021-7356

مراقبت از تجهیزات عکاسی در سفر

4 سال پیش - زمان مطالعه : 18 دقیقه

مراقبت از تجهیزات عکاسی در سفر

ارزیابی خطرات در سفر

در مورد حفاظت از تجهیزات عکاسی در سفر مهم‌ترین موضوع ارزیابی خطرات موجود است. خطرات مربوط به سفر تا حدود زیادی به اینکه به چه جایی سفر می‌کنید بستگی دارد. برخی مکان‌ها نسبت به برخی دیگر خطرناک‌تر هستند. در صورتی که در کشورهای پیشرفته مثل کانادا و آمریکا سفر می‌کنید، انجام تحقیقات و بررسی خطرات جایی که به آن سفر می‌کنید خیلی ساده است. هزاران پایگاه داده تحقیقی و آماری وجود دارد که شما می‌توانید به صورت آنلاین به آن‌ها دسترسی داشته باشید و حتی در مورد برخی جرایم خاص در شهرهای کوچک اطلاعات کسب کنید. اما متاسفانه دستیابی به این اطلاعات در کشورهای دیگر خیلی سخت است و یا اطلاعات به دست آمده اصلا قابل اعتماد نیستند. بنابراین شما باید در صورت سفر به چنین کشورهایی تمام تلاش‌های خودتان را برای مراقبت از تجهیزاتی که دارید به کار ببرید.

در عین حال اعتماد کردن به آمار و سوابق جرم و جنایت قبلی منطقه لزوما بهترین روش برای ارزیابی خطرات نیست. مکان‌های زیادی وجود دارند که کاملا برای سفر ایمن هستند اما در عین حال آمار جرم و جنایت در آن‌ها خیلی بالا است. برای مثال برخی کشورهای آمریکای جنوبی و اروپا در صورتی که فقط به آمار جرم و جنایت آن‌ها نگاه کنید به شدت خطرناک هستند. با این وجود در صورتی که بدانید در طول سفر باید چه کارهایی انجام دهید و چگونه از وسایل و تجهیزات خودتان مراقبت کنید، این کشورها که در ابتدا خیلی غیرایمن به نظر می‌رسیدند به مقصد اول گردشگری شما تبدیل خواهند شد.

اجازه ندهید اعداد تعیین کنند که باید به کجا سفر کنید و به کجا سفر نکنید. همچنین توصیه می‌کنم در مورد امنیت به تلویزیون و رسانه‌های دیگر اعتماد نکنید. رسانه‌های جمعی از تکنیک‌های وحشت استفاده می‌کنند و همه‌ی ما شاهد خونریزی و عملیات تروریستی در سراسر جهان هستیم. به همین خاطر فکر می‌کنیم خانه‌ی خودمان امن‌ترین جای جهان است. در حالی که در واقعیت اینگونه نیست.

حفاظت از تجهیزات در سفر

برای مثال من به چندین کشور آسیایی و خاور میانه‌ای مثل اردن و ترکیه سفر کرده‌ام و کاملا در این کشورها احساس امنیت کرده‌ام. حتی بیشتر از برخی نقاط در شهر خودم. اما در صورتی که قرار بود فقط به اخبار گوش کنم چیزهایی در مورد اینکه این کشورها امن نیستند و نباید زندگی خودم را با سفر به این کشورها به خطر بیاندازم می‌شنیدم. درست است که برخی کشورها مثل عراق، سوریه و کشورهای آفریقایی به دلیل جنگ و درگیری‌های منطقه‌ای برای سفر مناسب نیستند اما در عین حال برخی از کشورهایی که سفر به آن‌ها خیلی خطرناک انگاشته می‌شود اغلب اوقات برای سفر کاملا مناسب هستند. شما فقط باید بدانید که به چه نقاطی باید مراجعه کنید و از رفتن به برخی نقاط (به خصوص در شب) خودداری کنید.

