021-7356

عکاسی از زیورآلات با گوشی موبایل به سادگی امکان پذیر است

عکاسی از زیورآلات با گوشی موبایل به سادگی امکان پذیر است

بهترین گوشی موبایل برای عکاسی همان گوشی موبایلی است که اکنون در اختیار دارید و نیازی نیست که از بهترین دستگاه‌های بازار برای عکاسی استفاده کنید. در این مقاله ما نکاتی درباره آموزش عکاسی را برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به عکاسی از جواهرات با موبایل بپردازید؛ با ما همراه باشید:

1- جواهرات را روی میز قرار دهید

قرار دادن جواهرات در طول مدت عکاسی روی یک میز باعث خواهد شد انعطاف‌پذیری کامل برای ثبت عکس‌های موردنظر خودتان را داشته باشید. برای مثال در صورتی که بخواهید از یک گردنبند به صورت کامل با تمامی جزئیات ریز و درشت آن عکاسی کنید، کافی است آن را به صورت تخت روی میز قرار دهید و از زاویه بالا از آن عکاسی کنید.

علاوه بر این، سطوح تخت و صاف مثل سطح روی میز، باعث خواهد شد که با یک زاویه صاف عکاسی کنید و از کج شدن زاویه جلوگیری خواهد کرد. در صورتی که یک عکس با زاویه کج بگیرید باید زمانی را برای ادیت عکس مورد نظر خود صرف کنید زیرا نگاه کردن به عکس‌هایی که کج هستند باعث ایجاد احساس ناخوشایندی در مخاطب خواهد شد.

2- استفاده از سه پایه را جدی بگیرید.

 

عکاسی از جواهرات با موبایل

برخی از گوشی‌های هوشمند از سیستم لرزشگیر داخلی استفاده می‌کنند اما این سیستم ممکن است محدودیت‌هایی داشته باشد و نیاز باشد که شما از تجهیزاتی مثل سه پایه برای کاهش لرزش استفاده کنید.

سه پایه به شما کمک می‌کند لرزش دست هنگام عکاسی را از بین ببرید ، و براحتی روی سوژه فوکوس کنید . برای انتخاب سه پایه مناسب برای عکاسی از جواهرات با موبایل کیفیت و طول پایه‌های سه پایه، مواد به کار رفته برای ساخت آن و هدی که می‌توانید دوربین را روی آن قرار دهید به دقت بررسی کنید.

برخی از سه پایه‌های موجود در بازار قابلیت‌های دیگری دارند که باعث خواهد شد دلایل دیگر لرزش دوربین تا حدود زیادی برطرف شوند. برای مثال برخی از سه پایه‌های عرضه شده برای آیفون یک تریگر بلوتوث جداشدنی هم به همراه دارند. تجهیزاتی از این قبیل به شما این اطمینان را خواهند داد که گوشی موبایل شما ثابت باقی خواهد ماند و فاکتورهای خارجی که باعث تاری تصویر خواهند شد هیچ تاثیری روی آن‌ نخواهند داشت.

[relatedpost post=”124196″]

3- منبع نور

برای عکاسی از جواهرات با موبایل نور نرم (دیفیوز شده) بهترین منبع نور ممکن است. این نوع نور به صورت یکدست اطراف سوژه پخش خواهد شد و به شما کمک خواهد کرد بازتاب نور و سایه‌های سخت را حذف کنید. البته نیازی نیست خیلی در مورد منابع نوری که استفاده می‌کنید وسواس داشته باشید. در صورتی که به نور نرم دسترسی نداشتید، بهترین منبع نور از لحاظ بودجه، نور طبیعی است.

 

عکاسی از جواهرات با موبایل

 

لوازم خودتان را در کنار پنجره‌ی اتاق نشیمن قرار دهید تا بیشترین نور ممکن وارد کادر تصویر شود. بهترین نقطه‌ی منزل خودتان را از لحاظ نور پیدا کنید و از این نقطه به عنوان مکان پیشفرض برای عکاسی استفاده نمائید. همچنین می‌توانید لایت باکس‌های مخصوص عکاسی از جواهرات را بخرید، اجاره کنید و یا خودتان بسازید. این وسیله، برای عکاسی خیلی مناسب است و با نور نرمی که دارد به شما اجازه می‌دهد که در هر زمانی از روز به عکاسی از جواهرات با موبایل بپردازید.

انواع سه پایه های موبایلی با تنوع متفاوت 

[relatedpost post=”113987″]

4- مراقب قابلیت‌های زوم و فوکوس گوشی خود باشید

عکس‌های فوکوس نشده از جواهرات روش بسیار خوبی برای این است که به مشتری بگوئید به شهرت برند خودتان هیچ اهمیتی نمی‌دهید. این نوع تصاویر خیلی نامرتب هستند و باعث خواهند شد مصرف کننده به کیفیت محصولات شما شک کند بنابراین به هیچ عنوان از عکس‌های جواهرات بی کیفیت استفاده نکنید.

در صورتی که از آیفون برای عکاسی از جواهرات با موبایل استفاده می‌کنید، با لمس صفحه می‌توانید تعیین کنید که دوربین روی چه نقطه‌ای فوکوس کند. با این کار مطمئن خواهید شد یک جفت گوشواره‌ی فوکوس نشده در مقابل یک پس زمینه‌ی واضح و شفاف ندارید.

استفاده از عکس‌های جواهرات فوکوس نشده باعث خواهد شد مشتری از سایت شما خارج شود و به سایت رقیب مراجعه کند. همیشه به یاد داشته باشید که از فاصله‌ی 1 تا 2 متری از جواهرات عکاسی کنید و از دوربینی استفاده کنید که تنظیمات دیافراگم مناسبی داشته باشد.

علاوه بر این برای گرفتن عکس‌های جذاب از جواهرات مخاطب باید جزئیات محصولی که قصد خرید آن را دارد را بدون مطالعه‌ی توضیحات محصول مشاهده کند. عکاسی از جواهرات به خاطر اینکه ابعاد آن معمولا خیلی کوچک است کار سختی است. شما برای اینکه توجه مخاطب را به محصول خودتان جلب کنید باید از فاصله‌ی نزدیک‌تری از محصول خودتان عکاسی کنید.

[relatedpost post=”128207″]

عکاسی از جواهرات با موبایل

استفاده از لنزهای اکسترنال برای موبایل، کلید حل این مشکل و ثبت عکس‌های واضح از جواهرات است.

[relatedpost post=”113987″]

5- تمرین کافی داشته باشید

مهم‌ترین نکته در مورد عکاسی از جواهرات با موبایل این است که به اندازه‌ی کافی تمرین داشته باشید. به صورت روزمره از جواهرات عکاسی کنید. هزاران عکس مختلف بگیرید و در صورتی که پس از چند بار تمرین به نتایج دلخواه خود نرسیدید، ناامید نشوید. جواهرات یک سوژه‌ی چالش برانگیز است اما قبل از اینکه بتوانید یک عکس موفق بگیرید باید چند عکس ضعیف هم داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.