او دیدار کردم. از کودک خواستم که مرا به اتاق خواب خود ببرد و اسباب‌بازی‌ها و کتاب‌های مورد علاقه خودش را نشان دهد و ما مدتی در مورد آنها باهم صحبت کردیم.

به این ترتیب من از آنچه که او از آن لذت می‌برد آگاهی پیدا کردم و می‌توانستم از آنها در حین عکس‌برداری استفاده کنم. من با استفاده از چیزهایی که در مورد وی فهمیدم توانستم عکسی تهیه کنم که احساسات کودک در آن به طور واضح دیده می‌شد.”

[relatedpost post=”140214″]

4- صادق باشید

النا عکاس مشهور می‌گوید: “زمانی که می‌خواهم وقت خودم را صرف عکاسی از بچه ها کنم، همانند کودکان رفتار می‌کنم و به بازی و شوخی با آنها می‌پردازم. همچنین برای اینکه به آنها نزدیک شوم و با من احساس راحتی داشته باشند به آواز خواندن می‌پردازم. تمام این کارها برای این است که بچه‌ها به دوربین بدون هیچ استرسی نگاه کنند.

5- پایین‌تر از افراد بایستید

عکاسی از بچه ها

در زمان عکس‌برداری باید بدانید در چه موقعیتی قرار بگیرید. زمانی که می‌خواهید از بزرگسالان عکس‌برداری کنید معمولاً به صورت هم سطح و یا بالاتر از آنها قرار دارید، در نتیجه باید زاویه مناسبی را انتخاب کنید. همچنین برای تصویربرداری از کودکان بهتر است بر روی زمین بنشینید تا عکس‌های باکیفیت‌تری بگیرید، با این کار می‌توانید ارتباط هرچه بهتری با کودکان برقرار کنید.

6- کودکان را خسته نکنید

عکاسی از بچه ها یک تجربه عالی و به یادماندنی برای هر عکاسی است. برای اینکه بتوانید از زمان خود بهترین استفاده را ببرید، نباید وقت خود را برای نگاه کردن به دوربین و تجهیزات خود کنید. در نهایت کودکان بعد از زمان کوتاهی از ایستادن در یک مکان خسته می‌شوند و محیط را ترک می‌کنند، در نتیجه عکاس باید تمام وقت خود را صرف عکاسی کند.

عکاس حرفه‌ای باید از تجهیزات خود آگاهی کامل داشته باشد و بداند چگونه یک عکس باکیفیت بگیرد. همچنین باید در هر لحظه آماده باشد تا بتواند عکس مورد نظر خود را بگیرد. سرعت عمل عکاس مهم‌ترین اصل در عکاسی است و باید این حرکت را تقویت کنند. کودکان همیشه در حال حرکت هستند و از یکجا ماندن کلافه می‌شوند، در نتیجه عکاس باید سرعت عمل بالایی داشته باشند تا بتواند عکس مورد نظر خود را بگیرد. عکاس حرفه‌ای می‌تواند در لحظه‌های کوتاه عکس‌های بی‌نظیری بگیرد.

7- استفاده از نور طبیعی در یک محیط طبیعی

عکاسی از بچه ها

استفاده از استودیوهای عکاسی می‌توانند برای هر عکاسی نگران کننده باشد. به طور کلی توصیه می‌شود از استودیوها استفاده نکنید مگر اینکه کار تجاری باشد. برای شروع کار بهتر است از فضاهای باز و مکان‌های آرام شروع کنید که نور و سایه‌ها به طور کاملاً متوازن در کنارهم قرار گرفته‌اند.

هاردیک عکاس مشهور آمریکایی می‌گوید: “من همیشه نور و محیط طبیعی (در یک پارک یا خانه) را ترجیح می‌دهم، زیرا معتقدم احساسات خام کودکان باید در نور خام به تصویر کشیده شود.”