مکزیک از لحاظ خطرناک بودن برای سفر معمولا اولین کشور جهان است اما با این وجود تعداد زیادی شهر و اقامتگاه توریستی دارد که کاملا امن هستند. فقط باید مراقب خطرات احتمالی و درگیری‌ها باشید و مخاطرات سفر خودتان را با دقت ارزیابی کنید. اما نباید شانس سفر و عکاسی از برخی از زیباترین کشورهای دنیا را فقط براساس اخباری که از تلویزیون دریافت می‌کنید از دست بدهید.

آمیخته شدن با بقیه؛ توریست نباشید

زمانی که به کشورهای خارجی سفر می‌کنید، آخرین چیزی که می‌خواهید این است که مثل یک توریست گم شده به نظر برسید. هرچقدر که بیشتر با محیط هماهنگ شوید، از لحاظ امنیتی و اقتصادی بهتر است. زمانی که مثل یک توریست پولدار به نظر می‌رسید، همیشه مورد سوء استفاده قرار خواهید گرفت. خیلی از جاها پول بیشتری از شما می‌گیرند زیرا افراد محلی می‌دانند که می‌توانند از شما سوء استفاده کنند. چانه زدن در بازار و یا با راننده تاکسی‌ها را فراموش کنید. حتی در صورتی که از لحاظ ظاهری یا رنگ پوست هم مثل یک توریست به نظر نرسید، روشی که لباس می‌پوشید هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. از پوشیدن کفش، دستبند، گوشواره، حلقه یا گردنبندهای گران قیمت خودداری کنید. این وسایل اهداف خیلی آسانی هستند. در واقع شما باید تمامی جواهرات خودتان را در زمان سفر خارجی در منزل بگذارید.

همچنین از پوشیدن لباس‌هایی مثل شلوار جین، تی شرت، کفش کتانی خودداری کنید و به هیچ وجه شلوارک یا دمپائی لا انگشتی نپوشید. لباس‌هایی بپوشید که افراد محلی می‌پوشند. با توجه به تعداد زیاد عکس‌هایی که هر روزه در سطح اینترنت به اشتراک گذاشته می‌شود، جستجوی تصویری خیلی آسان است و شما به راحتی می‌توانید لباس‌هایی که توسط افراد مقصد مورد نظر شما پوشیده می‌شود را پیدا کنید.

[relatedpost post=”85275″]

یادگیری کلمات کلیدی در زبان محلی

حفاظت از تجهیزات در سفر

صرف نظر از اینکه به چه کشوری سفر می‌کنید، یادگیری چند کلمه‌ی مهم به شما کمک زیادی خواهد کرد و این امکان را به شما می‌دهد که خیلی راحت‌تر به حفاظت از تجهیزات خودتان در سفر بپردازید. معمولا افراد محلی از اینکه یک توریست به زبان آن‌ها صحبت کند استقبال می‌کنند. اگر اهالی کشوری که قصد سفر به آن را ندارید به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند، یک فرهنگ لغت جیبی کوچک به همراه داشته باشید و از آن برای مکالمات خودتان کمک بگیرید. بهتر است چند کلمه کلیدی و مهم مثل سلام، خداحافظ، بله، نه، چقدر و… را یاد بگیرید. یادگیری کلماتی که برای خوشامدگویی مورد استفاده قرار می‎‌گیرند، صرف نظر از اینکه قصد سفر به چه مکانی را دارید خیلی مهم است و مطمئنا به شما خیلی کمک خواهد کرد.

برای مثال در صورتی که به کشورهای عربی سفر کنید، به زبان آوردن سلام علیکم باعث خواهد شد که بلافاصله فرد مورد نظر با علیکم سلام به شما پاسخ دهد. در این حالت مطمئن خواهید شد که او به شما گوش می‌دهد. این موضوع برای تمامی کشورها و زبان‌های دیگر نیز صدق می‌کند. اصول ابتدایی را یاد بگیرید و داخل خیابان آن‌ها را تمرین کنید زیرا کمک زیادی به شما خواهند کرد.

ابتدا کیف پول و مدارک خودتان را ایمن کنید

همیشه و قبل از هر چیز از ایمن بودن مدارک و کیف پول خودتان مطمئن شوید. بدون آن‌ها شما هیچ پولی نخواهید داشت و نمی‌توانید دوباره به خانه برگردید. این بدین معنی است که شما نباید این وسایل را داخل کیف دوربین و یا جاهای دیگری که امکان دزدیده شدن آن‌ها به راحتی وجود دارد نگه دارید. بهتر است پاسپورت و کیف پول خودتان را به صورت جدا از هم نگه دارید تا در صورتی که یکی از آن‌ها دزدیده شد شما دیگری را در اختیار داشته باشید. در صورتی که قصد دارید به سفر خارجی بپردازید سعی کنید یک هتل یا آپارتمان خوب بگیرید که به شما گاو صندوق می‌دهد و می‌توانید مدارک و اشیاء با ارزش خودتان را در آن نگه دارید.

در صورتی که پلیس یا مقامات امنیتی از شما پاسپورت خواستند می‌توانید به آن‌ها بگوئید که پاسپورت را داخل هتل جا گذاشته‌اید و به جای آن یک مدرک شناسایی دیگر ارائه کنید. همچنین هیچوقت مقادیر زیادی پول نقد با خودتان حمل نکنید و بیشتر از کارت‌های اعتباری استفاده کنید. در صورتی که این کار را انجام دهید امکان دزدیده شدن پول‌های نقد شما کمتر خواهد شد و حتی در صورتی که کیف پول شما را بدزدند می‌توانید کارت اعتباری خودتان را باطل کنید.

آخرین چیزی که دوست دارید دزدیده شود پاسپورت شما است. بنابراین همیشه مطمئن شوید قبل از اینکه به محل اقامت خودتان برسید، آن را داخل یک مکان امن قرار دهید. دزدها معمولا اهمیتی به پاسپورت شما نمی‌دهند و به همین خاطر اگر آن را پیدا کنند به احتمال زیاد به آن دست نمی‌زنند اما در صورتی که پاسپورت در کنار اشیاء با ارزش دیگری باشد مطمئنا دیگر نمی‌توانید آن را ببینید.

بهترین مکان برای نگه‌داری کیف پول

حفاظت از تجهیزات در سفر

در زمان سفر به هیچ عنوان نباید کیف پول خودتان را روی میز یا هرجای دیگری قرار دهید. در صورتی که از محیط اطراف خودتان مطمئن نیستید، همیشه بهتر است که کیف پول خودتان را حتی در صورت ایجاد ناراحتی، داخل جیبتان قرار دهید. بهترین جا برای نگه داشتن کیف پول جیب‌های جلو است. گذاشتن کیف پول داخل جیب عقب و یا جیب کت اصلا ایده خوبی نیست زیرا دزدها به راحتی می‌توانند این جیب‌ها را بزنند (به خصوص در اتوبوس‌ها و قطارهای شلوغ). همچنین مطمئن شوید که جیب‌های جلوی شما هم خیلی گشاد نیستند. در صورتی که یک نفر می‌تواند بدون اطلاع شما دستش را داخل جیبتان کند و کیف شما را بدزدد باید یک شلوار جدید بخرید.

در زمان حمل کوله‌پشتی، می‌توانید کیف پول را داخل جیب پشتی خودتان قرار دهید زیرا این جیب قابل دیدن نیست و کوله پشتی هم روی کیف پول را می‌پوشاند. در این حالت دسترسی به آن برای دزدها خیلی سخت است اما در صورتی که کوله پشتی ندارید، بهتر است همانطور که اشاره کردیم، کیف پول خودتان را داخل جیب‌های جلویی قرار دهید. کیف‌های کمری که به کمربند شلوار شما متصل می‌شوند همیشه ایده خیلی بدی هستند و به همین خاطر سعی کنید تا جای ممکن از آن‌ها استفاده نکنید.

پول نقد را کنار کیف پول نگه ندارید

در زمان سفر همیشه بهتر است پول نقدی که به همراه دارید را در یکی دیگر از جیب‌های خودتان داشته باشید و کیف پول و کارت اعتباری خودتان را هم داخل جیب دیگر قرار دهید. در این صورت اگر هدف زورگیرها قرار بگیرید، می‌توانید به آسانی کیف پول خودتان را به آن‌ها بدهید و پول نقدتان را از دست ندهید. زمانی هم که می‌خواهید چیزی بخرید بهتر است همان ابتدا کیف پول خودتان را بیرون نیاورید.

قبل از سفر هم بهتر است تمامی محتویات کیف پول خودتان را از آن خارج کنید و آن را تا جای ممکن مرتب و منظم کنید. یک یا دو عدد کارت اعتباری و کارت شناسایی تنها چیزهایی است که باید به همراه داشته باشید. محفظه‌ی پول نقد هم بهتر است همیشه خالی باشد و از آن برای نگه‌داری رسید استفاده کنید.

ارزان و سبک سفر کنید

خیلی از ما دوست داریم کیف‌ها و چمدان‌های خودمان را با وسایل زیادی مثل لپ‌تاپ‌های گران قیمت و دوربین‌های رده بالا پر کنیم. در زمان سفر بین‌المللی بهتر است کمترین مقدار تجهیزات ممکن را به همراه داشته باشید. به جای به همراه داشتن یک لپ تاپ گران قیمت بهتر است یک لپ تاپ سبک و کوچک با خودتان بیاورید و از آن برای کارهایی مثل پشتیبان گرفتن از عکس‌ها و ادیت استفاده کنید. به جای به همراه داشتن یک دوربین مدیوم فرمت یا فول فریم رده بالا و تعداد زیادی لنز گران قیمت f/2.8، می‌توانید یک کیت دوربین بدون آینه به همراه دو یا سه عدد لنز کوچک به همراه داشته باشید.

به جای اینکه دو عدد لنز 24-70mm f/2.8 و 70-200mm f/2.8 به همراه داشته باشید، چند عدد لنز پرایم سبک وزن و یا لنزهای زوم همه‌کاره‌تری مثل  24-120mm f/4 و 70-300mm  یا حتی یک عدد لنز سوپر زوم را به همراه داشته باشید تا بتوانید عکس‌های مورد نظر خودتان را به راحتی ثبت کنید.

به این ترتیب حتی در صورتی که وسایل شما دزدیده شوند هم چیز زیادی از دست نخواهید داشت و خرید دوباره‌ی این تجهیزات هم خیلی آسان خواهد بود. همچنین به همراه داشتن تجهیزات کمتر برای سلامتی کمر و گردن شما نیز بهتر است.

[relatedpost post=”85583″]

فاصله خودتان را حفظ کنید

حفاظت از تجهیزات در سفر

حفظ فاصله از افراد دیگر برای حفاظت از تجهیزات در سفر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در کشورهای شلوغی مثل اسپانیا، پرتغال، فرانسه و کشورهای شوروی سابق سفر می‌کنید، جیب زنی خیلی متداول است. در صورتی که قصد سفر در این کشورها را دارید و به صورت اتفاقی تجهیزات گران قیمتی به همراه دارید، یا باید به صورت کلی استفاده از حمل و نقل عمومی را فراموش کنید و یا باید یاد بگیرید که چطور وسایل خودتان را نزدیک خودتان نگه دارید و از دیگران فاصله بگیرید. در صورتی که کسی خیلی به شما نزدیک شد از او فاصله بگیرید و تا جای ممکن اجازه ندهید در بین افراد دیگر قرار بگیرید. در صورتی که چند نفر شما را احاطه کردند دست‌های خودتان را از جیبتان بیرون بیاورید و در حالی که فریاد می‌زنید به صورت کامل بچرخید تا از برخورد به دیگران خودداری کنید. در صورتی هم که اتفاق بهتری نیافتاد سعی کنید به سمت افراد دیگر فرار کنید.

در صورتی که در یک منطقه‌ی شلوغ قرار گرفتید و یا اتفاقات به صورتی رقم خورد که شانه با شانه‌ی افراد دیگر در یک اتوبوس یا قطار بودید، یا کوله پشتی خودتان را به سمت جلو بپوشید یا آن را وسط پاهای خودتان قرار دهید و یکی از پاهای خودتان را از بند آن رد کنید. یکی از دست‌هایتان را داخل جیبی که کیف پولتان قرار دارد بگذارید و همیشه کوله پشتی را نزدیک به بدن خودتان نگه دارید. از صحبت با غریبه‌هایی که سعی می‌کنند با شما ارتباط برقرار کنند هم جلوگیری کنید.

با یک دوست سفر کنید

حفاظت از تجهیزات در سفر

به صورت ایده‌آل بهتر است حداقل با یک نفر دیگر سفر کنید. زمانی که با یک دوست، شریک، خواهر و برادر یا عکاس دیگر سفر می‌کنید احتمال اینکه از شما زورگیری و یا سوء استفاده شود خیلی کمتر است. بهتر است با کسی سفر کنید که تا حدودی در مورد سفر اطلاعات دارد و در صورتی که می‌توانید یک فرد محلی را پیدا کنید و به صورت کامل به او اعتماد کنید خیلی بهتر است.

هیچوقت تجهیزات خودتان را جا نگذارید

یکی از قوانین مهم در مورد حفاظت از تجهیزات در سفر این است که هیچوقت و حتی به صورت موقتی هم تجهیزات خودتان را جایی نگذارید. زمانی که می‌خواهید یک عکس سریع بگیرید و مجبورید دوربین را از کوله‌ی خودتان بیرون بیاورید، یا کوله دوباره روی دوش خودتان بیاندازید و یا آن را به صورت موقتی بین پاهایتان نگه دارید. همیشه قبل از اینکه عکس بگیرید اطراف خودتان را نگاه کنید. از قرار گرفتن در مکان‌های شلوغ خودداری کنید و سعی کنید فاصله خودتان را با افراد دیگر حفظ کنید تا یک سارق نتواند در حالی که مشغول بیرون آورد دوربین از کوله پشتی هستید به شما نزدیک شود.

برخی از تجهیزات را در هتل بگذارید

حفاظت از تجهیزات در سفر

زمانی که به سفر خارجی می‌روید ممکن است هر نوع تجهیزاتی را به همراه داشته باشید. هر چیزی از آداپتور دوشاخه تا دستمال تمیزکننده‌ی لنز را ممکن است به همراه داشته باشید. به جای اینکه تمامی وسایل را همیشه با خودتان حمل کنید بهتر است برخی از آن‌ها را داخل هتل بگذارید. برای مثال بهتر است لپ تاپ و تمامی وسایل مربوط به سفر خودتان را داخل اتاق هتل قرار دهید و از به همراه داشتن آن‌ها در تمامی شرایط خودداری کنید. در صورتی هم که از امنیت هتل و یا ساختمان مطمئن نیستید، سعی کنید تمامی تجهیزات مهم را یک نقطه‌ی واحد قرار ندهید. همیشه می‌توانید جایی برای مخفی کردن وسایل مختلف پیدا کنید.

[relatedpost post=”145162″]

مخفی کردن برند و مدل دوربین

سارقین دوربین روز به روز باهوش‌تر می‌شوند. برای مثال در صورتی که یک دوربین لایکا رده بالا ببینند متوجه خواهند شد که این دوربین از یک نیکون مبتدی گران قیمت‌تر است. در صورتی که قصد دارید از تجهیزات رده بالا استفاده کنید، توصیه می‌کنیم برند دوربین را بپوشانید. شما می‌توانید از چسب نواری مشکی برای مخفی کردن لوگوی دوربین استفاده کنید و پس از بازگشت هم به راحتی آن را جدا کنید.

در صورتی هم که هنوز از بند گردنی ارائه شده به همراه دوربین استفاده می‌کنید واضح است که دوربین شما چیزی مثل Nikon D810 است. در این صورت بهتر است آن را با یک بند راحت‌تر عوض کنید تا مدل دوربین به راحتی قابل تشخیص نباشد.

حمل و نقل و ماشین کرایه‌ای

شناسایی ماشین کرایه‌ای

حفاظت از تجهیزات در سفر

زمانی که در کشورهای خارجی قصد کرایه ماشین را دارید باید خیلی مراقب نحوه‌ی استفاده از آن و جا گذاشتن وسایل با ارزش داخل آن باشید. به صورت ایده‌آل بهتر است هیچ وسیله با ارزشی را داخل ماشین کرایه‌ای جای نگذارید و در صورتی هم که این کار را کردید بهتر است ماشین را در معرض دید خودتان قرار دهید. مطمئن شوید هیچ نشانه‌ای از اینکه ماشین اجاره‌ای است روی آن وجود ندارد. متاسفانه روی خیلی از ماشین‌های کرایه‌ای برچسب‎هایی وجود دارد و یا کنار پلاک عقب آن‌ها یک بارکد وجود دارد که نشان دهنده‌ی این است که ماشین کرایه‌ای است. دزدها به خوبی می‌دانند که چگونه یک ماشین کرایه‌ای را شناسایی کنند و از این موضوع اطلاع دارند که ممکن است داخل آن‌ها وسایل با ارزشی وجود داشته باشد. بنابراین در صورتی که ماشین شما نشانه‌ای از کرایه‌ای بودن را دارا است بهتر است وسایل با ارزش خودتان را داخل ماشین نگه ندارید.

قفل کردن وسایل با ارزش

نکته‌ی دیگر برای حفاظت از تجهیزات در سفر قفل کردن لوازم با ارزش است. در صورتی که چندین کیف و چمدان دارید که ممکن است لوازم با ارزش شما داخل آن‌ها باشد، مطمئن شوید که تمامی آن‌ها را با استفاده از قفل و زنجیر با یکدیگر قفل می‌کنید. در این صورت اگر یک دزد بخواهد یکی از کیف‌ها را بدزدد باید همه‌ی آن‌ها را با هم حمل کند و یا روشی برای بریدن قفل پیدا کنید. از آنجایی که دزدی ماشین خیلی سریع اتفاق می‌افتد اغلب دزدها دوست دارند خیلی سریع با چیزهایی که توانسته‌اند به دست بیاورند فرار کنند و معمولا علاقه‌ای به فرار کردن با چندین کیف و چمدان ندارند. به هیچ وجه هم چیزی را در معرض دید افراد دیگر قرار ندهید. حتی اگر به اندازه‌ی یک دستگاه GPS یا شارژر آن بی ارزش باشد.

محلی جلوه دادن ماشین

بهتر است یک روزنامه محلی را روی داشبورد ماشین قرار دهید تا افراد دیگر آن را به عنوان یک ماشین محلی ببینند. تمام وسایلی که ممکن است باعث شوید مثل یک توریست دیده شوید را از دید دیگران خارج کنید. این کار به طرز عجیبی احتمال سرقت را از بین خواهد برد.

لوازم مهم را کنار خودتان نگه دارید

حفاظت از تجهیزات در سفر

زمانی که بین هتل و فرودگاه جابجا می‌شوید، وسایل ضروری و مهم مثل لنز، دوربین، لپ تاپ و شارژر را داخل کوله پشتی که کنار خودتان نگه می‌دارید قرار دهید. روی زیپ کوله هم یک قفل قرار دهید تا جیب‌برها نتوانند آن را باز کنند و به همحتویات کوله دسترسی داشته باشند. بدین ترتیب در صورتی که از ماشین شما هم سرقت شود، تجهیزات عکاسی شما آسیبی نمی‌بینند. همانطور که در بالا به این موضوع اشاره شد، به هیچ عنوان کیف پول و پاسپورت را داخل همین کوله پشتی قرار ندهید و همیشه آن‌ها را داخل جیب خودتان قرار دهید.

یک برنامه پشتیبان‌گیری منظم داشته باشید

در سفر بهتر است کارت حافظه‌های خودتان را فرمت نکنید و پس از اینکه کارت حافظه پر شد، آن را داخل نگه دارنده‌ی کارت حافظه قرار دهید و از یک کارت حافظه دیگر استفاده کنید. در عین حال یک بک آپ هم داخل لپ تاپ از عکس‌های خودتان داشته باشید.

علاوه بر اینکه در سفر باید یک برنامه پشتیبان‌گیری منظم داشته باشید بلکه باید مطمئن شوید که چندین بکاپ مختلف ترجیحا در چند جای مختلف داشته باشید. زمان جابجایی بین نقاط مختلف و همچنین برگشت به منزل، باید کارت‌های حافظه را به صورت جدا از کوله پشتی و لپ تاپ خودتان نگه‌داری کنید. در این صورت اگر یکی از آن‌ها به سرقت برده شود، دیگری را در اختیار خواهید داشت.

[relatedpost post=”149289″]

نگه‌داری شماره سریال‌ها داخل کیف پول و گوشی

در صورتی که حفاظت از تجهیزات در سفر نتواند به شما کمک کند و تجهیزات شما به سرقت رفت، داشتن شماره سریال تمامی لنزها و دوربین‌هایی که به همراه دارید می‌تواند به شما کمک کند. در این شرایط می‌توانید اطلاعات وسایل به سرقت رفته را به پلیس محلی تحویل دهید. فقط شماره سریال‌ها را یادداشت نکنید بلکه از تمامی تجهیزات خودتان با گوشی موبایلتان عکس بگیرید و عکس‌ها را برای خودتان ایمیل کنید. به این صورت می‌توانید اطلاعات مورد نیاز و مدارک لازم را در صورت نیاز ارائه کنید.

بررسی مقررات خط هوایی

حفاظت از تجهیزات در سفر

مطمئن شوید قبل از سفر قوانین خط هوایی را برای اندازه و وزن کیف دوربین بررسی کنید. مطمئنا دوست ندارید کیفی را به همراه داشته باشید که خیلی بزرگ و یا خیلی سنگین است و اجازه‌ی حمل آن داخل کابین را ندارید. برای حفاظت از تجهیزات در سفر ، اجازه ندهید کیف دوربینتان به قسمت بار هواپیما ارسال شود زیرا احتمال آسیب رسیدن به تجهیزات و به سرقت رفتن آن‌ها وجود دارد.

در حالی که اکثر پروازهای بین‌المللی مشکلی با ابعاد کیف‌هایی که حمل می‌کنید ندارند اما در پروازهای داخلی این موضوع می‌تواند خیلی دردسرساز شود. به همین خاطر بهتر است همیشه مقررات مروبط به اندازه‌ و وزن کیف‌های همراه را بررسی کنید و همیشه زودتر به گیت پرواز مراجعه کنید تا بتوانید قبل از بقیه روی صندلی خودتان بنشینید. در صورتی که فضای بار بالای سر پر شود باید وسایل خودتان را به قسمت بار هواپیما ارسال کنید.

بررسی سیاست‌های بیمه

در صورتی که با تجهیزات گران قیمت سفر می‌کنید، بهتر است از قبل بیمه داشته باشید تا در صورت رخ دادن حوادث غیرمتقربه بتوانید خسارت دریافت کنید. در صورتی که ممکن است از قبل در برابر سرقت یک بیمه داشته باشید، بهتر است تمامی بندهای آن را مطالعه کنید و مطمئن شوید که به صورت کامل در برابر سرقت بیمه هستید.

تمامی سیاست‌های بیمه‌ای و بندهای بیمه‌نامه را از قبل مطالعه کنید و تمامی سوالات موردنیاز را بپرسید تا مطمئن شوید به صورت کامل در پوشش بیمه هستید. برای مثال در صورتی که عکس‌های خودتان را به صورت چاپی به فروش می‌رسانید و یا از تجهیزات خودتان برای کارهای تجاری استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که سیاست بیمه‌ای شما آن را پوشش می‌دهد. در صورتی هم که به صورت حرفه‌ای عکاسی می‌کنید، مطمئن شوید که کسب و کار خودتان را هم به صورت جداگانه بیمه می‌کنید.

در این مقاله تلاش شد تمامی نکات مربوط به حفاظت از تجهیزات در سفر را به صورت کامل و جزء به جزء برای شما شرح دهیم. در صورتی که فکر می‌کنید باید نکات دیگری را هم رعایت کنید، از طریق قسمت نظرات همین مطلب با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.