برخی از عکاسان از نور طبیعی برای ایجاد سبک امضای خود استفاده می‌کند. بیشتر کودکان صبر ندارند تا شما تنظیمات نورپردازی خود را انجام دهید، بنابراین از چراغ‌های استودیویی استفاده نکنید. تقریباً بهتر است برای عکاسی از کودکان از نور طبیعی استفاده کنید و بهترین مکان فضای بیرون است. البته برای عکس‌های معمولی خانه بهترین مکان است و می‌توانید در طول روز عکس‌های مختلف تهیه کنید. ولی اگر به دنبال عکس‌های رویایی و بی‌نظیر هستید فضای بیرون بهترین راه برای این هدف است.

[relatedpost post=”146994″]

8- استفاده از دیافراگم‌های مختلف برای تاثیرگذاری بیشتر

انتخاب دیافراگم مناسب برای عکاسی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که قبل از تصویربرداری باید انجام دهید. دیافراگم کوچک‌تر از F2برای گرفتن عکس‌های عالی مناسب نیست. برای عکس گرفتن از کودکان باید از دیافراگم بالاتری نسبت به بزرگسالان استفاده کنید، زیرا آنها بیشتر از بزرگسالان حرکت می‌کنند. لنز 85 میلی‌متر گزینه خوبی برای دوربین است و با استفاده از آن می‌توان عکس‌های بی‌نظیری از کودکان گرفت. همچنین برای افزایش کیفیت می‌توانید از لنزهای 70-200mm ، f 2.8  از Canon یا Nikon استفاده کنید.

9- با خانواده و دوستان تمرین کنید

تمام عکاسان می‌توانند از پرتره فرزند خود درآمد کسب کنند، برای این کار باید روی این هدف سرمایه‌گذاری کنند. عکاسان مشهور پیشنهاد کرده‌اند سال‌ها در خانه بمانید و با بچه‌ها و دوستان خود کار کنید، تا بتوانید مهارت خود را افزایش دهید. با این کار یاد می‌گیرید چگونه با کودکان صحبت و کار کنید ولی این کار به زمان و صبر نیاز دارد.

10- از قدرت کلمات به آسانی نگذرید

عکاسی از بچه ها

هنگامی که شروع به ساخت نمونه کارها کردید، به قدرت کلمه‌ها پی خواهید برد. رسانه‌های اجتماعی می‌توانند در این زمینه بسیار مفید باشند، مثلاً یک مادر خوشحال همیشه درباره عکس‌ها صحبت می‌کند و آنها را به دوستانش نشان می‌دهد، شما می‌توانید از این موضوع استفاده لازم را ببرید. حتی می‌توانید برای تبلیغات کارهای خود از عکس‌های مشتریان استفاده کنید، ولی قبل از آن باید رضایتشان را دریافت کنید.

11- گرفتن اجازه

به یاد داشته باشید برای عکاسی از کودکان باید نکات اخلاقی را رعایت کنید، زیرا مردم نسبت به این کار حساس هستند. وقتی می‌خواهید از بچه‌ها عکس بگیرید اجازه و حضور یکی از والدین لازم است. در این زمان از والدین درخواست کنید فاصله خود را از کودکان حفظ کنند تا بدون حواس‌پرتی و آزادی عمل کار خود را به درستی انجام دهید.

اگر تصمیم گرفتید از کودکان در خارج از خانه عکس بگیرید کار شما کمی دشوارتر می‌شود، اما باید احتیاط کنید. بنابراین اگر کودکی را دیدید که دوست داشتید از او عکس بگیرد، قبل از شروع به عکس‌برداری باید از سرپرست وی مؤدبانه درخواست کنید. همچنین قبل از انتشار عکس کودک اجازه والدین لازم است.

[relatedpost post=”119389″]

کد تخفیف نورنگار

12- از عکاسی لذت ببرید

عکاس از بچه ها باید عاشق تعامل و صحبت با کودکان باشد، تا بتواند بهترین عکس‌ها را تهیه کند. زمانی که عکاس از کار خود لذت ببرد کودک نیز در کنار او احساس آرامش و راحتی خواهد داشت. در نتیجه عکس‌هایی که به این صورت گرفته می‌شود دارای روح و زیبایی خاصی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *